Dehanın Esrarengiz Yüzü Sherlock Holmes Korku Vadisi

8,9/10  (7 Oy) · 
32 okunma  · 
12 beğeni  · 
988 gösterim
Zekice tahminleri ve akıl yürütme yeteneğiyle tanınan Dedektif Sherlock Holmes bu kez esrarengiz bir cinayetin gölgesinde gelişen olaylar zincirinin izini sürüyor. Bu zincirin ilk ve en önemli halkasında Holmes'un azılı düşmanı, yeraltı dünyasının önderi, dâhi Profesör Moriarty yer alıyor; aradaysa büyük ve bereketli bir vadiyi yıllardır korkuyla yöneten karanlık güçlerin oluşturduğu sayısız halkalar...

Sırlarla dolu bir ölümün ardındaki gerçeği ortaya çıkararak Korku Vadisi'nin üzerine çöken kara bulutu ortadan kaldırmak kolay olmayacaktır, ancak Sherlock Holmes sarsılmaz çıkarımları ve güçlü teorileri sayesinde bu halkaları birleştirmeye kararlıdır. Birbirinden farklı maceraların yer aldığı dört kitaplık serinin üçüncüsü olan Korku Vadisi'nde Sherlock Holmes hayranları yine heyecanın hiç dinmediği bir hikâyeyle buluşuyor.

Hayatta her şey bir döngünün parçasıdır, Profesör Moriarty gibi biri bile!
-Sherlock Holmes-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786053482567
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Berfun Berçin 
25 Kas 09:45, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 10/10 puan

Kitap içeriği hakkında bilgi içerir.Kitap iki bölümden oluşuyor.Birinci bölüm Sherlock Holmes ile John Watson'ın verilen belli bir süre içerisinde bir sırrı çözme süreci anlatıyor.Eğer bu süreçte çözülemez ise şifreyi veren kişinin başına kötü bir şey gelecektir.Sherlock kıvrak zekası ile her şeyi çözüyor.İkinci bölümde ise "Belalılar" anlatılıyor.Korku vadisinde yaşanan cinayetin peşine düşen Sherlock Ve Watson'ın yaşadıkları anlatılıyor.Bu kitapta esrarengiz olayları çözerken çok zorlandım ama zevkliydi.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.

Ceren Acer 
14 Oca 00:56, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 10/10 puan

Bu roman adıyla da uyumlu tam bir korku vadisiydi. Yazar katili çok büyük bir ustalıkla ve titizlikle gizlemeyi fazlasıyla okuyuculardan gizlemeyi başarmış bana kalırsa. Siz tam katili buldum diye sayfaları hızlı hızlı çevirmeye başlıyorsunuz sonra da bir bakmışsınız katil diye bulduğunuz kişi kitabın en masum karakteriymiş aslında. O an yaşadığınız şaşkınlığınız üzerine durup düşünmeden edemiyorsunuz. Yazar okurlarını tam da son sayfalara yaklaştırdığı bir zamanda nasıl ya o masum muymuş dedirtmeyi başarmış. Sherlock Holmes ile katil avına çıkıyorsunuz lakin her zamanki gibi Holmes hızlı ve mantıklı akıl yürütmeleri sayesinde okurlardan bir adım önde olmayı bu kitapta da başarıyor. Siz de katil sanılıp aslında kitabın en masumane karakterini merak ediyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.