• 308 syf.
    ·6/10
    Mima, aslında bir pazarlama profesyoneli olan Yüce Zerey’in The Professional ve Fabrika Ayarlarına Geri Dön’den sonraki 3. kitabı. Daha önce THY ve Coca Cola’da çalışan Zerey bu yazının yazıldığı tarihte Hepsiburada’nın pazarlamasının başındaki isim olarak profesyonel kariyerine devam ediyor. Yüce Zerey aynı zamanda Bilgi Üniversitesindeki yüksek lisans programlarında interaktif pazarlama dersleri vermektedir.

    İyi bir pazarlama uzmanı olmanın yolu hiç şüphesiz ki yaratıcı olmaktan geçer. Yüce Zerey de pazarlama alanındaki yaratıcılığını Mima isimli kitabıyla edebiyat alanına taşımış.

    Mima isimli kitabında distopik* bir dünya yaratan Yüce Zerey, yarattığı bu dünyayı okuyucusuyla paylaşıyor. Mima dünyasındaki performansa dayalı yönetim şekli sadece sisteme itaat edenlere yaşama hakkı sunarken diğerlerini sürgün ediyor. Bir grup elit tarafından sistematik olarak manipüle edilen insanlar yaşamlarına devam ederken devrim peşinde koşan diğer bir grup ise bu elitlerin hakkından gelip insanları “Gerçekten Özgür” kılmaya çalışıyor.

    Mima’daki yönetim ve yaşam düzeni Yüce Zerey’in yarattığı, hayali bir kurgu olsa da okuyucunun günümüz dünyasındaki yaşantısına farklı bir pencereden bakma perspektifi de sunuyor.