Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

1 Mayıs İşçinin Emekçinin Bayramı

Benim Bayramım Desin
Hep sonradan... Sonradan sonradan görmedir emekçi dediğin. Kimi kalemiyle yazdıktan sonra,kimi de alın teri soğuduktan sonra, Hep sonradan görmedir işçi dediğin Yüreğiyle çalışır, Yüreğiyle sever memleketi işi aşı aşkı, Alınteri kuruduktan sonra gelir emeğinin hakkı... Tam alır mı emekçi işçi kardeşim sormasın bilmez kimse, Gömülüyken geçmişe,birkaç satır aralığına, Hakkını aldın mı kardeş diye sormasın, Bir gün bile olsa yüzü gülerek bugün, Benim bayramım desin, Benim bayramım bugün... **1mayısİşçiEmekçiBayramıKutluOlsun*
Kalemin Derdi
Kalemin Derdi
open.spotify.com/track/0xWB2vkNu...
Emeğine sağlık-
Neye emek vermeli?bir ilişkiye,bir esere,bir çocuğa,bir dostluğa?Neye emek vermeli,geçmişin hortlakları çıkıverince ortaya ki çıkıyorlar neye sığınmalı?
Reklam
İşini severek ve dürüst bir şekilde yapan her emek sahibinin 1 Mayıs İşçilik Ve Bekçilik Bayramı'nı kutlarım.
Bîjî Yek Gulan Yaşasın Bir Mayıs Emeğin gerçek değerinin görüldüğü bir dünyaya doğru...
Reklam
Kalk ayağa Dağlara bak Rüzgarın, güneşin ve suyun kaynağına Sen ey işçi Sen ki nehirlerin yatağını değiştiren Sen ki direncin buğdayını eken biçen Kalk ayağa Ellerine bak.
Victor Jara
Victor Jara
İşçi aileler de bıkmadan usanmadan çocuk­larının okuldan "iyi yetişmiş olarak" çıkacağını düşünüyorlar
PDF
130 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.