1000kitap'ın Kapak Resmi

Büyük yazarımız Yaşar Kemal'i sevgiyle anıyoruz.
İyi ki doğmuş ve iyi ki bunca eseri bize kazandırmış.
https://www.youtube.com/watch?v=zFbtazqKwHA

IOS ve Android uygulamaları
İyi geceler sevgili okurlar.
Biraz sohbet edelim mi? -Cevabınızı evet kabul ediyoruz. :)-

Bu gönderiyi paylaşmamızın ana sebebi haklı olarak şu sıralar gerçekten çok sorduğunuz IOS uygulaması ve Android uygulamasındaki hatalar. Sevgili okurlar, IOS uygulamamız şu anda çok hızlı bir şekilde geliştirilmektedir. (Giriş ekranı ekran görüntüsü: https://i.hizliresim.com/POEaov.png) Bu tür geliştirmelerde doğrudan bir tarih vermek çok zor. Fakat uygulamamızın iskeletinin oturduğunu ve muhtemelen en geç 6 hafta içerisinde App Store'da yerimizi alacağımızı belirtmek isteriz. Bir sürpriz yapıp bu tarihten önce de gelebiliriz. :) İnanın en az sizin kadar heyecanlıyız.

Önemli bir nokta da şu: IOS ile beraber Android uygulamamızın da 2. sürümü çıkacak. Bu sürümde bir çok hata giderilmiş olacak. Örneğin ilk açılıştaki yavaşlık, fotoğraf yüklemedeki hatalar, uygulamanın bazı telefon sürümlerinde birden kapanması, mesajların silinememesi vs gibi bütün sorunlar çözülecek. Ek olarak arayüz çok hızlı ve daha modern olacak. Bu güncelleme de paralel bir şekilde geliştiriliyor.

Biliyorsunuz 19 Ağustos'ta büyük bir alt yapı güncellemesi yaptığımızı söylemiştik. Sevgili okurlar, farkında mısınız, 1k artık ülkemizin an aktif yerli platformlarından biri oldu. Günün bazı saatlerinde anlık olarak 1000'e yakın kullanıcı aktif olmakta. IOS ve Android güncellemesinden sonra bu sayı daha fazla olacağı için alt yapımızı güncelledik. Ayrıca uygulamalarımız yayına girdikten sonra çok daha büyük bir alt yapı için çalışmaya başlayacağız.

2 Mayıs 2012'de yani 5 sene önce, daha da yani 1962 gündür -boşuna hesaplamayın, sayı gerçektir. :)- beraberiz. 1000Kitap'ın ya da sizin daha çok kullandığınız ismiyle 1k'nın bu 5 sene 4 aylık geçmişinde çok güzel şeyler yaşadık. Büyük sıçramalar yaptık. Şubat 2017'de Android uygulamamızın gelmesi bu büyük sıçramalardan birisiydi. 2. sürüm ve IOS ile çok daha büyük bir sıçramanın geleceğini hissediyoruz.

Bu anlamda gerçekten çok yoğun ilginiz için teşekkür ederiz. Bu kadar güzel ve canlı bir ilgi kaç girişimin başına gelmiştir ki. Savsakladığımız anlarda sizin ilginizi ve heyecanınızı görünce hemen kendimize geliyoruz. :)

1k şu ana kadar hiçbir yerden bir yatırım ve maddi destek almadan bugünlere geldi. Buradaki en büyük emek sizin. Okurlar ilgi duymasa 1k 1 hafta bile dayanamazdı. Hatırlarsanız 25 Mayıs'ta, şimdi bile hatırladıkça üzüldüğümüz bir sıkıntı yaşadık ve 1 gün boyunca 1k kapalı kaldı. Fakat erişime açılır açılmaz sanki hiçbir şey olmamış gibi geri geldiniz. Bu güven ve bu bağı hiçbir tanıtım, arge çalışmasıyla kazanamayacağımzın farkındayız.

