Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Mır :)
"Kediler insanın anlam arayışını fark edebilselerdi, muhtemelen bunun abesliği karşısında keyifle mırlarlardı. Salt kedi olduklarından dolayı, hayat zaten onlar için yeterince anlam ifade eder. İnsanlar ise, kendi hayatlarını aşan bir anlam aramadan edemezler."
Sayfa 119Kitabı okudu
Non nobis solum nati sumus Yalnızca kendimiz için doğmadık ve yalnızca kendimiz için yaşamıyoruz. \\
Marcus Tullius Cicero
Marcus Tullius Cicero
Reklam
Kitapların olumsuz etkisi olabilir mi
Yemin ederim ki, her şeyi fazlasıyla anlamak bir hastalıktır;gerçek,tam manasıyla bir hastalık.
"Mutsuzum ama hayatımın bir anlamı var." demek ne kadar saçmaysa, "Hayatımın bir anlamı yok ama mutluyum." demek de o kadar saçmadır. Kadim düşünürlere göre Mutluluk insanın kendini özgürce gerçekleştirebilmesi hâlidir.
Sayfa 151
Aha buldum bir Züğürt tesellisi daha :)
İnsan, yıkıla yıkıla kendini inşa eder. Aykut Özcan
Hayat tezatlık ülkesi mi ne?
Sarılmaya ihtiyacım var, son zamanlarda her şey ağır geliyor. Böyle de bir durum var... Ya o hiç birakmadiysa seni...hep sarildiysa sana, sıcaklığını hep hissetti ise bedeninde ve ruhunda...çok basitçe,, eyvallah dediğinde bile...tamam dediğinde bilee..
Reklam
Yanan ormanı yeşerten Ol
Cem Adrian ın ben seni çok sevdim dediği yerden bir adım öteye gidemedim eğer bir gün gidersem o yanan ormanı da yeşerteceğim.
Gel Toslama oynayalım
Zamanında canım nasıl acıdıysa artık hiçbir şeye acımıyor. Duvarlara çarpmaktan duvar gibi oldum.
Görmek isteyenler için yeterince ışık, istemeyenler için yeterince karanlık vardır." Blaise Pascal
291 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.