Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

2024 Okuma Raporları

Hadi yorumda konuşalım...
Seni küçük gören, sürekli sözler verip tutmayan, yalan söyleyen. Erkek ya da kız farketmez. Karşı cinsle arası çok iyi olan biriyle birlikte olur musunuz? Sizce aşk mı yoksa mantık mı?
Reklam
198 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
"
Peri Gazozu
Peri Gazozu
" kitabı, insanın iç dünyasına dair derin ve çeşitli duyguları etkileyici bir şekilde aktaran
Ercan Kesal
Ercan Kesal
'ın eseridir. Kitap, anılardan oluşan kısa ve yalın hikayelerle doludur. Kesal'ın sıcak, sevecen, ürpertici, itici, korkunç, nostaljik, sarsıcı ve kasvetli olarak nitelendirilen hikayeleri, insanın farklı ruh
Peri Gazozu
Peri GazozuErcan Kesal · İletişim Yayınevi · 20194,080 okunma
Parıltını əsl işıqdan ayırd etmək lazımdır.
Sayfa 212 - QanunKitabı okuyor
Uşağın əsl təhsili, onun doğulduğu andan başlayır. Biliyin əsasları oyun vaxtı çox yaxşı mənimsənilir.
Sayfa 199 - QanunKitabı okuyor
92 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
08.04.24
incelemelere baktığımda bu kitabın erkeklerin hassas özgüvenlerine ne kadar hasar verdiğini gördüm. güzel. amaç zaten buydu. hayatı boyunca -diğer pek çok kadın gibi- erkeklerden çok zarar görmüş öfkeli bir radikal feministin kalemi tabiki de canınızı yakacaktır. daha çok ağlatacağız. yazarımızın psikopatlığını ön plana atarak verilen mesajı göremeyecek kadar sığ kafalı erkekler, doğranacaksınız
Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu
Erkek Doğrama Cemiyeti ManifestosuValerie Solanas · Sel Yayıncılık · 20181,181 okunma
Reklam
312 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
8 günde okudu
Willow'un güçlerini kullanmasını bilmesi ve kullanması hoşuma gitti tabi yinede bilmediği şeyler var. Konuyu sevdim. Gray'i tahmin etsem de olanlardan sonra ikinci kitapta neler olur tahmin etmekte zorlanıyorum.
Cadılar Meclisi
Cadılar MeclisiHarper L. Woods · Pukka Yayınları · 2023482 okunma
128 syf.
·
Puan vermedi
“Sen de yıllar sonra tıpkı annene benzediğini fark edenlerden misin?” Anne kız ilişkisi her zaman derin ve karmaşık olmuştur. ‘Kızlar annelerinin Kaderini Mi Yaşar’ anne kız ilişkisindeki, geçmişi ve geleceği sorgulayan derin bir yolculuğa çıkarıyor. Bu okuma sürecinde kitapta kendinizi görüyor ve çokça düşünüyorsunuz. Sonsuz bağlara sahip anne kız ilişkisi, nesiller boyu anneden kıza aktarılarak devam eden bir bağdır. Kitap, yıllar boyu ‘kader’ diye bahsedilen ve asla değişmeyeceğine inanılan bir döngü olduğu düşünülen bağların, derinliği ve kalıtımsal süreci anne kız ilişkisi üzerinden inceliyor. Aynı zamanda bu bağlar ile aktarılan kalıtımsal özellikler üzerinden geçmişin izlerini görerek, geleceği aydınlatmanın ipuçlarını keşfetmeye çalıyor. Ben severek okudum
Kızlar Annelerinin Kaderini mi Yaşar
Kızlar Annelerinin Kaderini mi YaşarBetül Demirkıran Dündar · Destek Yayınları · 202379 okunma
Okudum
"Platon'un Şölen'i Bağlamında Eros Kavramı ile Tasavvuftaki Aşk Kavramı" Süleyman Dönmez Hüseyin Adem Tülüce Zafer Çaylı Makalesini bugün okudum 1. Gün ✅
“Sessizlik tüm hataların gerçekleştiği zamandı.”
Sayfa 178 - Epsilon yayıneviKitabı okudu
Reklam
182 syf.
·
Puan vermedi
·
7 saatte okudu
Ne zaman okumaktan uzaklaşsam bana yeniden okumayı sevdirsin diye Mustafa Kutlu'ya koşuyorum. Yine böyle zamanda koştum ona. Öyle bi çırpıda, başladığını anlamadan bitiveriyor. *** Yüreğini ısıtan, elini de ısıtsın istiyor insan. Ama bazılarının ateşi, yalnızca içini yakıyor. Oysa aşk, eyleme tabii. Korkaklar kaybediyor, cahil cesaretine sahip olanlarsa asla kazanamıyor. Haliyle eylem de ancak ehliline yaraşıyor. Aşk; cihanı bi ezan sesine sığdırıp, kulaklarına asan Zehra'ya yakışıyor. Bi bataktan çıkarken, üstüne bulaşan çamurlara aldırmadan, kararlılıkla yürüyüp, silkenen Zehra'ya benziyor aşk. *** Cihan; adına yaraşamaz, dünyadan korkar Cihan. Kemal; ipsizin biriydi fikrimce. Cahil cesareti kara aşık. Ahmet; sabun gibi kayıyor, dik bir duruşu yok. Sanırsın toplumun bir yansıması. *** Yazarın araya girip keyfince bilgiler vermesi, eleştiri yapması ya da "ammmma da uzatması" hoşuma gitmedi.
Kapıları Açmak
Kapıları AçmakMustafa Kutlu · Dergah Yayınları · 20102,560 okunma
"Öznem olman özlem olmandan daha ağır basıyordu kurulu düzenimdeki cümlelere."
Yanan Ormanlarda Elli Gün
Yaşar Kemal öğretmenden medrese ye götürmesini istedi.Öğretmen yalnız değiliz bu yönden sevinçliyim. Tabi aynı zamanda halkın bizleri inanması için güvenli olmalıyız. Kimseye yalan söylememeliyiz , aldatmamalıyız ve vicdanlı olmalıyız ki insanların yüzüne bakabilelim.
Sayfa 28 - YkyKitabı okuyor
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.