* ilge, bir alıntı ekledi.
07 May 10:35 · 9/10 puan

Anlatabilmek için anlatılacakların olgunlaşmasını beklemek lazım. Bir acıyı zamansızca anlatmak dokusunu bozar, beklemek lazım.

Dünya Ağrısı, Ayfer TunçDünya Ağrısı, Ayfer Tunç
Celal Yılbaş, bir alıntı ekledi.
30 Nis 18:02 · Kitabı okumayı düşünüyor

Anlatabilmek için anlatılacakların olgunlaşmasını beklemek lazım. Bir acıyı zamansızca anlatmak dokusunu bozar, beklemek lazım.

Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Sayfa 71)Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Sayfa 71)

“Anlatabilmek için anlatacaklarının olgunlaşmasını beklemek lazım, Acıyı zamansızca anlatmak onun dokusunu bozar

inci, bir alıntı ekledi.
21 Nis 09:27 · İnceledi

Mürşit arkasından baktı, anlatmanın zamanı gelmemiş demek ki. Anlatabilmek için anlatılacakların olgunlaşmasını beklemek lazım. Bir acıyı zamansızca anlatmak dokusunu bozar, beklemek lazım.

Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Epub)Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Epub)
sueda reyyan, bir alıntı ekledi.
 20 Nis 15:24 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

...anlatmanın zamanı gelmemiş demek ki. Anlatabilmek için anlatılacakların olgunlaşmasını beklemek lazım. Bir acıyı zamansızca anlatmak dokusunu bozar, beklemek lazım.

Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Epub)Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Epub)

Anlatabilmek için anlatılacakların olgunlaşmasını beklemek lazım. Bir acıyı zamansızca anlatmak dokusunu bozar, Beklemek lâzım …
Ayfer Tunç

Nurdan Topçu, bir alıntı ekledi.
04 Nis 21:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mozole

Evin bütün ışıklarını açtım,benim ki belki de daha aydınlık bir gezegen yaratma arzusu.Küçük düşünmeyi öğretti bana zaman,bir ekmeği yiyebilmek için parçalara bölmek gerektiğini.Koca bir yolu kat etmenin önce küçük bir adımı tasarlamaktan geçtiğini.

Karanlıktan korktuğum için midir nedir,hep aydınlık yanlarını sevdim dünyanın.Aydınlatılmış meseleler,ışıklandırılmış sokaklar,fosforla belirginleştirilmiş yön işaret tabelaları ve gece çalışma kıyafetleri.

İrdelemek değil bu,asayiş bir hususa duyulan sempati de değil.Sırf merak ettiğin için bir maden ocağını gezmek uğruna başına baret geçirmekte değil,el feneriyle bir barınağı kolaçan etmekte.

Herkesin ortak inanç durduğu gerçekler diye bir şey yok,her kuşun uçmaya uygun bir donanıma sahip olup eyleme dönüştürecek bir fikre sahip olmadığı gibi.Herkes sadece fiziken benzer,herkes sadece ruhen aynı,herkes sadece aynı havayı soluduğu için herkes kavramına dahil.

Aksine benim çok dürüst yalanlarım var,yalan olduklarını gizlemeyecek kadar dürüst.Her mutluluktan kendine pay çıkartacak kadar bencil acılarım var.Birisi ağrıdığında ona özenip ağrımaya başlayan kişiliksiz organlarım var,her sabah makyaj yapıp yüzünü cesurca sergileyen yaralarım.

Ne işe yaradığını bilmediğim bir sürü anı edindim kendime.Fuzuli bir masraf gibi fütursuzca harcadım ne varsa onları satın alırken.Şimdi aşırı doluluktan şikayet edemeyecek kadar bitkinim.Şimdi tıka basa doldurulmuş bir gardırop gibi yorgunum.Şimdi tek bir kare bile alamayacak kadar tükenmiş bir fotoğraf albümü gibiyim.Söyleyerek değil göstererek anlatacak kadar anla bütünüm.

