1000Kitap profil resmi
Kurumsal 1000Kitap hesabı
244 okur puanı
29 Eki 2013 tarihinde katıldı.
 • Merhaba değerli okurlar. 1000Kitap'a artık her kitabın farklı baskıları da eklenebilecek. Dolayısıyla elinizde okuduğunuz kitabın doğrudan kendisini profilinize ekleyebileceksiniz.
  Kitapları profilinize eklediğiniz kutucuktan, ‘baskıyı değiştir’ düğmesine tıklayarak okuduğunuz baskıyı kolayca değiştirebilirsiniz. Şayet elinizdeki baskı 1000Kitap’a kayıtlı değilse tıpkı eksik kitap bildirme gibi, artık eksik baskıları da bildirebilirsiniz.

  Eksik kitap ve baskı isteği gönderme özelliği artık mobil uygulamamız üzerinden de kullanılabilir.

  Yeni güncellemizle, ’bir araya getirilen baskılar’ yazar sayfalarında sadece 1 defa gözükecek. Bu sayede yazar sayfaları mevcut sadeliğini koruyacak. Baskıların istatistikleri ise toplam olarak gözükecek.

  Örneğin Sefiller kitabının Sefiller ve Sefiller (Kısa Versiyon) kitapları sisteme daha önce eklenmişti. İlk eklenen kitabı 14.775 okur profiline eklemiş. Sonradan eklenen kitabı ise 383 okur okumuş. Şu anda bu ‘baskıları bir araya’ getirdiğimiz için artık kitapların okunma sayısının toplamı, yani 15.158 okur gözükecek. Kitapların hakkında kısmında ise, hem toplam istatistikleri hem de baskının kendi istatistiklerini ayrı ayrı görebileceğiz.

  İyi okumalar dileriz. 🤓

  (Not: Mobil uygulamamızın yeni sürümü 2.5.23. Güncellemeler bütün telefonlara kısa bir sürede ulaşacaktır. Cihazınıza gelmediyse uygulamayı 2 defa kapatıp açarak daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. #29761865 bu iletide olduğu gibi uygulamada hesap sekmesinin sağ en altında 2.5.23 yazması gerekmektedir.)
 • Değerli okurlarımız, zorunlu bir altyapı güncellemesinden dolayı 30 dakikalık bir erişim kesintisi yaşamak zorunda kaldık. Dün de toplamda 10 dakikalık bir kesinti yaşadık. Önceden haber veremediğimiz için üzgünüz. Güncellemeler sonucunda altyapımız daha fazla güçlendi. Artık 1000Kitap üzerinde çok daha hızlı gezinebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
  İyi okumalar dileriz.
 • ✅23:00 Güncelleme: Sorun çözüldü sevgili okurlar.
  --
  Sevgili okurlar, hizmet sağlayıcımız olan Google'dan kaynaklı olarak şu anda 1000Kitap'a bağlanamama/yavaş bağlanma sorunları yaşanmaktadır. Sorunun kısa bir süre içerisinde çözülmesi bekleniyor.
 • Merhaba sevgili okurlar. Bugün itibariyle uygulamamızın yeni sürümünü yayına aldık.

  *Artık uygulama üzerinden kitap türlerini inceleyebilirsiniz. Bir kitap türünü görmek için arama kısmına tür adını ya da bir kitaptaki kitap türü bağlantısını kullanabilirsiniz.

  *Profillere sitede olduğu gibi ‘Beğendikleri’ ve ‘Yorumları’ sekmelerini ekledik. Beğendiklerinizi kimlerin görebileceğini gizlilik ayarlarından seçebilirsiniz.

  *Artık engellediğiniz okurlar, gönderilerinize yapılan yorumlara da yanıt yazamayacaklar.

  *Gönderi bildirme özelliği uygulama için de etkinleştirildi. Gönderi ve yorumlardaki ‘üç nokta’ düğmesinden bu özelliğe erişebilirsiniz. Ayrıca bildirdiğiniz gönderiler hakkında yapılan işlemleri ‘Hesap’ sekmesindeki ‘Bildirdiğim gönderiler’ bağlantısı üzerinden görebilirsiniz. Buna ek olarak ‘Çöp kutusu’ bağlantısı da ‘Hesap’ sekmesine eklendi. Bu sayede kendi sildiğiniz ya da ‘gönderi bildirilmesi’ sonucunda silinen gönderilerinizi çöp kutusundan görebilirsiniz.

  *Hem site hem de uygulama için 'Okuru bildir' seçeneğini etkinleştirdik. Bu düğmeye okur profillerindeki 'üç nokta' düğmesinden ulaşabilirsiniz. Okur bildirme özelliğinin temel amacı 1000Kitap'ta genel olarak insanları rahatsız eden, gönderilerinin çoğunluğunda spam, taciz, küfür, nefret dolu öğeler vesaire barındıran hesapların engellenmesidir.

  Yeni sistemimizde, artık hesapları doğrudan askıya almadan önce daha küçük yaptırımlar uyguluyoruz. Örneğin bir çok okuru yorumlarıyla rahatsız eden hesapları doğrudan askıya almak yerine, bu hesapların herkese yorum yapabilmesini kısıtlıyoruz. Mesaj yoluyla okurları rahatsız eden hesapların da, sadece kendisini takip eden okurlara mesaj atabilmesi için kısıtlama yapıyoruz.