Çok uzattık ama bilin istiyoruz, farkındayız. Sizi seviyoruz. 1k'yı seviyoruz.
Teknik ve diğer hatalarımızın farkındayız. Sürekli geliştiriyoruz, geliştirmeye çalışıyoruz. Sizin olumlu ve olumsuz geri bildirimleriniz bizim için en iyi yol gösterici. Biz 1k'yı bir şey elde etmek, bir yere varmak için açmadık. Bizim amacımız, sloganımız 'herkesin 1000 kitap okuması'. Evet çok uçuk gibi duruyor farkındayız. Fakat bizim içim aslolan bunun için çalışmak. Dolayısıyla bir sonuca ulaştıktan sonra "tamamdır, artık bırakabiliriz" diyebileceğimiz bir yolculuk değil bu. Çünkü biz yolun ta kendisini seviyoruz. :)

Sağlıcakla kalın. İyi okumalar dileriz.
1000kitap ekibi

Kitap okumalı güzel bir bayram dileğiyle, iyi bayramlar sevgili okurlar. :)

30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun sevgili okurlar. Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının ruhu şad olsun.
Onların hakkını, ancak bize bıraktıkları ülkemizi daha ileriye taşıyarak ödeyebiliriz. Bunun da en iyi yolu, okumak, okutmak.

1000Kitap güncellemeleri
Sevgili okurlar, son bir kaç gündür IOS ve Android Güncellemesi için alt yapı güncellemeleri yapıyoruz. Her ne kadar her şey görüntüde aynı olsa da 110 bin satır kodun hepsini dönüştürdük. Bu nedenle küçüklü-büyüklü bir kaç hata çıktı, çıkabilir. Sizden ricamız bunları bize bildirmeniz. Örneğin uygulamada beğeni yaparken bir sorun oluştu, sorunu çözdük. Mesaj silinmesi sorununu büyük ölçüde çözdük. Bunun dışında karşılaştığınız sorunları bildirirseniz çok seviniriz. İyi okumalar dileriz.

İyi geceler sevgili okurlar. Altyapımızda (yazılımsal olarak) büyük bir güncelleme yaptık. Güncelleme işlemi halen devam etmektedir. Bu nedenle şimdilik site içi aramada 'okur arama' özelliği geçici olarak devre dışı bırakıldı. Gecenin sonunda açılmış olacaktır.
Ayrıca belirtmek isteriz, IOS uygulaması ve Android güncellemesi için çalışmaya devam ediyoruz. Bu güncelleme bizim için önemli bir aşamaydı. Bundan böyle sadece uygulamalarımıza odaklanmayı planlıyoruz.
İyi geceler ve iyi okumalar dileriz.
--Artık uyuyun da rahat rahat çalışalım smileyi :)

Ramazan bayramınız kutlu olsun sevgili okurlar. Hepinize bol kitap okumalı, güzel bir tatil diliyoruz. :)

Öncelikle sabrınız için çok teşekkür ederiz sevgili okurlar. Son 24 saatte hiç yemek yemeden toplamda 5 saatlik uykuyla yazıyoruz bu iletiyi. Aslına bakarsanız veri kaybı olacak şekilde dün gece bile siteyi açabilirdik. Fakat bizim için verileriniz her şeyden daha önemli. Siteden bile. Açıkçası 1 hafta kapalı kalması gerekseydi bile veri kaybı olmaması için bunu yapardık.

Velhasıl hiçbir veri kaybımız yok, kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tabi daha dikkatli, yeni tedbirler alarak: Yerli firmaya alternatif olarak yurt dışından bir firmadan 2. bir sunucu aldık. Yedekleme periyodunu artırdık. Bu tür acil durumlar için yedek bir b planı oluşturacağız.

Sabrınız için gerçekten çok teşekkür ederiz sevgili okurlar. Sitenin aktif olması üzerinden 60 sn geçmeden aktif okur sayısı bir anda 176 olunca son 24 saatin bütün yorgunluğunu üstümüzden attık. :)

İyi okumalar dileriz.
1000kitap ekibi