Ramses - Batı Akasyası'nın Altında

7,5/10  (13 Oy) · 
115 okunma  · 
10 beğeni  · 
778 gösterim
Artık elli yaşına gelmiş olan Ramses'in hükümdarlığı altında, Mısır refah içinde yaşamaktadır. Ancak Hükümdar'ın destansı kaderi, yaşlılık yıllarını huzur içinde geçirmesine fırsat tanımamaktadır. Ramses, Hititlerle olan barışı korumak, isyancı Libyalıları bastırmak ve Mısır'ı yıkmak isteyen karanlık güçlerle sürekli olarak savaşmak zorundadır.
Zaman, Ramses'in hep yanında olan arkadaşlarını teker teker çekip almakta ve her ölümle birlikte, Hükümdar düşmanlara karşı yaptığı savaşta giderek yalnızlaşmaktadır. Ve nihayet en son düşman ile karşılaşma anı geldiğinde, Ramses, Batı Akasyası'nın altında oturup onu bekleyen yolculuğuna hazırlanacaktır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2011
 • Sayfa Sayısı:
  327
 • ISBN:
  9789751406842
 • Orijinal Adı:
  Ramses: Sous L'acacia D' Occident
 • Çeviri:
  Ali Rıza Yalt
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Mert G. 
28 Tem 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Kesinlikle güzel bir seri ama benim beklentilerimi karşıyalamadı.Özellikle katılmaya çalışılan fantastik ögeler benim gerçeklere dayanan bir Mısır tarihi öğrenme umutlarımı boşa çıkardı.Tabii efsanelere de yer verilmesi en azından Mısır mitini anlayabilmek için gerçekten çok önemli ama böyle gerçekçilik ve fantastiklik arasında gidip gelmiş kitap.Aynı zamanda bazı şeylerin tarihle uyuşmaması da bunun tuzu biberi.Örnek vermek gerekirse Homeros'un Ramses ile aynı dönemde yaşamaması,Musa'nın Ramses'in dönemine denk geldiğinin kesin olmaması;Helen'in de aynı şekilde.

Dila Manga 
30 Eyl 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

tam 5kitaptan oluşan ramses serisini bir an bile sıkılmadan okudum ve mısır tarihinde kayboldum. herkese bu seriyi tavsiye ederim christian jacq gerçekten de harikalar yaratmış ve çevirinin kalitesi de mükemmel.