Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
81 syf.
10/10 puan verdi
·
3 günde okudu
İntihar
Son dizeler Topluluk beni bunaltır Yalnızlık beni tutar Delilik bana pusu kurar Yaş beni yener Gençlik beni terk eder Bellek bana kalır Mutluluk önümde gider Üzüntü beni izler Ölüm beni bekler...
İntihar
İntiharEdouard Leve · Sel Yayıncılık · 20212,767 okunma
164 syf.
7/10 puan verdi
Ölü Ekmeği
İnsan sevinçten heyecanlanır mı kardeşi ölecek diye? Eğer uzakta, çok uzakta karınları doyuyor diye mutlu olan çocukların köylerine uğrarsanız görürsünüz cenazelerdeki şamatayı. Hani: " Bir yanda köpek ürüyen yer, bir yanda ışık yanan yer varmış" diye başlar ya masallar... Ama o masalın sonunda da medeniyetin belirtisi olan ışığın
Ölü Ekmeği
Ölü EkmeğiDursun Akçam · Arkadaş Yayıncılık · 200548 okunma
Reklam
208 syf.
10/10 puan verdi
·
5 günde okudu
Merhaba bugün size Japon edebiyatının usta yazarı Kazuo Ishiguro' nun Günden Kalanlar kitabından bahsedeceğim. Yazar hakkında bir bilgim olmamasına rağmen kitap alırken kendimi kaybettiğim için iki kitabını birden almışım. Bunu fark ettiğimde biraz canım sıkıldı çünkü yazar hakkında hiçbir bilgim yoktu ve yazarın üslubunu beğenmeseydim kendi adıma üzülürdüm. Fakat bu kitabı okuduktan sonra iyi ki almışım dedim eğer bu ay ki okuma planımı yapmamış olsaydım kesinlikle diğer kitabını da hemen okuyacaktım. Kitap baştan sona karamsar bir karakteri canlandırıyor ki ben bu tarz kitapları okumayı çok seviyorum. Bazı yerlerde karaktere kızdım çünkü olaylara olan soğukkanlılığı beni bile çileden çıkarttı. Bir insanın yaşaması gereken şeyleri hiçbir şekilde yaşamayıp bunu fark ettiğinde de her şeyin artık geçmiş olması ancak bu kadar güzel anlatılırdı. Özellikle yazar ince eleyip sık dokuyarak bir aşkı öyle güzel anlatmış ki uzun bir süre sonra ilk defa bu duyguyu bu kadar çok gerçekçi ve sarsıcı hissettim. Aşk insana pişmanlık, farkındalık, yücelik, alçaklık gibi pek çok duyguyu yaşatır ama bir hayat boyunca aşktan bihaber yaşayıp sonlarına doğru pişmanlık yaşamak maalesef gideni geri getirmiyor... Söyleyeceklerim bu kadar umarım içinizde bu kitaba dair bir umut kırıntısı oluşturmuşumdur. Herkesin okumasını istediğim bir kitap oldu.
Günden Kalanlar
Günden KalanlarKazuo Ishiguro · Yapı Kredi Yayınları · 20195,2bin okunma
288 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
kelebek ada sarah jio
Aşkın yaşının olmadığını kanıtlayan ve asla aşkın aramak ya da bulmakla alakalı olmadığını kesin gösteren mükemmel bir kitap.. Kelebek Adası Sarah Jionun en kusursuz eserlerinden biri ve benimde gözümde bebek olan kitaplığımın en favorilerinden ~deespina
Kelebek Adası
Kelebek AdasıSarah Jio · Pena Yayınları · 201911,1bin okunma
304 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
12 günde okudu
Afetler, Neoliberal Politikalar
Neoliberal politakaların ortaya çıkış ve gelişmesi sürecinde kendi içinde barındırdığı pratikleri uygulama ve genişleme alanlarından biri afetler ile ilişkisine dair bağlantılarını anlatan güzel bir kitap. Yazar ayrıca devletin bu politakalarda yeri ve sorumluluklarını Van depreminde teori-pratik arasındaki ilişki meselesi üzerinden verdiği örnekler ile çarpıcı ve yalın bir şekilde ortaya koymuştur. Afetler ile ilgili çalışma yapacak olanların bakması gereken bir kitap . . .
