Orman

8,3/10  (62 Oy) · 
194 okunma  · 
44 beğeni  · 
1.517 gösterim
Yirmi yıl önce, yaz kampındaki dört genç bir gece yarısı ormana girmiş; sonrasında ikisi ölü bulunmuş, diğer ikisinden de bir daha haber alınamamıştır. Ancak şimdi, hayatları allak bullak olan bu dört aileyi yeni gerçekler beklemektedir.

New Jersey, Essex savcısı Paul Copeland kız kardeşini ve karısını kaybetmenin acısını yüreğine gömmüş, kendini altı yaşındaki kızına adamıştır. Aile hayatının sorumlulukları ve fırtınalı meslek yaşantısı geçmişteki acılarını biraz olsun unutmasına yardımcı olmaktadır. Ancak bir tecavüz davasının izini sürerken ortaya çıkan bir cinayet kurbanı Copeland’in geçmişe gömülmüş sırlarını tekrar toprak üstüne çıkarmak üzeredir.

Bu kurban kız kardeşiyle birlikte ortadan kaybolan kampçılardan biri midir? Kız kardeşi hâlâ hayatta olabilir mi? Copeland yirmi yıl önce, masumiyetini kaybettiği o yaz günü geride bıraktığı her şeyle yeniden yüzleşmek zorundadır. İlk aşkı Lucy, onları terk edip giden annesi, kardeşlerden bile saklanan aile sırları… Copeland neleri toprağın altında bırakacağına ve hangi gerçekleri aydınlığa çıkaracağına karar vermek zorundadır artık.

“Coben hedefi on ikiden vuruyor! Ustaca örülmüş karakterle ve büyük bir gözlem gücünün eseri olan ayrıntılar.”
Publishers Weekly

“Tam bir meydan okuma, başından sonuna kadar keyifli bir yolculuk ve son derece sürpriz bir son!”
Maggie Griffin

Zekice gözlemler, unutulmaz çizgilerle ölümsüzleşmiş karakterler ve sürprizlerle dolu bir kurgu.”
The Atlanta Journal and Constitution

“Hayranları Edgar ödüllü yazar Harlan Coben’ın son romanına bayılacaklar...”
The Midwest Book Review

“Baş döndürücü bir aksiyon. Sürükleyici diyaloglar. Olağanüstü düğümlerle birbirine bağlanan bu kitabı bir solukta okuyacaksınız.”
Toronto Star

“Sürprizlerle dolu asla tahmin edemeyeceğiniz bir son. Harlan Coben gerilim romanlarına yepyeni ve heyecan dolu bir soluk getiriyor.”
The Armchair Detective

“Coben’in karakterleri kelimelerle hayat buluyor. Böyle bir başarı ancak gerçek bir yazım yeteneğiyle mümkün olabilir.”
The Sprinfield Leader
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2009
 • Sayfa Sayısı:
  525
 • ISBN:
  9786055872663
 • Orijinal Adı:
  Woods
 • Çeviri:
  Elif Sezginci
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:

Tuttum ben bu adamı, Anlatımı da, hikayeleri de tek düze değil. Keyifle okunan, merak uyandıran polisiye kitapları var. Serisini yapıyorum. Gerçi her kitabı aynı kalitede gitmiyor ama bakalım

Ceren Acer 
19 Nis 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Orman romanı tam bir muamma denilecek türden bir gizem barındırıyor olay örgüsünde. Harlan Coben bu kitabıyla da okurlarını ters köşe yapmayı başardı! Bu esrarengiz kitap zihin jimnastiği yaptırıyor okurlara. Sayfalarda ilerlendikçe merak duygunuz büyüyor. Kendinizi sürekli neden, nasıl türünden sorular sorarken bulacaksınız romanı okumaya başladığınızda. Romanı okuyup bitirdiğimde yazarın zihin oyunlarını sevdiğini bir kez daha net bir şekilde hissettim. Bu kitapta aslında belli bir suçlu, katil olmasına rağmen, herkes kendi iç dünyasında kendisini sorgulayıp ben de suçluyum diyor. Orman romanı, bana göre sıradan bir polisiye kitabının üzerinde bir işleyişe sahip. Polisiye tutkunlarına tavsiye ediyorum.

