Ramses - Işığın Oğlu

8,0/10  (41 Oy) · 
252 okunma  · 
26 beğeni  · 
917 gösterim
I. Seti, güçlü ve sevilen bir hükümdardır. Akıllı yönetimi sayesinde, ülkesini dünyanın en güçlü imparatorluğu yapar. Ancak tahtı devretme zamanı yaklaştığı için iki oğlu arasında bir seçim yapmak zorundadır.

Henüz on dört yaşında olan Ramses, azimli, dürüst ve akıllıdır; ancak gençliğinin verdiği heyecan zaman zaman hata yapmasına yol açmaktadır. Genç Ramses'in rakibi olan, kurnaz ve hain ağabeyi Şenar ise, taht yolunda küçük kardeşini engellemek için her türlü komploya girişmeye hazırdır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 1998
 • Sayfa Sayısı:
  350
 • ISBN:
  9789751406323
 • Orijinal Adı:
  Ramses: Le Fils De La Lumiere
 • Çeviri:
  Ali Rıza Yalt
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
FatihTub* 
09 Eyl 10:00, Kitabı yarım bıraktı, Puan vermedi

Kitap güzel fakat özel bir nedenden dolayı yarım bırakıyorum. Nasıl ve kimle okumaya başladımsa öyle bitireceğim. Zamanını bekleyen kitaplardan. Bir dizide görmüştüm, babasını vurduklarında köstekli saat yere düşer ve kırılır. Oğlu o ana şahit olur. Unutmamak için de saatçi olmasına rağmen tamir etmez. Ben de hatırasını unutmamak için şimdilik yarım bırakıyorum. Belki de hep yarım kalacak. Olsun her kitap bitirilmek için okunmaz zaten.

Murat 
06 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Bu meşhur serinin ilk kitabını maalesef popüler olduğu zamanlar değil yeni okuma şansım oldu. Bunda antik Mısır'a olan ilgimin payı çok büyük oldu. Kitap yer yer tarihi abartılara kaçsada sonuçta bir roman olduğu için kabul edilebilir bir durum ve daha ilginci kitabın ısmarlama olduğu yönündeki iddaalar. Son derece sürükleyici ve adeta kaymak gibi akan bir kitap. İlk sayfalardan itibaren kitap bende etki bırakmaya başladı. Antik Mısır'a ilgi duyanların daha büyük bir ilgiyle okuyacağını düşünüyorum.

Hakan Uzun 
18 Haz 19:42, Kitabı okudu, 9/10 puan

Işığın oğlu Ramses'in hayat hikayesinin kurgulanarak anlatıldığı güzel bir serinin ilk kitabı. Zaten büyük bir Mısır hayranı olan Jacq'ın kaleminden çıkan bu eser, bize dönemin Mısır'ı hakkında bilgiler de sunuyor. İlk kitap genel olarak Ramses'in babası ile olan ilişkisini ve abisi Şenar ile olan çekişmesini konu alıyor. Kitabın dili çok sade ve anlaşılır. Hızla bitiyor. Mısır hakkında enteresan bilgiler edinmek için okuyabilirsiniz. Şahsen oldukça beğendiğim bir ilk kitap oldu.

BAŞAK TOKER 
01 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Christian Jacq ile beni tanıştıran ilk seri.Mısır bilimcisinin yazdığı bir kitap size hem firavunlarla ilgili hem de yüzlerce yıl öncesinde bir toplumun nasıl geliştiğini anlatıyor.Beş kitaptan oluşması sizi korkutmasın; eve gitsem de kitabımı okusam dedirtti.Yazarın çoğu kitabının basılmaması gerçekten üzücü.Alıp kesinlikle okuyun.

Tuncay YILDIRIM 
30 Mar 2015, Kitabı okudu, 1 günde, Puan vermedi

Mısır tarihinin en büyük firavunu Ramses.
Kitap çok güzel ve akıcı. Taht savaşı entrika, aşk , inanç ve sadakat çok güzel anlatılmış. Serinin diğer kitaplarıda böyledir inşallah.

Dila Manga 
11 Eyl 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Mısır tarihini konu alan bu kkitaba bayıldım ve cok etkilendim harika bir seri ttüm kitap severleretavsiye iolunur şimdi ben setin geri kalan kitaplarına devam etmek iiçin sabirsizlaniyorum

Kitaptan 8 Alıntı

Hiçbir temele dayanmadan bir düşünce ileri sürmeye kalkışmak aptallığın ta kendisidir.

Ramses - Işığın Oğlu, Christian Jacq (Sayfa 145 - Remzi Kitabevi)Ramses - Işığın Oğlu, Christian Jacq (Sayfa 145 - Remzi Kitabevi)

İktidar oyunları sandığından çok daha acımasızdır. Bu oyunların içinden galip çıkabilmek için yiğitlik yeterli olmaz.

Ramses - Işığın Oğlu, Christian Jacq (Sayfa 18 - Remzi Kitabevi)Ramses - Işığın Oğlu, Christian Jacq (Sayfa 18 - Remzi Kitabevi)
Tuncay YILDIRIM 
 19 Haz 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Puan vermedi

kral
Gerçek bir erkek, gücünün sonuna kadar gider; Bir kral ise daha ötesine geçer.

Ramses - Işığın Oğlu, Christian Jacq (Sayfa 10)Ramses - Işığın Oğlu, Christian Jacq (Sayfa 10)