Kapan

7,9/10  (41 Oy) · 
131 okunma  · 
31 beğeni  · 
1.202 gösterim
O kırmızı kapıyı açmanın hayatımı değiştireceğini biliyordum.

On yedi yaşında, ailesinin gurur kaynağı olan genç bir kız ortadan kaybolmuştur ve üzerinden aylar geçmesine rağmen bulunamamıştır. Kızın başına gelenlerin sırrı ilk günkü tazeliğini korumaktadır. Yaptığı televizyon programlarıyla tacizcileri deşifre edip canlı yayında alenen teşhir eden bir muhabir, bu talihsiz kayıp olayının üzerine gitmek ister ve kızın başına gelenlerden, sorunlu gençlere arkadaşlık eden bir toplum görevlisinin sorumlu olduğunu düşünür.

Ancak bu adamın hikâyesi kısa bir süre içerisinde hayal edilemeyecek kadar karmaşık bir hâl alır ve olaylar içinden çıkılamayacak boyutlara ulaşır.

"Hiç kimse böylesine çarpıcı bir hikayeyi Coben'den daha iyi kaleme alamaz."
-Associated Press-

Kapan'a Övgüler
"Sürükleyici, okuyucuyu adeta peşinden koşturan ve hızına yetişmesi zor bir kurgu, bu kurguyu doyurucu biçimde süsleyen, tat katan diyaloglar. İşte karşınızda bir Coben klasiği daha: Kapan."
-New York Daily News-

"Daha ilk sayfasından sonunu tahmin edebildiğiniz o sıkıcı ve sıradan kitapları unutun. Kapan, sınırlarınızı zorlayacak."
-Kirkus Reviews-

"Tek bir ipucu bile çözüme gitmenizde büyük rol oynayacak. Kapan'a kısılmamak için çok dikkatli olmalısınız."
-Observer-

"İç içe geçmiş hayatları dalgalandıran iftira, suç ve tuzakların gölgesinde kalan masumiyetin sarsıcı öyküsü Kapan, herkese hayata dair öğrenilecek çok şey olduğunu hatırlatacak."
-New York Times-

"Suçluyu suçsuzdan ayırmak, doğru ile yanlışı ayırt etmek sandığınız kadar kolay olmayacak; kitabı bitirip kapağını kapatmadan hiçbir şeyden emin olmayın."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  501
 • ISBN:
  6054335862
 • Orijinal Adı:
  Caught
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu romanın kurgusunu Harlan Coben gibi başarılı, usta bir yazara yakıştıramadım açıkçası. Umduğum gibi olmadı, zor tahmin edilebilir bir olay örgüsü yumağı içinde bulamadım kendimi. Yine de kötü diyemem sadece, kurgusu çok basit geldi bana. Yazar kitabın kurgusunu birazda olsa gizemli, çözülmesi güç bir şekilde, karmaşık hale getirebilseydi, kusursuz bir olay örgüsü ortaya çıkmış olurdu diye düşünüyorum. Fakat, romanın bu şekilde de alınıp, okunmaya değeceği kanısındayım. Macera seven okurlara tavsiye ediyorum.

Ismail Salma 
 22 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Okudum ve iki günde bitti. Gayet iyi güzel bir kurgusu var. Harlan Coben'in daha önce iki kitbını okumuştum ama, bu beni daha çok etkiledi inanılmaz kurgusu ve gayet iyi bir son.

Sevomberkom Paldrak 
21 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Harlan Coben'in kurgu olarak en güzel kitaplarından biri diyebilirim.Bence hepsi güzel ama bu kitabın yeri bende ayrı ve Harlan Coben'in en sevdiğim özelliğini barındırması beni etkiledi.Harlan Coben okuyucuyu ters köşe yapmasını her zaman biliyor.

Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Wendy, başarılı bir muhabirdir ve pedofil olduğu iddiasıyla Dan Mercer adlı bir öğretmeni ifşa eder. Dan mahkemede aklanır ancak Wendy işi sürdürür. Sonra bir gün Dan öldürülür. Şüpheli taciz edilen kızlardan birinin babası olan Ed Grayson'dur. Okulda bir kız daha kayıptır ve sonradan o da ölü olarak bulunur. Dan ve Princeton üniversitesinde oda arkadaşı olan Phil, Edward ve diğerlerinin başına kötü şeyler gelmiştir. Zamanında bir leşçil oyunu oynarken bir kızın yüzünü parçalamışlardır. Peki bu insanların peşine düşen kimdir? Dan hakikaten suçlu mudur? Wendy'nin oğlu Charlie ve arkadaşı Win ile olan ilişkisi nasıl devam edecektir? Win ile beraber Myron Bolitar da kitapta yer alacak mıdır? Kitapta geçen her ölüm doğru mudur? Katil kimdir ve bu cinayetleri neden işlemiştir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

