İbrahim (Sisifos), bir alıntı ekledi.
42 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Adamın birinin babası Cuma günü ölmüş. Cuma mübarek ama adam öyle biri değil. Hırlı mı hırlı. Oğlunun içine nasıl bir korku düştüyse artık, daha cenaze kalkmadan koşup imanın karşısına dikilmiş. Babasının cennete girip giremeyeceğini merak ediyormuş. İmam sormuş :

" Kumar oynar mıydı? "
"Oynardı ama cuma günü öldü."
"Zina yapar mıydı?"
"Haftada sekiz gün dokuz yapardı ama cuma günü öldü."
"Alemci miydi?"
"Hem de nasıl ama cuma günü öldü."

İmam biraz düşünmüş "Durum anlaşıldı," diye başlamış lafına. Oğul merak içinde dinlemede "Babana cuma günü bir şey yapmazlar ama cumartesiden itibaren ebesini bellerler"

Tuhaf Dergi Sayı: 14, Kolektif (Sayfa 45)Tuhaf Dergi Sayı: 14, Kolektif (Sayfa 45)
Abdullah SAFİDEMİR, bir alıntı ekledi.
Dün 01:49 · Kitabı okuyor

Cüz: 18 Sûre: 24 Nûr 4 - 5
İffetli kadınlara zinâ isnâd eden, sonra dört şâhid getiremeyenler(in herbirin)e seksen sopa vurun ve ebedî olarak onların şâhidliğini kabûl etmeyin! İşte onlar, fâsıkların ta kendileridir.

Ancak, bundan sonra tevbe eden ve (hâllerini) düzeltenler müstesnâ. Artık şübhesiz ki Allah, Gaffûr (çok bağışlayan)dır, Rahîm (çok merhamet eden)dir.

Kur-ân’ı Kerîm Muhtasar Meâli (Açıklamalı), Kolektif (Sayfa 249 - Hayrât Neşriyat)Kur-ân’ı Kerîm Muhtasar Meâli (Açıklamalı), Kolektif (Sayfa 249 - Hayrât Neşriyat)
Abdullah SAFİDEMİR, bir alıntı ekledi.
Dün 01:45 · Kitabı okuyor

Cüz: 18 Sûre: 24 Nûr 3
Zinâ eden erkek, zinâ eden bir kadından veya müşrik olan bir kadından başkasıyla evlenemez. Zinâ eden bir kadına gelince, zinâ eden bir erkekten veya müşrik olan bir erkekten başkası onunla evlenemez. Bu, mü’minlere haram kılınmıştır!”

Kur-ân’ı Kerîm Muhtasar Meâli (Açıklamalı), Kolektif (Sayfa 349 - Hayrât Neşriyat)Kur-ân’ı Kerîm Muhtasar Meâli (Açıklamalı), Kolektif (Sayfa 349 - Hayrât Neşriyat)
Onur Kanık, bir alıntı ekledi.
23 May 17:33 · İnceledi

Son zamanlarda lise ve üniversite talebeleri arasında örfi nikah ortaya çıkıp yayılmaya başladı. Bu durum apaçık bir tehlikedir. Aile ve toplumu yıkma çabalarından olup zina şekillerden bir çeşittir.

Kadınların Hafife Aldığı Haramlar, Adil Fethi Abdullah (Sayfa 25)Kadınların Hafife Aldığı Haramlar, Adil Fethi Abdullah (Sayfa 25)
Yunus, bir alıntı ekledi.
22 May 01:42 · Kitabı okuyor

İsra suresi benzerliği ile Hazreti Musa'nın 10 emri şunlardır:
1- Allah'tan başka ilah yoktur.
2- Yalan yere yemin etmeyiniz.
3- Cumartesi gününü hatırlayınız.
4- Anaya babaya hürmet ediniz.
5- Kan dökmeyiniz.
6- Zina etmeyiniz.
7- Hırsızlık etmeyiniz.
8- Komşu aleyhinde yalan yere şehadet etmeyiniz.
9- Komşunuzun zevcesiyle sevişmeyiniz.
10- Komşunuzun malına göz dikmeyiniz.

Hatemü'l Enbiya, Osman Keskioğlu (Sayfa 161 - Diyanet işleri başkanlığı)Hatemü'l Enbiya, Osman Keskioğlu (Sayfa 161 - Diyanet işleri başkanlığı)
Ç.B., bir alıntı ekledi.
20 May 13:35

İnsan nasıl bir yetişkin haline gelir? Bağlı olduğu açık kuralları ne zaman ihlal edeceğini öğrenerek. Evliliğe gelince ne zaman zina yapabilirse işte o zaman yetişkinliğe erişmiştir diyebiliriz pekâlâ.

Ahir Zamanlarda Yaşarken, Slavoj Zizek (Sayfa 30)Ahir Zamanlarda Yaşarken, Slavoj Zizek (Sayfa 30)
ibiaryu, bir alıntı ekledi.
18 May 15:15 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

İzlanda'da biz zina yapmaktan bahsederiz sadece. Hobi ya da spor gibi.

Kutup Soğuğu, Arnaldur IndridasonKutup Soğuğu, Arnaldur Indridason
deli kızın türküsü, bir alıntı ekledi.
18 May 12:21

Bugün size temiz ve iyi şeyler helâl kılınmıştır. Kendilerine kitap verilenlerin (yahudi, hıristiyan vb. nin) yiyeceği size helâldir, sizin yiyeceğiniz de onlara helâldir. Mümin kadınlardan iffetli olanlar ile daha önce kendilerine kitap verilenlerden iffetli kadınlar da, mehirlerini vermeniz şartıyla, namuslu olmak, zina etmemek ve gizli dost tutmamak üzere size helâldir. Kim (İslâmî hükümlere) inanmayı kabul etmezse onun ameli boşa gitmiştir. O, ahirette de ziyana uğrayanlardandır.

El-Maide (5.Ayet)

Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Türkiye Diyanet VakfıKuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Türkiye Diyanet Vakfı
mehmet sakızcıoğlu, bir alıntı ekledi.
18 May 11:34 · Kitabı okuyor

''Gelecekteki tarihçilerinin bizim için ne diyeceklerini düşünüyorum bazen . Günümüz insanı hakkında bir tümce söylemek yetecektir onlara: 'Zina yapıyordu ve gazete okuyordu.''

Düşüş, Albert Camus (Sayfa 11 - Can Yayınları)Düşüş, Albert Camus (Sayfa 11 - Can Yayınları)
Onur Kanık, bir alıntı ekledi.
16 May 22:08 · İnceledi

Oy kullanmak şirktir. Ve ben, Kur’an ile, Allah’ın hükümleri ile yönetilmek istememden daha doğal birşey yoktur. Tuhaf olan, kendine müslüman adı verip (ki aslen müşrikliktir) “Hakimiyet milletindir” diyen, laiklik ilkesine mensup ve 5 yılda bir ibadeti olan Demokrasi dinine oy kullanan insanların varlığıdır. Bu cahillik adı altında sevimli gösterilemez. Şirkte cahillik mazeret değildir. Hakimiyet Allah’ındır. Maide 44 de Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirlerdir buyrulurken, sizin oy verdiklerinizin hangisi Allah’ın indirdiği ile hükmediyor? Zina serbest, faiz serbest, eşcinsellik, Allaha küfür serbest!

Allah ahirette aramızda hükmünü verecektir.

Demokrasi Bir Dindir, Ebu Muhammed El MakdisiDemokrasi Bir Dindir, Ebu Muhammed El Makdisi