Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

1001 Kitap Listesinden

260 syf.
5/10 puan verdi
·
3 günde okudu
1993'de yazılan kitap, 1999 yılında yine aynı isimle filme uyarlanmış. Bizde "Masumiyetin İntiharı" olarak sinema/tv'larda gösterilmişti. Filmi seyrettiğimde bir kitaptan uyarlandığını bilmiyordum. Bu yüzden kitabı okurken "Daha önce okumuş muydum?" diye kendimi sorguladım. Kitap ile senaryo ufak bir kaç değişiklik
Bakir İntiharlar
Bakir İntiharlarJeffrey Eugenides · Domingo Yayınları · 2016878 okunma
40 syf.
4/10 puan verdi
·
5 saatte okudu
Romanlarda daha iyi Dickens...
İncelemelerden anladığım kadarıyla Can Yayınları baskısı daha başarılı, iki hikâyesi farklı belki de ondan. Zaten 40 sayfa ve içinde üç mini hikâye var ama hangisi nerede başlıyor ne anlatıyor takip etmek yorucuydu. Bu basımı okuyanların incelemelerinde bahsettikleri gibi yazım yanlışları, imlâ hataları okuma zevki bırakmıyor.
Sinyalci
SinyalciCharles Dickens · Mavi Çatı Yayınlar · 20211,747 okunma
Reklam
129 syf.
9/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Farklı bir tür okumak isteyenlere önerilir...
20 alt başlıkta Osman'a hitap eden mektuplardan oluşan, kısmen monolog kısmen deneme, eğlenceli, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği satırlar.
Bu Hikaye Senden Uzun Osman
Bu Hikaye Senden Uzun OsmanAylin Balboa · İletişim Yayıncılık · 20224,038 okunma
142 syf.
6/10 puan verdi
·
4 günde okudu
Her kitap herkese hitap etmez...
Diğer incelemelerden edindiğim bilgiler ışığında anlamlandırabildiğim bir kitaptı. Fazla mı sembolik veya ben mi bu tür kitaplarda iyi değilim bilemedim, ilk sayfalardan zorlanarak başladığım serüveni aynı şekilde bitirmek için okudum.
Gül Yetiştiren Adam
Gül Yetiştiren AdamRasim Özdenören · İz Yayıncılık · 199617,7bin okunma
200 syf.
8/10 puan verdi
Değişik bir inceleme olsa da...
Başka bir yayından okuduğum hâlde 1k hepsini ayrı ayrı listeletmiş bana altyapı güncelleyerek bağlantı hatası verdiği zamanlarda. Çeviri olarak nasıldır bu emin değilim, iş bankası tarafından basılan modern klasikler dizisindeki oldukça iyiydi.
Aziyade
AziyadePierre Loti · Kapra Yayıncılık · 0755 okunma
Söğüt'teki Çınar
Recep Sarıhan
Recep Sarıhan
Söğüt’teki Çınar
Söğüt’teki Çınar
Osmanlı Devleti'nin kuruluşu üzerine yazılan güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Özellikle gençlerin okumasını tavsiye ediyorum.
Reklam
Toplum olarak sürekli şikayet etmek yerine ilk adımı atmayı öğrenmeliyiz
Sayfa 65 - Kronik yayınlarıKitabı okudu
..., dağınık sözcüğü, beynimi oluşturan maddenin kendisi gibiydi; ama artık bu madde bile kendiliğinden parçalanmaya başlamıştı.
ben de öğrenci bir kızım nihayetinde
Bir kitap okuduğumda, onun için deli olur, ona güvenip empati duyar, onu özümser ve hayatımın bir parçası haline getirir, başka bir kitap okuduğumda ise anında değişiveririm.
Canavarların yok olması hemen işine gelmiyor insanın.Yerine bir şey koymalı.. •Kadercilik ?
Destek yayınları
48 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.