Kent, Afet ve Siyaset - Felaket Kapitalizmi, Kapasite Yoksunluğu ve Kent
Kent, Afet ve Siyaset - Felaket Kapitalizmi, Kapasite Yoksunluğu ve KentAykut Aykutalp · EFE AKADEMİ YAYINLARI · 20191 okunma
Reklam
72 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
26 saatte okudu
uzun zaman önce köyünde ailesiyle yaşayan siyah saçlı bir çocuk varmış... Zülfü livanelinin hep romanlarını okuyoruz bu sefer de bir çocuk kitabını nasıl yazmış diye okumak istedim. İçi resimlerle dolu ve büyük puntolu. O yüzden 20 dakika içerisinde okunup bitiyor kardeşime bile gönül rahatlığı ile okutabileceğim harika bir öykü, tavsiye ederim merak edenlere
Şapka
ŞapkaZülfü Livaneli · Doğan ve Egmont Yayıncılık · 2019950 okunma
462 syf.
10/10 puan verdi
·
23 günde okudu
"bu dünyaya geldiğimiz anda varlığımız duyurmak için çığlık atarız." size hayatımda devrim niteliğinde etki yapan, beni yaşadıklarım ve çocukluğum hakkında derin derin düşündüren bir kitaptan bahsetmek Istiyorum. öncelikle bu kitap ünlü psikiyatrist Van Der Kolk tarafından yazılmış. kendi dalında birçok psikolog, psikolojik danışman ve psikiyatriste de bir nevi ders kitabı olmuş. içerisindeki vaka analizleri, bedenin nasıl kayıt tuttuğu, travmalara karşı tüm tepkilerimiz ve bedende hissettiklerimiz içerisinde yer alıyor. uzun süreli bir okuma oldu, ancak dönüp dönüp içinde tekrar okuyacağım yerler var. Bana ve etrafımdakilere, aileme bile içerisindeki pek çok bilgi önemli birer ders oldu, tavsiyemdir okumanız gerek. #bedenkayittutar #besselavanderkolk #kitapyorumu #kitaponeri#okuduklarim #kitapyorumu #kitaponeri #okudumbitti #sevdigimkitaplar #bookstagram #book #kitapönerileri #bookadvice #kitapsözleri #kitapsayfalari #kitaplargibi #kitap #gununtavsiyesi #psikoloji #psikiyatri #iradeterbiyesi
Beden Kayıt Tutar
Beden Kayıt TutarBessel A. van der Kolk · Nobel Yaşam Yayınevi · 20181,473 okunma
80 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
7672 günde okudu
yılmaz erdoğan şiiri amcası namık erdoğan için yazmıştır. kayıp kentin* yakışıklısı amcasıdır. şiirden de anlaşılacağı üzre kaçırılıp öldürülmüş, dürüst bir adam. olayın en dramatik yanlarından biri namık erdoğanın yine hakkarili olan leman samın henüz 16 yaşındayken sevgilisi, nişanlısı olmasıdır. şiirde fark edilmeyen ayrıntı öldürüldüğünde de öldürülmeden önce de leman sama aşık olmasıdır
Kayıp Kentin Yakışıklısı
Kayıp Kentin YakışıklısıYılmaz Erdoğan · İnkılap Kitabevi · 20191,497 okunma
56 syf.