Oturduğum yerden dünyanın merkezine bir tünel kazdım.Bir yolculuk yapmaya kalksam kimseyi yanıma almayacağım.Çünkü gelen herkesin geride bırakmak zorunda olacağı ama bırakmak istemeyeceği şeyler var.

herkes geçmişinden yapma bir otomobille dolaşıyor evrende.Herkesin torpidosunda daima bir gün lazım olur elbetler dolu.Bagajları kan bağlarıyla,yan ve arka koltukları ruh kalıntılarıyla.

İsteyip de alamamanın haklı yergisi,almak için sadece istemiş olmanın yeterli olacağını düşünme ahmaklığı aynı soyun evlatları.Geçmiş geleceğin kocası ve hatalar telafilerin kardeş çocukları.Tüm olguların arasında var olan bu akrabalık bağı biriyle tanışmanın hepsiyle tanışmaya mecbur bırakılacağının ne belirgin kanıtı.Üstelik bu soy ağacının doğum Havva anası,ölüm Adem babası.

Bütün ışıklarını söndürdüm evin.Benim ki belki de korkularımla yüzleşme delikanlılığı.Bir filmde duymuştum bunu."Korkularından kurtulmak istiyorsan,onlarla yüzleş"diyordu.Hiçbir keşmekeşe bu kadar müsaade etmedim hayatımda.Hiçbir repliği bu kadar etkili kılmadım ve hiçbir yanılgıya bu kadar bilinçli düşmedim.

Demokrasi hayalim olmadı hiç,özgürlük veya kardeşlik.Hiçbir kitap hayatımı değiştiremedi,hiçbir içki sabah uyandığımda hatırlayamayacağım bir akşam geçirmemi sağlamadı.Hiçbir kadınla deliler gibi sevişme hayali kurmadım,hiçbir manzaranın içine düşüp kaybolmadım.

Yalnızca yaşadım;usulca,tepkisiz ve zamansızca...

Bir mozole inşa ettim içimde,görkemi ve ihtişamıyla bütün yaşamı gölgede bırakan.Yalnızca karton kapaklı siyah bir kitapta denk gelmiştim yaşamla ölüm arasındaki diyaloğa.Bir daha da hiç tanık olmadım.

Birileri ölür,birileri toprağı kazar,birileri tabuta çivi çakar.
Yaşam dediğimiz şey işte bu kadar...

Parça Tesirli Lacivert, Kazım Baran Yılmaz (Kavim Yayıncılık)Parça Tesirli Lacivert, Kazım Baran Yılmaz (Kavim Yayıncılık)

Anlatabilmek için anlatılacakların olgunlaşmasını beklemek lazım.Acıyı zamansızca anlatmak onun dokusunu bozar.

Ayşenaz Yılmaz, bir alıntı ekledi.
26 Mar 03:08 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Tercihlerimden sürekli hayıflanıyor olmak beni mutlu etmiyor aslına bakarsanız.Yani bu hal o kadar fazla oluyor ki ben bile kendi kendime ''Artık yeter!'' diyorum.Bir insana hiç söylenmemesi gereken şeyleri söyleyivermek,hiç bulunmamam gereken yerlerde zamansızca damlayıvermek,evden çıkmamam gereken vakitlerde sokağa atalayıvermek,yaklaşmamam gereken insanların burnunun dibinde bitivermek gibi maharetlerim var.

Ve Sen Kuş Olur Gidersin, Tarık TufanVe Sen Kuş Olur Gidersin, Tarık Tufan
handan, bir alıntı ekledi.
24 Mar 02:20 · İnceledi

Anlatabilmek için anlatılacakların olgunlaşmasını beklemek lazım. Bir acıyı zamansızca anlatmak dokusunu bozar, beklemek lazım.

Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Sayfa 59)Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç (Sayfa 59)