elif bingül, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okuyor

Ağaçtan zamansızca kopan yaprağın tekrar ağaca dönmek istemesi gibi ne yaprak ağaca geri dönmeyi teklif edebilir ne de ağaç onu tekrar geri kabul edebilirdi. Ağaç yapraklarını birer birer döküp çiçek açmaya,yapraksa zamansız kopup rüzgarda savrulup gitmeye mecburdur.

Diyelim Ki Gitmedin, Serhat Allahkulu (Sayfa 47)Diyelim Ki Gitmedin, Serhat Allahkulu (Sayfa 47)
Kitap her yerde okunur, bir alıntı ekledi.
10 Mar 23:35

Anlatabilmek için anlatacaklarının olgunlaşmasını beklemek lazım.
Bir acıyı zamansızca anlatmak dokusunu bozar,
beklemek lazım.

Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Sayfa 71)Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Sayfa 71)

Akıp gidiyor hayat zamansızca durduramıyorum, önüne geçemiyorum.
Çaresizce izliyorum.

Gundogdu_66, Ay Yağmurları'ı inceledi.
26 Şub 21:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kısacık hikayelerle bozcaada öykülerini anlatırken zamansızca kaçıp bozcaada özlemini gidermeyi düşündürdü.Bu kitapta en az onun kadar güzel hem şiirli hem akıcı bi üslup kısaca kısa hikayeler ve şiirlerin ustası diyebiliriz Kadir Aydemir için okuyunca Ay Yağmurlarını hak vericeksiniz

Murat avcı, Orada Bir Arada'yı inceledi.
13 Şub 14:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İletişime girilen ilk ilişkide kişi kendini saklar mı yoksa nasılsa hemen ortaya koyar ve devam mı eder?
Kendini gizlemeye çalışan asıl “ben”i gizlerinde ortaya koyarak farklı bir tanışma biçimi mi seçer?
İnsanların iç dünyalarına ve davranışlarının temellerine ilişkin duyduğum ilgi, türünün adını koymakta zorlandığım bu eseri benim için daha ilgi çekici hale getirdi.
Her kitap bir bibliyoterapist. Terapi esasında anlatarak tedavi olma sürecidir. Kitap okurken anlatamıyorum belki ama bir cümle dokunup, anlatma isteği oluşturabiliyor veya yalım bir yüzleşmeyi zamansızca yüzüme çarpabiliyor. Okurken kendi yarama denk geldiğim yerlerde bir lahza korku vurur geçer beni. Herkesten gizlenmiş kabuk bağlamış bu yaranın yeniden kanatılma korkusudur bu.

Ve sonra çekip gitti.Tıpkı ansızın gelişi gibi zamansızca sonu gelmeyen bekleyişler bırakarak ardında ve asırlarca sürecek bir özlem... Sahi hangi kimliksiz alfabede çıkar adın hangi şairin kalemi gökyüzüne umut eker ve hangi umut eziyet etmez insana? Gelişin olurmu bir gün... Güneş gülümser mi? Kimbilir...Belki yaşamaktan yorulmuş bir dağ köyünde esmer yüzlü çocuklara gülümsersin... O zaman yitirir yüreğim umutsuzluğu Bir kaçakçının ayak izlerinde...

Burcu Bozkurt, bir alıntı ekledi.
16 Oca 15:45

anlatabilmek için anlatılacakların olgunlaşmasını beklemek lazım. bir acıyı zamansızca anlatmak dokusunu bozar, beklemek lazım.

Dünya Ağrısı, Ayfer TunçDünya Ağrısı, Ayfer Tunç
Alperen Tekin, bir alıntı ekledi.
10 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Anlatabilmek için anlatılacakların olgunlaşmasını beklemek lazım. Bir acıyı zamansızca anlatmak dokusunu bozar, beklemek lazım.

Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Sayfa 71)Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Sayfa 71)