1000kitap'ın Kapak Resmi

Öncelikle sabrınız için çok teşekkür ederiz sevgili okurlar. Son 24 saatte hiç yemek yemeden toplamda 5 saatlik uykuyla yazıyoruz bu iletiyi. Aslına bakarsanız veri kaybı olacak şekilde dün gece bile siteyi açabilirdik. Fakat bizim için verileriniz her şeyden daha önemli. Siteden bile. Açıkçası 1 hafta kapalı kalması gerekseydi bile veri kaybı olmaması için bunu yapardık.

Velhasıl hiçbir veri kaybımız yok, kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tabi daha dikkatli, yeni tedbirler alarak: Yerli firmaya alternatif olarak yurt dışından bir firmadan 2. bir sunucu aldık. Yedekleme periyodunu artırdık. Bu tür acil durumlar için yedek bir b planı oluşturacağız.

Sabrınız için gerçekten çok teşekkür ederiz sevgili okurlar. Sitenin aktif olması üzerinden 60 sn geçmeden aktif okur sayısı bir anda 176 olunca son 24 saatin bütün yorgunluğunu üstümüzden attık. :)

İyi okumalar dileriz.
1000kitap ekibi

1 Nisan. :)
Tekrardan merhaba sevgili okurlar. :)

Çoğunuzun tahmin ettiği gibi önceki ileti tamamen 1 Nisan şakasıydı tabi. Öncelikle ciddi anlamda bu şakadan dolayı üzdüğümüz okurlardan özür dileriz.

1000Kitap demek binlerce insanın verileri ve emeği demek. 1000Kitap’taki her harf binlerce insan tarafından, sizin tarafınızdan emek harcanarak yazıldı. Kitaplar, incelemeler, alıntılar, okuma kayıtları, iletiler, hedefler.. vs vs. Bizi sizler yarattınız deyimi en çok 1k’ya uyuyor. Dolayısıyla biz 1 gün vazgeçersek bile sadece bu emekler için bile olsa vazgeçemeyiz.

1k ticari bir amaçla kurulmadı. Bizim çok güçlü bir amacımız var: insanlara kitap okutmak. Dolayısıyla hiçbir zaman da enerjimiz tükenmiyor.
Şimdi de özür niyetine bir kaç iyi haber vermek ve birkaç planımızı açıklamak istiyoruz. :)

Öncelikle belirtelimki sunucu masrafı vesaire konularında hiçbir sıkıntımız yok.

1- Bu hafta itibariyle IOS (İphone) uygulamasını yazmaya başladık.

2- Android uygulamasının kasma, bildirim sorunlarını çözecek bir güncelleme üzerinde çalışmaya başladık.

3- IOS uygulamasını da yayınladıktan sonra kitap listeleri ve yayınevleri gibi bir çok yeni özellik üzerinde çalışacağız.

4- İlk fırsatta 1000Kitap’a kurumsal bir kimlik kazandırmak ve bir ofise geçmeyi planlıyoruz.

5- Farklı dil seçenekleri ile bütün dünyaya açılmak gibi bir hayalimiz de var. Şu anda Türkiye’de bu alanda en aktif site 1000Kitap. Yabancı dillerde benzer uygulamalar olsa da hem sosyal yönü kuvvetli hem de kütüphane tarafı aktif bir uygulama yok. Bu nedenle özgüvenimiz yüksek.

Umarız siz değerli okurlarımız bizi affeder.
Hepinize iyi okumalar diliyoruz. :)

Düzeltme: Tabiki 1 Nisan. #15271715 :)

Merhaba sevgili okurlar.
2 Mayıs 2012'de 1000Kitap'ı kurduğumuzdan bu yana yaklaşık 5 sene geçti. Bu 5 senede çok güzel şeyler yaşadık. 85 bin okur kaydoldu, milyonlarca okunma kaydı eklendi, 300 bin kitap akıntısı eklendi. 5 sene önce 1 kişinin öğrenci harçlığından artırdıkları ile sunucu masraflarını karşıladığı bir siteydi 1000Kitap. Aradan 5 sene geçti, ama hala durum değişmedi. Üstelik de kurucumuz üniversiteyi bitirdi ve artık mesleğini yapmak zorunda. 1000Kitap'a bir yatırım ve ciddi bir reklam almayı da bir türlü başaramadık. Sonuç olarak güzel bir hayalle başlayan serüvenimizi burada sonlandırma kararı aldık.
48 saat içerisinde sunucumuz kapanacaktır. Dolayısıyla size tavsiyemiz 48 saat içerisinde verilerinizi bilgisayarınıza yedeklemeniz.
İlginiz, katkılarınız teşekkürler sevgili okurlar.
İyi okumalar... :(

1000kitap tekrar paylaştı. 05 Mar 15:28

1000Kitap Android Uygulaması
Merhaba sevgili okurlar. Çok çok heyecanlıyız. :) İş bu ileti 1k uygulamasından yazılmıştır. Uzun bir zamandır üstünde çalıştığımız uygulamamız nihayet yayında. :)
Değerli geri bildirimlerinizi heyecanla bekliyoruz.
https://play.google.com/...com.binkitap.android

1000Kitap
İyi okumalar sevgili okurlar.
Webmasto.com ekibi 1k'yı Aralık ayının web siteleri arasında seçmiş. Kendilerine çok teşekkür ederiz. (Detaylar: http://www.webmasto.com/...siteleri-aralik-2016)

Bu arada bir süredir güncelleme yapmıyoruz diye sakın çalışmadığımızı sanmayın. Belki de çok büyük bir güncellemenin eli kulağındadır. :)
İyi okumalar ve mutlu seneler dileriz.

