Dürdane Hanım

7,9/10  (10 Oy) · 
53 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.004 gösterim
Sandalcı Sohbet'in öğrendiklerini anlatmasından dört gün sonra, Ulviye Hanım, çok sade ve güzel bir şekilde giyinip kuşanarak Dürdane Hanım'ı ziyarete gitmeye hazırlandı. Ama gitmeden önce kendi kahya kadınını Dürdane Hanım'ın yalısına gönderip o gün hanımların orada bulunup bulunmadıklarını ve Ulviye Hanım'ın kısa süre için ziyarete geleceğini söyletti.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9786051001937
 • Yayınevi:
  Kitap Zamanı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nuray Kirik 
11 Şub 12:36, Kitabı okudu, Puan vermedi

Konu bakımından oldukça ilginç bir kitap.Baş kısımları okurken erkek olan Acem Ali Beyin ilerleyen bölümlerde yazar ve dul bir bayan olan Ulviye Hanım olduğunu öğreniyoruz.On sekiz on dokuz yaşlarında genç bir bayan Dürdane hanımın sevdiği tarafından hamile bırakılması ve sevdiğinden intikam alışı anlatılır.Erkek kılığındaki Ulviye Hanım bu intikamın alınmasında Dürdane Hanıma yardım eder.Merak unsuru okurken bizi hiç yalnız bırakmıyor eğlenceli değişik bir kitap.

Çağrı Doğan 
17 Eyl 08:29, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, 8/10 puan

Ahmet Mithat Efendi'den okuduğum ilk kitap. Oncelikle şunu söylemeliyim başka bir kitabı elime geçecek olursa büyük bir şevkle hemen okuyacağım. Anlatımı çok akıcı, eğlenceli ve ders verici niteliklerde. Elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir hikayesi var. Güzeller güzeli Dürdane Hanım, Sandalcı Çerkes Sohbet ve Ulviye Hanım -Acem Ali Bey- karakterleri kendilerine has özellikleriyle gönlünüzde taht kuruyorlar. Değişik bir aşk ve intikam hikayesi. Kesinlikle tavsiye ederim.

Kitaptan 4 Alıntı

özge 
28 Nis 22:54, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Canı ister ve merhamet ederse son zehirli nefeslerime birkaç dostane gülümseme ve birkaç tatlı sözle tatlandırma iyiliği yapasın.Sizler de sessiz durunuz ki son duygularımı Mergup'uma duyayım.

Dürdane Hanım, Ahmet Mithat Efendi (Sayfa 206 - iskele yayınları)Dürdane Hanım, Ahmet Mithat Efendi (Sayfa 206 - iskele yayınları)
özge 
28 Nis 22:48, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Bu roman öyle öykü kitaplarını okumaya benzemez .Bu tiyatro öyle Bağlarbaşı'ndaki oyunlara benzemez. Burada bir şairin hayalleri yoktur.Burada görülen ve işitilen şeyler gerçektir.

Dürdane Hanım, Ahmet Mithat Efendi (Sayfa 100 - iskele yayınları)Dürdane Hanım, Ahmet Mithat Efendi (Sayfa 100 - iskele yayınları)
özge 
30 Nis 23:41, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Aşkın bir rezaletten ibaret olduğunu sananlar,sevdanın ne olduğunu benden öğrensinler.

Dürdane Hanım, Ahmet Mithat Efendi (iskele yayınları)Dürdane Hanım, Ahmet Mithat Efendi (iskele yayınları)