Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Kadınlar günümüz kutlu olsun! ✨💌
sümeyye

sümeyye

@journal_sum
·
10 Ocak 2023 22:21
Ne yapman gerektiği konusunda herkesin bir fikri olacaktır ama önemli olan senin ne istediğin, başkalarının istemen gerektiğini düşündükleri değil.
Sayfa 18 - Doğan Kitap YayıneviKitabı okudu
Reklam
"Kadınlar insandır, biz insanoğlu." Neşet Ertaş Tüm kadınların kadınlar gününü kutlarım.
Çünkü bu kadar işte…
Yolda bir beyefendi elinde çiçekle yürüyor. Ama çiçeği öyle bir tutuşu var ki sanki dünyanın en utanç verici şeyini yapıyor. Gözü de sürekli etrafta. Millet ne der kafası yani. Zincirlemiş sanırım kendini ‘elalem’e. Suizan etmek istemiyorum ama aldığım his bu yöndeydi adamın tavırlarından. Evdeki senaryo ise muhtemelen şu olacak: Kapıda çiçekle bekleyen bir koca/oğul ve görünce sevinen bir eş/anne…
Neden Kabahat, Neden Günah Olsun?
Going Solo

Going Solo

@GoingSolo
·
08 Mart 2022 23:56
Tabiat Mahrum Etmiyor!/Kadınlar Günü/
. “Bir Türk kadını için böyle şeylerin yapılması değil belki akla getirilmesi bile cesarettir. Fakat ne yapalım? Bizi âdetler birçok şeylerden istisna ve mahrum ediyor ama tabiat etmiyor.” 💫 “Erkekler için mevcut bilimlerin gerekli gördüğü şeylerin kadınlarca da gereğini düşünmek neden kabahat, neden günah olsun?” Yazar:
Hüseyin Rahmi Gürpınar
Hüseyin Rahmi Gürpınar
Kitap:
Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç
Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç
Kaynak: 1000Kitap (arşivinden) .
Reklam
Kendisinin şövalyesi olan tüm prenseslere
prenses kulenin en tepesindeki odaya kendini kilitledi ve zırhı pırıl pırıl parlayan bir şövalyenin gelip onu kurtarmasını bekledi. -kendi kendimin şövalyesi olabileceğimin farkında değildim.
Sayfa 50 - PegasusKitabı okudu
Kadına ve ona ait tüm değerlere...
Leve uma vida simples, tenha uma vida rica... [] Bruno F.
İyi ki kadınım!
Yüzümde, bana güzel anılarımı hatırlatan çizgilerim; gözlerimde, bana hedeflerimi hatırlatan mor halkalarım; kalbimde sonsuz hissettiğim bir merhametim var. Kendime has bir güzelliğim, kendi doğru bildiklerim; biraz çocukluğum, biraz deliliğim; hem dağınıklığım hem titizliğim var. Hem anneyim, hem sevgiliyim; ellerimde beceri, kendime yetebildiğim bir yüreğim var. İyi ki kadınım; çünkü en karanlıkta bile, kendime ışık olacak bir gücüm var.
"Qadın gülərsə ,şu ıssız mühit güləcək. Sürüklənən bəşəriyyət qadınla yüksələcək!." Hüseyn Cavid
Reklam
Kadınlar insandır, biz insanoğlu. ~ Neşet Ertaş
Geri199
1.500 öğeden 1.486 ile 1.500 arasındakiler gösteriliyor.