Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

2022 Okuma Raporları

İyilerin intikamı kötülerin günahından daha acımasız olur.
Kozmik alemin en çarpıcı özelliklerinden biri, büyük kütleli yıldızların görece kısa ömürlü olmasıdır.
Reklam
Her şeyi istersek hiçbir şey bulamayız diye korkarım. Bunu biliyorum.
Sayfa 353 - Ötüken NeşriyatKitabı okudu
İlletlerin en beteri nedir? Verem mi? Çoktan razıyım; kanser mi? Ona da razıyım. Tek etrafımda herkesi ahlak veremine, seciye kanserine tutulmuş görmeyeyim.
Sayfa 252 - Ötüken NeşriyatKitabı okudu
331 syf.
·
Puan vermedi
·
4 günde okudu
Değişik bir konu
Bu kitabın konusu oldukça orijinal, arada hatırlamak için sayfalarını çevirmek lazım ki hiç unutulmasın. Tüm insanlar kör olsa bile içinde kötülük besleyenler yine dünyaya kötü bakmaya devam ediyor. Toplum psikolojisini anlatan bir kitap kesinlikle okunmalı
Körlük
KörlükJosé Saramago · Kırmızı Kedi · 2022103,5bin okunma
352 syf.
·
Puan vermedi
Kitap mükemmel alışkanlık kazanmak istiyorsanız ve nerden başlayacağınızı bilemiyorsanız mutlaka okumanız gereken bir kitap Kitaptan çok dersler çıkaracağınızı düşünüyorum iyi okumalar
Atomik Alışkanlıklar
Atomik AlışkanlıklarJames Clear · Pegasus Yayınları · 202210,4bin okunma
Reklam
325 syf.
·
Puan vermedi
·
10 günde okudu
Duygu yüklü hikaye
Oldukça duygu yüklü bir kitap okumuş oldum doğrusu insanı asıl yalnız bırakan nedir? Çok zeki,zengin ya da güzel bir yüze sahip olmak bunların hepsi tamamlanınca da insan yalnızlıktan kurtulur mu? Bu sorularıma az buz cevap bulmuş oldum aslında insan her anlamda yarım kalır çok iyiyken de çok zeki ve güzel olduğunda bile. Doğduğumuz ev sahip olduğumuz ailemizin aynasıyız biz ne kadar değişmeye çalışırsak da onların eksikleri bizim bütün hayatımız boyunca önümüzde engel olarak kalıcak başka bir insanın eksiği sizin engeliniz ne korkunç değil mi? Charlie önce yalnız kalmamak için o deneyi kabul etti artık herkesin beğeneceği biriydi ama sonra yine yalnız kaldı şimdi de çok fazlaydı insanlara çünkü insanların egolarına çarpmıştı çünkü . Bu kitaptan sonra istemediğim hiçbir şeyi yapmamaya karar verdim neysem oyum kimseyi mutlu etmek gibi bir derdim olmamalı eğer bana iyi gelecek bir değişim değilse… biliyorum Charlie bazı şeyleri gerçekten başka dünyaların da olduğunu öğrenmek için yaptın azmini,seni ve Algernonu unutmayacağım
Algernon'a Çiçekler
Algernon'a ÇiçeklerDaniel Keyes · Koridor Yayıncılık · 201514,8bin okunma
424 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
56 günde okudu
Sürükleyici bir sürü olay içinde ne ara bitirip ikincisine başlamak için koşacağım bir kitaplardan. Okuması çok keyifli. Olaylar içine serpiştirilmiş bilgiler insanda merak uyandırıyor.
Pia Mater
Pia MaterSerkan Karaismailoğlu · Elma Yayınevi · 201914,5bin okunma
çabalamak yormaz, çabalarının boşa çıkması yorar.
Reklam
- Oku oku nereye kadar? - İyi olan da bu ya! Nereye gittiğini, nerede duracağını bilmemek...
375 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
118 günde okudu
Kitap çok akıcı olayları kronometriye göre ve ayetlerle destekleyerek anlatıyor. Peygamberimizin ve sahabenin nasıl zorluklar yaşadığını nasıl zaferler kazandığını ayrıntısıyla okuyorsunuz . Peygamber efendimiz Hz. Muhammed in hayatını okumanızı şiddetle tavsiye ederim .
Hz. Muhammed'in Hayatı
Hz. Muhammed'in HayatıMartin Lings · İnsan Yayınları · 20172,897 okunma
282 syf.
5/10 puan verdi
Merhaba, Size herkesin artık okuduğu sonunda benimde okuduğum bir kitapla geldim. Kurgulanmış kişisel gelişim türünde bir kitap. İnsanların dünyasında daima keşkeler ve pişmanlıklar vardır ve bu durumlar bizim hayatımızı nasıl etkiler onu güzelce özetleyen bir kitap olmuş. Konusu: Karakterimizin stabil ilerleyen hayatında hep pişmanlıkları olduğu için bir adım ilerlemeden hep depresif hayat yaşıyor ve bir gün intihar ederek hayatını sonlandırıyor. Fakat ona bir şans veriliyor ve eğer pişmanlıkları olmasaysı... İstediği yolları seçseydi ne olurdu? Yorum: Aslında bize geçmiş ve gelecek hakkında fazla mesaiyi harcamaya gerek olmadığını , şu ana odaklanmamız gerektiğini anlatıyor. Hayat o zaman daha yaşanır olur. Kitabın gereksiz abartıldığını düşünüyorum ama herkes bir kere okusa da pek bir şey kaybetmez.
Gece Yarısı Kütüphanesi
Gece Yarısı KütüphanesiMatt Haig · Domingo Yayınevi · 202154,6bin okunma
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.