·
Puan vermedi
·
9 günde okudu
Cerenin kütüphane si
Ben senin olayimmi ben senin ne dersin varmisin bu yolda benimle ben seni hep bekleyeceğim sen benim ben senin olacağım ölüm ayirana dek ayrılmak yok
Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi
Benjamin Button'ın Tuhaf HikayesiF. Scott Fitzgerald · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202021,4bin okunma
Reklam
256 syf.
6/10 puan verdi
Eski İnsanlar
Eski insanların hayatı nasıl bağlıolduğu ve dünya nasıl baktıklarını ve eski insanların ii yaşam tarzı nasıldır lar nasıl geçmişti geçişte birlik  beraberlik ve huzur vardı ve sevgi şefkatli içinde saygı eksik değildi aileler içinde huzur ve sevgiler dolu bir hayat vardır çünkü saygı sevgi oldukça hayat çok güzel oluyordu kardeşçe ömür boyu  ve sevgi içinede hayatın güzel bakişlarıydılar büyüklüğüne saygı küçüğe sevgi duyulurdu yokluk içine  varolan cömertlik ve bereket vardı insanlar dahada  kadir kıymeti vardı Allah korkusu insanda oldukça o kişi hayatı boyunca size zarar veremezler bu iyiyi dinyen eski insanlar çok çabuk inanırlar çok az vazgeçerler  pestmeyi sevmezler namus ve şerefine çok düşkün ve gururlu sahibilerdi kadir kıymet vardı yokluk içinde kıtlık içinde yaşamayı hayatın rehmetini seviyorlardı lar ve insanda hayvan sevgisi vardı ve fitnelik peşinde değildirler işine sadık  ve işini sever  yapardılar ve yediği ekmeğe şükür eder ve olanada şükür ederlerdi  ne bulduğunu yer ummadığın degil ve yarın için hep düşünür ne için düşünürler di fazla yemek israf o saklarlar yarınlar için belki ekmek olmazda genede sakla der ne olur olmaz büyle insanlar kaldım dostlar şuanda her bir kişi başı en azı iki ve üç çift ayabıya sahip beş pantolon beş gülmek vardır eski insanlar birer tane ayakkabıya sahip giydiği ayakkabı yırtık ve artık ayabı rengi beli olmuyor ve ip bagları kupulana kadar giyer elbise si yırtılmış yamalı her yeri ve yıkansalar giyecek başka bir şeyleri yok ve kuru olmasını beklediler
Gölgesizler
GölgesizlerHasan Ali Toptaş · Everest Yayınları · 202012,7bin okunma
296 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Kördüpüm
Merhamet, adalet, özgürlük ve eşitşik... ancak mücadeleyle elde edilebilirdi. Ve madem Tanrı canın yanında akıl da veriyordu kullarına, coğrafya kaderimiz olmamalıydı. Gitsem de dönecektim. Nerede olursam olayım, mazlumlara, mağdurlara hep elimi uzatacaktım ve bacaya tünemeden, asla terk etmeyecektim gemiyi.
Kördüğüm
KördüğümAyşe Kulin · Everest Yayınları · 20176,8bin okunma
56 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
13 saatte okudu
"İdam, insanın canını derhal; oysa ömür boyu hapislik yavaş yavaş alır." ilk defa cehov okuyorum. içinde bir sürü hikaye var ve en beğendiklerim biri kitabın da adı olan pahalı dersler oldu. gerçekten çok kısa (50 syf.) ve akıcı hikayelerden oluşuyor. kesinlikle okunmasını tavsiye ediyorum. bir de bu siyah klasikler @canyayinlari 'nin şaheseri olmuş çeviri de görüntü de harika alın okuyun . #pahalidersler #antoncehov #cehov #oyku #hikaye #bookstagram #kitapyorumu #kitaponeri #okuduklarim #okudumbitti #sevdigimkitaplar #bookstagram #book #kitapönerileri #kitapsever #kitapokumak #follow4like #followforfollowback #follow
Pahalı Dersler
Pahalı DerslerAnton Çehov · Can Yayınları · 2021743 okunma
33 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.