Ruhlar Kuyusu Gerçeklik Teorisi

7,5/10  (18 Oy) · 
37 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.195 gösterim
Okurları tarafından aylardır beklenen, Usta gazeteci Turgay Güler tarafından kaleme alınan sıra dışı üçlemenin son kitabı Ruhlar Kuyusu Mart 2014'te okurlarıyla buluşuyor.

Mayıs 2013'te raflarda yerini alan serinin 2.kitabı Sır Küpü ile onbinlerce okura ulaşan haftalarca çok satanlar listesindeki yerini koruyan sıra dışı üçlemenin son kitabı yine kitap listelerini alt üst edecek.

Kasım 2013'te yayınlanması planlanan Ruhlar Kuyusu, ülke gündeminde yaşanan sıra dışı gelişmeler sonucunda Mart 2014'de ertelenmişti. Ülke Tv kanalında yaptığı programlar ile hatırı sayılır bir hayran kitlesi bulunan Turgay Güler, bu kitabında ki ön görüleriyle yine gündemi saracak.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786051510644
 • Yayınevi:
  Hayat Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitap ayrıntısı ayrıntısına sanki son yaşanan olayları anlatıyor tabi bazı yerleri abartıda olsa bir nevi gerçeklik katılmış alışılmış abd romanlarının TÜRKİYE versiyonu

asdfgh 
23 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Bu serinin üç kitabı da gayet güzel

Kitaptan 6 Alıntı

"Yaşamak için yaşat; ta ki, Tanrı seni onları yenecek güce ulaştırıncaya kadar. Zira o sana dünyayı vereceğini vaat etmiştir."

Ruhlar Kuyusu, Turgay Güler (Sayfa 43)Ruhlar Kuyusu, Turgay Güler (Sayfa 43)

#Ebrar
Önceleri askeri darbeler tertipliyor; istemedikleri yönetimleri bunlar eliyle alaşağı ediyorlardı.
Lakin savaşların bile televizyon ekranlarında canlı olarak izlendiği yeni dünyada, artık askeri darbeler kabul görmüyordu.
Ama B planları her zaman hazırdı.

Ruhlar Kuyusu, Turgay Güler (Sayfa 74 - Hayat)Ruhlar Kuyusu, Turgay Güler (Sayfa 74 - Hayat)

#Ebrar
Dünya üzerindeki birçok ülkeyi bu yöntemle dize getirmiş olmanın verdiği cesaretle, planlarının kusursuz olduğunu düşünüyorlardı. Ama hesaba katmadıkları bir gerçek vardı.

O da bir milletin engin ferasetiydi.....

Ruhlar Kuyusu, Turgay Güler (Sayfa 75 - Hayat)Ruhlar Kuyusu, Turgay Güler (Sayfa 75 - Hayat)

ღ Yonca ღ
Bu eserde anlatılanlar; zalimler tarafından yangın yerine çevrilen dünyada, bir vakitler yaşanmış veya bir vakit yaşanması muhtemel olaylardan haber vermektedir.

Gerçek kişilerle ve kurumlarla bağlantısı yoktur.

Ruhlar Kuyusu, Turgay Güler (Sayfa 7 - Hayat)Ruhlar Kuyusu, Turgay Güler (Sayfa 7 - Hayat)
fatih yıldız 
11 Şub 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Türkiye artık hep aydınlık olacak. Bu aydınlık, dalga dalga dünyaya yayılacak. Bundan sonra yarasalar bir daha mağaralarından çıkamayacaklar.

Ruhlar Kuyusu, Turgay Güler (Sayfa 234)Ruhlar Kuyusu, Turgay Güler (Sayfa 234)

Kitapla ilgili 1 Haber

"Başbakan'ın Okuduğu Son Kitap"
"Başbakan'ın Okuduğu Son Kitap" "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler öncesindeki yoğun miting programına rağmen kitap okumaya da zaman ayırıyor. İzmir mitingi sonrası Başbakan Erdoğan, son günlerin konuşulan kitabı Ruhlar Kuyusu'nun kapağını araladı."