Sevomberkom Paldrak 
21 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap kesinlikle çok sürükleyici ve akıcı bir anlatımı var.Harlan Coben benim en sevdiğim yazar ve tekli kitaplarının hepsini okudum.Türkiye'de hak ettiği okuyucuya ulaştığını düşünmüyorum ve bu beni gerçekten üzüyor.

Aslıhan Aydoğan 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Harlan Coben'dan beklenildiği gibi son sayfasına kadar heyecanla okunan bir kitap.Muhteşem kurgusuyla kendinizi hiç beklemediğiniz olayların içinde bulabilirsiniz...

Ceren Filizfidan 
09 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabın bende özel bir yeri var.
Muhteşem bir ürperti, korkunun güzel aktarımı, insanın hayal dünyasının tavan yapması ve bir çırpıda okuyabileceğiniz bir kitap. Çok zevk almıştım.

mithrandir21 | Uğur D. 
12 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Harlan Coben'den yine beklenildiği gibi kaybolmalarla, kaçırılmalarla, yalanlarla ve gizemlerle dolu harika bir roman daha. Sıfır betimlemenin olduğu, edebi tarafının sıfır olduğu o muhteşem zeka ürünü finalden sonra akılda hiçbir şeyin kalmadığı çerez gibi okunan ve çerez gibi lezzetli olunup beğenilen başarılı bir roman.

Ismail Salma 
 08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Harlan Coben'in okuduğum ikinci kitabı aman aman olmasa da gayet akıcı okunabilir bir dili var. Harlan coben sevenlerin rahatlikla okuyabileceği bir kitap. Okunabilir.

Müzeyem Adem 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · 22 günde · 5/10 puan

Polisiye denince Harlan Coben'in ismi de sıkça duyduklarımdandı. Kütüphanede bu kitabını görünce, onunla tanışma fırsatını kaçırmak istemedim.
Eğlence meraklısı bir grup genç... Kocaman ormanlık bir alanda kurulan bir kamp...
Küçük bir yaz macerasının büyük bir trajediye dönüşmesi ve bunun sonucunda gelişen olaylar anlatılıyor kitapta. Sarılamayan yaralar, aşılamayan duygular, sırlar ve yalanlar üzerinden kısaca sıradan insanları incelemiş yazar.
Herkes suç işler, herkes yalan söyler, herkesin mutlaka gizlediği bir sırrı vardır. Ama kaçmak, saklanmak hiçbir zaman çözüm değildir, çünkü sorunları ortadan kaldırmaz. İki seçeneğiniz vardır; ya onlarla yaşarsınız, ya da onları aşar, hayatınıza devam edersiniz. Bu romanın başkahramanı da kaçmanın çözüm olmadığını anlayanlardan.
Hikayesi değişik bir o kadar da meraklandırıyor. Başta sıkılarak okudum ben hatta vasat çıkacağını düşündüm. Temposu düşüktü, asıl hikayeye de değinmiyordu pek yazar. Ama ortalarından sonra tempo yükseliyor ve yıllar önce o ormanda neler olduğunu öğrenmeye çalışırken sayfaları hızlıca çevirirmeye başlıyorsunuz.
Şahane bir kitap değil ama polisiye severler şans vermeli bence :)

niluferinkitapligi 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Polisiye-gerilim türüne özellikle düşkünlüğü olan bir okur olarak;Harlan Coben'in okuduğum ilk kitabı olan Asla Vazgeçme beni çok çarpmamıştı.Kurguda bazı eksikler var gibi gelmişti ve tatmin olmamıştım.Ama ''Orman''kesinlikle kurgu yönünden çok daha güçlü.Keyifle okudum.

