EBRU, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

İkinci vicdan sorunu
Sahici/gerçek misin,yoksa bir oyuncu mu ?Bir temsilci mi yoksa temsil edilen biri mi?Aslında ,bir oyuncunun taklidinden fazla bir şey değilsin...

Putların Alacakaranlığında, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 24 - Nilüfer)Putların Alacakaranlığında, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 24 - Nilüfer)
Nurgül TUNÇBİLEK, Böyle Buyurdu Zerdüşt'ü inceledi.
 17 Oca 17:49 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

İnsanların kendini anlayamadığını düşünür zerdüst. On yıl kadar kartalı ve yılanı ile magarasında kafasını dinleyen . Daha sonra kendini anlatmak(ay gibiinsanları aydınlatmak) isteyen zerdüst dağdan aşağıya iner çünkü tanrının öldüğünü düşünür ve cennet ,cehennem gibi şeylerin olmadığını savunur ... "Üstinsan " gibi bir olgudan bahseder ve insanlara anlatmaya çalışır... En hoşuma giden hikaye incir altında yatan zerdüstü yılanın sokması ve sonrasındaki gelişmeler !..

Nurgül TUNÇBİLEK, bir alıntı ekledi.
17 Oca 15:24 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Yukarı doğru çıkmak istiyorsanız kendi ayaklarınızı kullanın. Kendinizi taşıtların. Yabancı sırtlara ve kafalara binmeyin (üstinsan)

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 271)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 271)
Nurgül TUNÇBİLEK, bir alıntı ekledi.
17 Oca 07:13 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

.... Ve siz bunların hepsini izlediniz mi ? Hayvanların sizde mi zalimsiniz ? İnsanların yaptığı hibisizde bana acıyarak bakan seyircim mi olmak istediniz? İnsan en gaddar hayvandır...

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 207)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 207)
Nur çiftçi, bir alıntı ekledi.
16 Oca 15:24

Tüm "böyleydi " leri "ben böyle istemiştim " dönüştürmek , buna kurtuluş derim ben ancak , istem .- budur adı kurtarıcının !

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Wilhelm NietzscheBöyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Wilhelm Nietzsche