0

03:29

191 syf.
10/10 puan verdi
·
1 saatte okudu
İyi ki....
Sevmekten aşık olmak tan kaçmayın belkide sizi iğleştirecek olan sevgi olacaktır. Bağırmak haykırmak mı istiyosun bağır haykır ama kaçma sabahattin Ali'nin dediği gibi "Tesadüf seni önüme çıkarmasaydı, gene aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim. Sen bana, dünyada başka türlü bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin."
Kürk Mantolu Madonna
Kürk Mantolu MadonnaSabahattin Ali · Olympia Yayınları · 2018316,6bin okunma
Zev/r/k
Birdenbire, beklenmedik olandan… Beklemeyene: Dilegelen bir dünya. Vahiy gibi, en çok O’na benziyor. Baharın karnını öptüğüm rüya. O yüzden “ayak”landım, aşağı yükseldim, yukarıdan , Ay’dım hep karanlığa karılan. Ben ne desem şimdi, benden değiller. Benden fazlalar. Sana var’dım. Dünyayı dolduran sözü olduran: Sana var daha ... Ama sana varım. Var’ım.
Reklam
208 syf.
10/10 puan verdi
·
5 günde okudu
Merhaba bugün size Japon edebiyatının usta yazarı Kazuo Ishiguro' nun Günden Kalanlar kitabından bahsedeceğim. Yazar hakkında bir bilgim olmamasına rağmen kitap alırken kendimi kaybettiğim için iki kitabını birden almışım. Bunu fark ettiğimde biraz canım sıkıldı çünkü yazar hakkında hiçbir bilgim yoktu ve yazarın üslubunu beğenmeseydim kendi adıma üzülürdüm. Fakat bu kitabı okuduktan sonra iyi ki almışım dedim eğer bu ay ki okuma planımı yapmamış olsaydım kesinlikle diğer kitabını da hemen okuyacaktım. Kitap baştan sona karamsar bir karakteri canlandırıyor ki ben bu tarz kitapları okumayı çok seviyorum. Bazı yerlerde karaktere kızdım çünkü olaylara olan soğukkanlılığı beni bile çileden çıkarttı. Bir insanın yaşaması gereken şeyleri hiçbir şekilde yaşamayıp bunu fark ettiğinde de her şeyin artık geçmiş olması ancak bu kadar güzel anlatılırdı. Özellikle yazar ince eleyip sık dokuyarak bir aşkı öyle güzel anlatmış ki uzun bir süre sonra ilk defa bu duyguyu bu kadar çok gerçekçi ve sarsıcı hissettim. Aşk insana pişmanlık, farkındalık, yücelik, alçaklık gibi pek çok duyguyu yaşatır ama bir hayat boyunca aşktan bihaber yaşayıp sonlarına doğru pişmanlık yaşamak maalesef gideni geri getirmiyor... Söyleyeceklerim bu kadar umarım içinizde bu kitaba dair bir umut kırıntısı oluşturmuşumdur. Herkesin okumasını istediğim bir kitap oldu.
Günden Kalanlar
Günden KalanlarKazuo Ishiguro · Yapı Kredi Yayınları · 20195,3bin okunma
455 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
"Hiçbir şey okumak istemediğinizde bile okuyacak muhakkak bir kitabınız olsun" Bu kitap benim için öyle bir kitap.Konusuna bakmaksızın Sinan'ın akıcı ve yumuşak roman dilini okumayı seviyorum Yeşimin yeşil gözleri halen aklımda mesela Kitap okumayan arkadaşlarıma (erkek) tavsiye etmiştim aynı ön yargıyla yaklaşmalarına rağmen çok sevdiklerini söylemiş ve yazarın diğer kitaplarını bulmaya koyulmuşlardı. Okunacak,sokulacak bir yer bulamazsak yokolucak yerler bizi bekler maalesef Hep okumak dileğiyle...
Sevmek Zorunda Değilsin Beni
Sevmek Zorunda Değilsin BeniSinan Akyüz · Alfa Yayıncılık · 20161,310 okunma
512 syf.
·
Puan vermedi
Aldığım Notlar "Muhtemelen Alıntılar"
Toplum içinde üretmeden de olabilirsin. Tüketenler, üretenlerin üzerinden toplumun nimetlerini kullanırken, üretenler ürettiklerini daha fazla paylaşmak zorunda kalır. Sadece maddi kaynaklardan bahsetmiyoruz, bilgiden duyguya bu üretimi genişletebiliriz. Birileri sürekli tüketirken, birileri sürekli üretir. Tüketenler çok daha bağlı olur toplumun
Gitme Zamanı
Gitme ZamanıAret Vartanyan · Destek Yayınları · 2015730 okunma
Reklam
32 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.