fazilet özdiker 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"O kırmızı kapıyı açmanın hayatımı değiştireceğini biliyordum.."
Kim suçlu kim masum anlayamayacaksınız.. Şaşkınlığımı gizleyemediğim bir romandı açıkçası. Sonunu tahmin edemeyeceğiniz bir roman okumaksa istediğiniz, bence tam size göre..

Ümit güder 
12 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Mizah ve polisiye bu yazarın kitaplarının ortak noktası ,bulmaca çözmeyi seviyorsanız hiç sıkılmadan son sürat okuyacağınız bir kitap

Gülşen Tarhan 
29 Eyl 2013 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sonunu büyük bir şaşkınlıkla okuduğum sürükleyici bir kitap. Harlan coben her zamanki gibi muhteşem bir iş çıkarmış

Ceren Okatan 
29 Haz 2016 · Kitabı okudu · 30 günde · 4/10 puan

bu kitabın yazarını ilk defa okudum.eserini çok karışık buldum akıcılığı biraz zor ama yarıda bırakılacak kadar da kötü değil bazı kısımlarda açıklaması olmamış sonunun biraz daha farklı bitmesini isterdim.tavsiyem idare eder

Kitaptan 14 Alıntı

Ismail Salma 
22 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Özgürlüğün bedava olmadığını sık sık duyarsınız. Adalet de bedava değildir.

Kapan, Harlan CobenKapan, Harlan Coben
Cansu Bıçak 
27 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tanrı ne yapacağını ancak kendisi bilirdi. O'nun kendisine has bir planı vardı, öyle değil mi? Eğer onun her şeyi bilen ve mutlak güce sahip olduğuna gerçekten inanıyorsanız, sizin ve acınası yakarışlarınızın O'nun bu büyük planını etkileyeceğini gerçekten düşünüyor olamazsınız, öyle değil mi?

Kapan, Harlan Coben (Sayfa 158)Kapan, Harlan Coben (Sayfa 158)
Ismail Salma 
22 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kendin için çalış. Güvenebileceğin tek patron sensin..

Kapan, Harlan CobenKapan, Harlan Coben
Ismail Salma 
22 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

İntikam, nefret eğer bunlara çok sıkı tutunursanız, önemli şeyleri kaybedebilirsiniz.

Kapan, Harlan CobenKapan, Harlan Coben
Ismail Salma 
22 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ben yalnız olmak istemeyen ama yalnızlığı seven birisiyim.

Kapan, Harlan CobenKapan, Harlan Coben
Tuncay YILDIRIM 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

korkunç ses
İngilizce öğretmeninin bir keresinde bize dünyanın en korkunç sesinin ne olduğunu sorduğunu anımsıyorum. Bu acıdan yüksek sesle ağlayan bir adamın sesi miydi? Bir kadının dehşetle attığı çığlık sesi mi? Bir bebeğin ağlayışı mı?
Ve profesör kafasını iki yana sallayarak, 'Hayır, en korkunç ses, karanlık evinizde yalnızken, tamamen yapayalnız olduğunuzu bilirken, hiç kimsenin evde ya da oranın birkaç kilometre yakınında olma şansının olmadığından eminken aniden yukarıdan geldiğini işittiğiniz tuvalet sifon sesidir' demişti.

Kapan, Harlan CobenKapan, Harlan Coben
iclal karahan 
29 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Wendy babasına, " Öfkeli değil misin?" Diye sormuştu.
"Öfke zaman kaybıdır." Babası kağıtları diğer bir zarfa daha itelemişti. Başını kaldırıp ona bakmıştı. "Bir tavsiye istermisin - yoksa tavsiye almak için çok mu büyüdün?" Wendy, " Bunun için hiçbir zaman çok büyümüş olmayacağım, " demişti.
" Kendin için çalış. Güvenebileceğin tek patron sensin. "

Kapan, Harlan CobenKapan, Harlan Coben
iclal karahan 
04 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Eğer merhamet hissetmezsek, elimizde başka ne kalır ki?"

Kapan, Harlan Coben (Sayfa 453)Kapan, Harlan Coben (Sayfa 453)
2 /