Büyük Vuruş Myron Bolitar Serisi 2

8,1/10  (34 Oy) · 
98 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.028 gösterim
Büyüleyici... Eğlenceli! Los Angeles Times

"Büyük Vuruş, okuyucuyu tepeden tırnağa etkisi altına alacak... Sır düğümü çözülene dek kitabı elinizden bırakamayacaksınız. "
-New York Times


Amerika Açık Tenis Turnuvası sarsıcı bir cinayete tanıklık etmiştir.
Eski profesyonel tenisçilerden Valerie Simpson öldürülmüştür.
Ancak bu cinayetin ardında, birçok ismin büyük roller oynadığı,
karmakarışık ve esrarengiz bir senaryo gizlidir. Cinayet
basit ırkçı bir yaklaşımın ya da küçük bir hırsızlığın ürünü müdür?
Yoksa işin içinde çok daha karmaşık bir takım ilişkiler mi mevcuttur?
Araştırmalar tüm hızıyla sürmektedir ve nihayetinde erişilen sonuç ise,
aslında hiç kimsenin kolayca tahmin edemeyeceği kadar çetrefilli ve ironiktir.

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir.


"Espritüel diyaloglar, son derece akıcı bir anlatım ve işin içinden çıkamayacağınız bir cinayet. Coben, olağanüstü yeteneğini bir kez daha gözler önüne seriyor."
-ArmchairDetective

"Dâhiyane bir kurguyla hazırlanmış… Spor menajeri Myron Bolitar ve dengesiz yardımcısı Win, gizemli romanlarda yer alabilecek en ilginç ve ilgi çekici karakterlerden. Bu kitap beni son sayfasına dek peşinden sürükledi."
Los Angeles Times Book Review
"Coben tam bir laf cambazı… En can sıkıcı durumları bile eğlenceli bir dille anlatmayı başarıyor. Şiddetle tavsiye edilir!"
Publishers Weekly
Başarılı bir tenis oyuncusu olan Simpson'ın ölümünün ardında
büyük sırlar gizlidir. İlk bakışta anlaşılamayan, ancak
detaylara inildiğinde küçük ipuçlarını toplayarak
açığa çıkabilecek türden bir muammaya dahil olmamak,
söz konusu Myron Bolitar ise tek kelimeyle imkansızdır.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2010
 • Sayfa Sayısı:
  453
 • ISBN:
  9786054335589
 • Orijinal Adı:
  Drop Shot
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
12 Nis 2015, Kitabı okudu, 2 günde, 8/10 puan

Polisiye romanlarında etkileyici yazanlardan biri Coben ve her kitabında olayları detaylı bir şekilde işleyip sonucu tahmin etmemizi önleyerek kitabı zevkli hale getiriyor. Herkesin gözden çıkardığı yakın zamanın parlak tenis oyuncusunun öldürülmesinin sis perdesini merakla ve zevkle aralıyor. Bütün kitapları gibi bu da tatmin edici ve çok sürükleyiciydi.

Serdar Poirot 
12 Ara 2016, Kitabı okudu, 1 günde, Beğendi, 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Myron Bolitar, Duane adlı meşhur bir tenisçinin danışmanıdır. Bir maçını izlerken Valerie adında eskiden meşhur olan ve şimdi tekrar toparlanmaya çalışan bir tenisçinin ölümüne şahit olur. Arkadaşı Win ile olayı araştırmaya başlar. Bu arada sevgilisi Jennifer Culver ve iş yerindeki sekreteri Esparanza da yardım etmektedir. Valerie'nin eski sevgilisi ve senatör Cross'un oğlu Alexander, bıçaklanarak öldürülmüş sonra da olay yerinden kaçan Errol ve Carter adındaki iki gençten Carter vurulmuş, Errol kaçmıştır. Carter iyi kalpli bir çocuktur ve Errol bulunamamıştır. Cinayetler işlenmeye devam eder. Myron ve Jessica da tehlikededir. Katil kimdir ve bu cinayetleri neden işlemiştir? Duane ile Carter'ın annesi Deanna arasındaki ilişki nedir? Mafya işe papaz olan Myron bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Ceren Acer 
07 Tem 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bu kitap yorumu konusunda karmakarışık düşünceler içerisindeyim. Belki umduğum gibi olmayışındandır. Güzel mi demeliyim, kötü mü bilemedim. İlk defa bir kitaba inceleme eklerken zorlandım şaşırtıcı bir şekilde. İşin tuhaf yanı, bu yazara ait okuduğum kitapları kısa bir sürede, zorlanmadan bitiriyordum, bu romanın hiçte öyle olduğu söylenemez. Aynı zamanda, yazarın bundan önce okuduğum kitaplarında çok hoş bir akıcılık ve etkileyicilik mevcuttu. Diyaloglarında son derece esprili bir hava ve heyecan vardı. Bu kitapta aradığım yüksek performansı bulamadım nedense... Bazı sayfalarda sıkıldım bile diyebilirim. Şöyle bir şey de var bazı bölümlerde sıkılmış olmama rağmen yazar bu kitabı okuduğuma pişman ettirmedi beni tuhaf bir şekilde...

Gülşen Tarhan 
31 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kitabı okurken sonuyla ilgili teoriler üretip, Harlan Coben bu sefer beni şaşırtamayacak diye düşünmek çok büyük bir hataymış :D
Kitabı bitirdikten sonra bir müddet elinizden bırakamayacağınız oldukça şaşırtıcı bir kurgu.

Coben; kitaplarını okuttukça zevk aldıran okuyacak kitabı kalmadığında da insanın içinde özlemli bir bekleyiş oluşturan tüm kitaplarında da okurunu nefessiz bırakan mükemmel bir yazardır.Karanlık Fotoğraf benim için ayrı olmakla beraber okuduğum diğer hiçbir Coben romanından sonra kitaplar hakkında aklımda en ufak bir olumsuz düşünce oluşamamıştır.Konu olarak ama sadece ana konu olarak (bir yakının ortadan kaybolması) birbirine benzemesi gibi durumu bile, Üstat Coben okuyucusuna dert ettirmez çünkü gerçek Coben hayranı okuyacağı olduğu Coben romanında ne kadar heyecanlanacağını heyecanlandıkça kitabı elinden bırakamayacağını çok ama çok iyi bilir.
Büyük Vuruş'a gelecek olursam Bolitar ve Win romanı nefessiz okutturuyor gerçekten.Büyük Vuruş'u okuyun çok beğeneceksiniz.Son olarak ta Martı Yayınları arayı açmadan bu kadar kısa sürede Coben romanlarını çevirmeleri takdiri sonuna kadar hakediyor he bide bu arada Jessica Culver'i çok merak ediyorum

Kitaptan 3 Alıntı

Kemal EFE 
04 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Gerçeği söylemenin daha iyi olacağını sanıyorsun ama gerçeğin ne olduğunu dahi bilmiyorsun. Gerçeği bilmemene rağmen, "Gerçeği söylemek seni özgür kılacak" türünden bir şeyler söyleyip duruyorsun. Gerçekler her zaman insanı özgür kılmaz Myron. Bazen gerçek, insanı öldürebilir.

Büyük Vuruş, Harlan CobenBüyük Vuruş, Harlan Coben