Okuma hedefleri
İyi geceler sevgili okurlar.
Okuma hedefleri bölümümüz aktif edilmiştir. Bu bölüm aracılığıyla senelik okuma hedeflerinizi belirleyebilirsiniz.

Hedefinizin hemen altında bu hedefi gerçekleştirmek için okumanız gereken ortalama kitap sayısı yazılmaktadır.

Ayrıca her sene için 'en çok okuyan okurlar' listemiz de aktif edildi. Hemen belirtelimki bu listeye de girebilmek için  yorum yazma kuralı geçerlidir. Mesela bu sene 100 kitap okuduysanız 2016'nın en çok okurlar listesinde yer alabilmeniz için en az 10 inceleme girmelisiniz.

Bölüm ile ilgili gizililik ve benzeri ek özellikler şu anda hala yapım aşamasındadır. Bu süreçte yapacağınız yorumlar bizim için yol gösterici olacaktır.

2016 hedefleri: https://1000kitap.com/hedefler?sene=2016

İyi okumalar dileriz.
1000kitap ekibi

1000Kitap'taki erişim sorunu üzerine
İyi günler sevgili okurlar.
1k ana sunucusunu an itibariyle yüzde 50 oranında büyüttük. Bu işlemi site geliştikçe periyodik olarak yapıyoruz. Normalde bu işlem, 1-5 dk sürerken bugün teknik bir kaç sıkıntı oluşunca yaklaşık 60 dk sürdü. Dolayısıyla da 60 dk'lık kesinti yaşandı. Merak etmeyin herhangi bir veri kaybı bulunmamaktadır. 1 saatlik ara vermiş olduk sadece. Umarız bir daha tekrarlanmaz bu durum.
İyi okumalar dileriz.

1000kitap tekrar paylaştı. 23 Eki 2016
7. Hikaye Tamamlama Etkinliği
7. Hikaye Tamamlama Etkinliği Geleneksel hikaye tamamlama etkinliklerimizin yedincisini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu seferki hikayemiz gizemle başladı ve bir polisiye/suç hikayesine dönüştü. 11.510 kelime ile en uzun hikayelerden birine imza atmış olduk böylece. Bu uzun soluklu hikayeyi bütünleştirilmiş olarak buradan okuyabilirsiniz.

Ahmed Yasir Orman Bey, 1000Kitap hakkında doyurucu ve çok güzel bir inceleme yazısı paylaşmış. Kendisine buradan çook teşekkür ederiz. :)
http://ahmedyasirorman.blogspot.com.tr/...-incelemesi.html?m=1

İyi Bayramlar :)
1000kitap'ı 1000kitap yapan başta emektar moderatörlerimiz ve kütüphanecilerimiz olmak üzere hepinizin kurban bayramını kutlarız sevgili okurlar.

Yeni kaydolan okurlar, E-posta onaylanması
Merhaba sevgili okurlar.
Son zamanlarda yeni kaydolan okurlardan "E-posta'mı ne zaman onaylayacaksınız?" benzeri mesajlar almaktayız. Bu ileti de bu sorular üzerine yazılmıştır.

1- E-posta onayı nedir?
E-posta onayı 1k'ya kaydolduktan sonra e-postanıza gelen postadaki bağlantıyı kullanarak e-postanızı onaylamanız işlemidir.

2- Posta gelmedi, ne yapabilirim?
Posta Spam/Gereksiz kutusuna düşmüş olabilir. O yüzden bu klasörleri de kontrol etmeniz gerek. Hiçbir şekilde posta gelmediyse şuradan (https://1000kitap.com/ayarlar/kullaniciadi) tekrar gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu işleme rağmen sorun yaşarsanız teknik ekibimiz ile şuradan (https://1000kitap.com/iletisim) iletişime geçebilirsiniz.

3- E-postamı onaylamazsam nasıl sorunlar oluşur?
E-postanızı onaylamadığınız sürece sizi takip etmeyen okurlara mesaj gönderemez, bu kullanıcıların paylaşımlarına da yorum yapamazsınız.
Ayrıca paylaşımlarınız "Yükselenler'de" gözükmez. Şifrenizi unutmanız durumunda şifre sıfırlama aşamasında sorunlar yaşayabilirsiniz.
Bildirimlerinizi mail üzerinden alamazsınız.

Başka sorunuz olursa iletişim kanalı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İyi günler.

30 Ağustos Zafer Bayramı
Emperyalizmin yenilebileceğinin ilk kanıtlarından biri, dünya halklarına cesaret veren ve örnek olan, topraklarımızı işgalcilerden temizlediğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhu şad olsun.

1000Kitap
İyi geceler sevgili okurlar. Etiketleme sistemimizde tasarım ve altyapı bakımından bir takım geliştirmeler ve iyileştirmeler yapıldı.
Bir de 29 Ağustos 2016 1k'nın en aktif günü olarak tarihimize geçti.
(bkz: 16 bin ziyaretçi)
İyi geceler dileriz. :)