Hakan Aktaş 
30 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sürükleyici ve harika bir eser. Kitap Paul Copeland isimli başarılı bir eyalet savcısının başından geçenleri anlatıyor. Geçmişi araştırmanın faydadan çok zarar vereceğini anlatan bir kitap. Beğenerek okuduğum ve okunmasını tavsiye ettiğim güzel bir yapıt.

2 /

Kitaptan 18 Alıntı

Sergen Özen 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mideniz boşken mutluluğun ve tatmin duygusunun hiçbir anlamı yoktur.
Ve bunu arada bir hatırlamak da insana iyi gelir.

Orman, Harlan Coben (Sayfa 339 - Martı)Orman, Harlan Coben (Sayfa 339 - Martı)
Tuncay YILDIRIM 
 09 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gökyüzü
"Ayda ayak izleri varken bana gökyüzünün sınırlı olduğunu söyleme."

Orman, Harlan CobenOrman, Harlan Coben
Sergen Özen 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Sör Arthur Conan Doyle'u bilir misiniz?" diye sordum.
"Sherlock Holmes'u yazan adam."
"Aynen. Sherlock'un kanıtlanamayan ama doğruluğu kabul edilen önermelerinden biri şudur:
"Bir kişinin elinde veri olmadan teorilerden yola çıkması büyük bir hatadır. Çünkü sonra o kişi teorileri gerçeklere uydurmak yerine gerçekleri teoriye uydurmak için çarpıtmaya başlar."

Orman, Harlan Coben (Sayfa 324 - Martı)Orman, Harlan Coben (Sayfa 324 - Martı)
Sergen Özen 
 07 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanlar genelde karakter tahlili yapma konusunda iyidirler. Eğer zayıf yönlerinizi gösterirseniz size inanmaya meyillidirler.

Orman, Harlan Coben (Sayfa 98 - Martı)Orman, Harlan Coben (Sayfa 98 - Martı)
beyza nur çubukçu 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ölüm basittir aslında. Tahrip edici bir yıkım topuzudur. Size vurur, paramparça olursunuz ama bir süre sonra toparlanırsınız. Ama o bilinmezlik, o şüphe, o çok hafif umut ışığı içinizi acımasız bir mikrop gibi kemirip durur. Çürümeyi durduramazsınız. Yenilenemezsiniz. Kuşkunuzun içinizi kemirmesine mani olmazsınız.

Orman, Harlan Coben (Sayfa 22)Orman, Harlan Coben (Sayfa 22)
beyza nur çubukçu 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çocuklar! Bazen medea gibi intikamcı ve kötü mizaçlı, bazen de birer melektir.

Orman, Harlan Coben (Sayfa 64)Orman, Harlan Coben (Sayfa 64)
beyza nur çubukçu 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir süre sonra umut metreslerin en baştan çıkarıcısı oluyor. O metresle benim kadar uzun yaşadığınızda, boynunuz bir kütüğün üstünde günlerce, daha sonra aylarca, yıllarca havada asılı duran bir baltanın indirilip kafanıza uçurmasını için can atarsınız.

Orman, Harlan Coben (Sayfa 22)Orman, Harlan Coben (Sayfa 22)
Ceren Acer 
15 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Bazı insanlar vardır,doğuştan kötüdürler. Bunlar acımasızca ve ahlaksızca davranıp etrafındaki kişilerin kalbini kırarlar.

Orman, Harlan CobenOrman, Harlan Coben
Tuğba K 
28 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gerçekten de asla birimizden birinin diğerini asla bırakmayacağına inanıyordum o zamanlar.
Gençler hep böyle ahmakça düşüncelere kapılır zaten.

Orman, Harlan Coben (Sayfa 179 - Martı yayınları/cep boy)Orman, Harlan Coben (Sayfa 179 - Martı yayınları/cep boy)
2 /