Sevgi Bahçesinin Bahçıvanı Annemle Babama Gıcıklık Olsun Diye Ders Çalışmıyordum? Bu Kitabı Okumadan Önce

7,3/10  (4 Oy) · 
16 okunma  · 
3 beğeni  · 
508 gösterim
Merhaba,
Şimdi beni eline alıp incelediğine göre içimde ne olduğunu merak ediyorsun. Sayfalarımın arasında sen varsın, yaşadıkların var, aklını kurcalayan bazı soruların cevapları var. Annesiyle babasına gıcıklık olsun diye ders çalışmayıp dokuz zayıf öğrencilerin zayıflarını nasıl kurtarıp teşekkür belgesi aldıkları var. Çocuğuna iyilik olsun diye onu başkalarıyla kıyaslayan, sonunda hayal kırıklığına uğrayan anne babaların çaresizliği, mutsuzluğu ve çözüm arayışları var. Sınıf denen dört duvar arasında kalmış, kendini hapishanede hissetmiş, bunalmış derslerden nefret etmiş öğrencilerin çığlıkları var.

İnanıyorum ki gözlerin sayfaların arasında ilerlerken kendinle yüzleşir, eğer varsa içindeki savaşı durdurur, çatışmaları bitirir özgüvenini artırır ve kendinle sımsıkı kucaklaşırsın. Sende benim yaptığım gibi sana atılan taşlardan kendine bir saray yapmaya başlarsın. İzin verirsen yüreğimi dizdiğim satırların arasında gözlerini misafir etmek istiyorum.
Ne dersin?
(Tanıtım Bülteninden)
Berfun Berçin 
05 Ara 13:09, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kitap içeriği hakkında bilgi içerir.Kitabı okurken yazarla sohbet ediyormuş gibi hissettim.Kızdığım ve sevindiğim yerler oldu.Yazar kendi öğretmenlik deneyimlerinden yararlanmış.Sevginin gücünden bahsetmiş,yazar.İletişimin,etkileşimin,öfkenin,sevginin,cömertliğin,dürüstlüğün,öğrenmenin ve çabanın güvenden bahsetmiş yazar.Mesleğin ister öğretmenlik olsun ister öğrenci ya da başka bir meslek olsun fark etmez işi severek ve doğru bir şekilde yapmak gerektiğini de vurguluyor,yazar.Sevilerek yapılmayan bir işte herşeyin kişiye dokunacağını çok iyi vurgulanmış.Keyfli okumalar.