Giriş Yap
Ben zamanım; kavrayabildiğin ama tanımlayamadığın zaman. Görece bir kavram sandığın, adını kendinin koyduğu bir yokluk diye düşündüğün kesinliğim ben, mutlağım. Ruhuna verilen armağanım. Evrenim ben; bedeninin duvarları olmayan uçsuz bucaksız eviyim. Evinin sınırsız şehri, şehrinin sonsuz yurduyum. Sonsuzluğum ben; tutabildiğin, görebildiğin, tanımlayabildiğin ve inandığın her şey gibi senin de içinde esir olduğun çıkışları kapalı düz bir labirentim, çıkışı olmayan bir tuzağım.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Eksik.
Kendimi bildim bileli etrafım öylesine çok kalabalık asla yokluk bilmem insanlar tarafından hiç yalnız kalmadım içimde yalnızım bir şeyler eksik ben eskisi gibi değilim…
4 yorumun tümünü gör
Yok-yoksulsan, yokluk-yoksulluk tamamlandı, son haddine vardı mı Allah'tan başka bir şey kalmaz, sözüne ku­lak ver; fakihsen, "onlar anlamazlar" pisliğinden arın.
İşte Allah Teâlâ, bütün bu âlemleri var eden, iptidai hallerinden alarak adım adım olgunluğa erdiren, her türlü ihtiyaçlarını karşılayan ve işlerini idare edendir. Yokluk karanlığından varlık aydınlığına geçen bütün mahlukâtı terbiye eden Cenâb-ı Hak'tır. Her varlık bizzat Yüce Rabbimiz tarafından kendi fıtrat sınırları içinde terbiye edilmektedir. Bu ilâhî terbiye çerçevesi dışına çıkan bir yaratığın olması mümkün değildir. İnsanı terbiye eden de O'dur. Onu yoktan yaratan, büyüyüp gelişmesi için her türlü imkânı var eden, ihtiyaçlarını karşılayan, bedenî, ruhî ve aklî kemâline yönlendiren Hak Teâlâ'dır. Ona kitap ve peygamberler göndererek, gereğini yerine getirmek şartıyla fıtratını kemale erdireceği nizamı öğreten de yine O'dur. Allah, bütün hamdlere lâyıktır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Bak nasıl her şey hemen zıddını yaratıyor! Savaş, barışın ortasında da devam ediyor. Yokluk bolluktan doğdu. Bir ve aynı laboratuvarda aynı adamlar neyin öldürüp neyin iyi edeceğini araştırıyor, hem iyi olanı hem kötüyü yetiştiriyor. Paul Valéry
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17