Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü Bevelstoke Serisi 1

7,4/10  (18 Oy) · 
73 okunma  · 
14 beğeni  · 
889 gösterim
Bayan Miranda Cheever, henüz on yaşındayken; "muhteşem güzelliğe" dair hiçbir iz taşımıyordu. Taa ki, yakışıklı ve gösterişli Vikont Turner, onunbir gün büyüyük çok güzel bir kadın olacağını söyleyene dek.. İşte o zaman Miranda, bu adamı sonsuza dek seveceğini biliyordu...
Oysa ilerleyen yıllar Miranda için ne kadar kolay olduysa, Turner için o kadar da acımasız olmuş; önemli bir kaybın altında ezilmiş, yalnız ve acı çeken bir adama dönüşmüştü.
Fakat Miranda yıllar önce günlüğünün ilk sayfasına geçirdiği bu gerçeği asla unutmadı... Kaderi olan bu aşkın, parmaklarının arasından kayıp gitmesine izin vermeyecekti...
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  365
 • ISBN:
  9944820981
 • Orijinal Adı:
  The Secret Diaries of Miss Miranda Cheever
 • Çeviri:
  Ayhan Akbaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Melike Sezer 
13 Şub 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Sonunda ağladığım gerçeğine rağmen yine de orta kısımlarındaki klişelik bence biraz fazla gereksizdi, hoş, can sıkmadan okunulabilecek bir kitap yine de. İnsanı duygulandırdığı aşikar.

Nur D. 
01 May 16:30, Kitabı okudu, 1 günde, Puan vermedi

Daha ilk sayfasını okurken kitap bitecek diye üzgün olabilir misiniz?
İşte, Julia Quinn'in bana yaptığı bu!

Miranda Cheever henüz 10 yaşında olmasına rağmen toplumun güzellik ölçülerine uymadığının farkındaydı. Kahverengi(!) saçlar ve gözler, büyük dudaklar, sırık gibi uzun çelimsiz bacaklar... Durumunu kabullenmişti. Fakat bir gün en yakın arkadaşı Olivia'nın büyük ağabeyi Nigel Bevelstoke yani vikont Turner ile tanışıyor. Ve o gün, 19 yaşındaki Turner'ın kendisini eve götürdüğü o kısacık yolda Miranda Cheever aşık oluyor.

Julia Quinn'in yazdığı ve benim sevmediğim bir kitap sanırım hiç olmayacak. Öylesine içten ve duru konular seçiyor ve onları yine aynı samimiyetle yazıyor ki yazara her defasında bir kere daha hayran kalıyorum.

Şule ALTAN 
15 Kas 2014, Kitabı okudu, 6/10 puan

Okuduğum ilk tarihi aşk romanıydı.Hoşuma gitti.Kapaktaki kız hariç :p

Kitaptan 5 Alıntı

"Kahrolası! Kör müsün? Sağır, dilsiz ve kör müsün? Bu geçici bir duygu değil, aptal şey! Sana aşığım! Sana hep aşıktım! Dokuz yıl önce seninle ilk tanıştığımdan beri. O gün bu gündür her dakika seni sevdim."

Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia QuinnŞahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia Quinn
fatma eren 
26 Nis 21:16, Kitabı okudu, Puan vermedi

Miranda ona kuşkuyla baktı.
" Tamam, peki, niçin günlük tutman gerektiği konusunda ki düşüncemi bilmek istiyor musun? "
Miranda başını salladı.
" Çünkü birgün büyüyüp kendini bulacak, akıllı olduğun kadarda güzel olacaksın. İşte o zaman günlüğüne bakıp Fiona Bennet gibi küçük kızların ne kadar aptal olduğunu anlayacaksın. Annenin, senin bacaklarının omuzlarından başladığını söylediğini hatırlayınca güleceksin. Belkide bugün yaptığımız bu hoş sohbeti hatırlayınca küçük bir tebessümünüde bana ayıracaksın. "

Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia QuinnŞahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia Quinn
fatma eren 
26 Nis 21:08, Kitabı okudu, Puan vermedi

Ve işte Turner burada. Gerçeği - daha doğrusu bir zamanlar ki gerçeği- Olivia'nın ağzından zorla almış olmalı. Değilse Olivia bana asla ihanet etmezdi. Zavallı Livvy. Turner öfkelenince ürkütücü olabiliyor.
Belliki hala öfkeli. Bana bir çörek fırlattı. Bir çörek! Bu inanılmaz birşey...

Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia QuinnŞahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia Quinn
Yasin YALÇIN 
16 Mar 18:14, Kitabı okudu, 4/10 puan

Toplum kaprislidir ve iyinin olduğu kadar, sıklıkla kötünün de karşılığını verir. Ancak sessiz kalana asla bir şey vermez.

Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia Quinn (Sayfa 84)Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia Quinn (Sayfa 84)