  Bu nedenle yapacağınız bildirimler, topluluğumuzun kalitesinin korunması açısından önemlidir. Yalnız, sizden ricamız bu düğmeyi şahsi sorunlarınız için kullanmamanızdır. Sadece iki kişiyi ilgilendiren sorunlar için, kullanıcıyı engelleyebilir ve sessize alabilirsiniz. Bu özelliğin asıl amacı, birden fazla okuru sistematik olarak rahatsız eden kişilerin kısıtlanmasıdır.

  Yeni özelliklerde görüşmek üzere. :)
  1000Kitap ekibi

  (Mobil uygulamamızın yeni sürümü 2.5.18. Güncellemeler bütün telefonlara kısa bir sürede ulaşacaktır. Cihazınıza gelmediyse uygulamayı 2 defa kapatıp açarak daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. #29761865 bu iletide olduğu gibi uygulamada hesap sekmesinin sağ en altında 2.5.18 yazması gerekmektedir.)
 • Merhaba sevgili okurlar. Ramazan bayramınız şimdiden kutlu olsun. 🍬🎉 Bayram şekeri niyetiyle bugün itibariyle 2 yeni özelliği etkinleştirdik:

  1- Gönderi kaydetme
  Artık sonradan tekrar okumak, ulaşmak istediğiniz inceleme, alıntı ve iletileri 'Gönderiyi kaydet' düğmesi üzerinden kaydedebilirsiniz. Hesap sekmesindeki 'Kaydedilenler' bağlantısı üzerinden kaydettiklerinizin listesine ulaşabilirsiniz.
  Kaydettiklerinizi sadece siz görebilirsiniz.

  2- Kitaplara özel not ekleme
  Kitapları profilinize ekleme penceresinden artık kitapla ilgili özel notlarınızı ekleyebilirsiniz. Bu notları da sadece siz görebilirsiniz.

  Bol okumalı, güzel bir tatil dileriz.
  İyi okumalar. 🤓
  1000Kitap ekibi

  (Mobil uygulamamızın yeni sürümü 2.4.1. Güncellemeler bütün telefonlara kısa bir sürede ulaşacaktır. Cihazınıza gelmediyse uygulamayı 2 defa kapatıp açarak daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. #29761865 bu iletide olduğu gibi uygulamada hesap sekmesinin sağ en altında 2.4.1 yazması gerekmektedir.)
 • Merhaba sevgili okurlar. Bugün, uzun süredir üzerinde çalıştığımız ‘Konu’ özelliğimizi hem sitemiz hem de uygulamamız için etkinleştirdik. Artık paylaştığınız inceleme, alıntı ve iletilerinizde 1 tane konu seçebilirsiniz. 21 konudan oluşan yeni bölümümüzde her bir konuyu ayrı bir ‘keşfet’ bölümü gibi düşünebilirsiniz.

  Ayrıca bugünden önce paylaşılmış bazı gönderilerinizi içerdikleri kelimeler, eklendikleri kitapların türleri gibi bazı kriterler üzerinden otomatik olarak ilgili konularına etiketledik. Dilerseniz hesap ayalarınızdan ‘otomatik konu etiketleme’ ayarını kapatarak gönderilerinize eklenmiş konuları toplu olarak kaldırabilirsiniz.

  Konuların bir diğer özelliği: takip ve sessize alma.
  Konuları takip ederek, tıpkı kitaplar gibi akışınızda o konuyla ilgili paylaşımları görebilirsiniz. Ayrıca konuları ‘akışta gizle’ ve ‘keşfette gizle’ seçenekleriyle gizleyebilirsiniz de.

  Mobil uygulamamızı da kapsayan bu güncelleme ile, site içi arama ve gündem bölümünü de uygulamaya taşıdık.

  Hem konular bölümüne hem de keşfete 'ilgi görenler' isimli yeni bir liste ekledik. Arama kısmına 'öne çıkanlar' ve 'ilgi görenler' listelerini ekledik.

  Mobil uygulamadaki bazı tasarım hatalarını düzelttik.

  Şimdilik bu kadar.
  Hepinize iyi okumalar dileriz. 🤓

  (Mobil uygulamamızın yeni sürümü 2.4.0. Güncellemeler bütün telefonlara kısa bir sürede ulaşacaktır. Size daha gelmediyse uygulamayı 2 defa kapatıp açarak gelmesini sağlayabilirsiniz. #29761865 bu iletide olduğu gibi uygulamada hesap sekmesinin sağ en altında 2.4.0 yazması gerekmektedir.)
 • Merhaba sevgili okurlar. :)

  Yeni tasarımımızı bugün itibariyle yayına aldık. Öncelikle 1000Kitap'ı uygulama üzerinden kullanan okurlarımız için bir hususu açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Yeni sürümden kastımız 1000Kitap'ın https://1000kitap.com adresinde yer alan web sitesinin yeni sürümüdür. Uygulamamız için ise daha yeni bir güncelleme yayınlamadık.

  Geri bildirimleriniz üzerine web sitemiz için az evvel yaptığımız güncelleme ile ek olarak şunları yaptık:

  1- Arka plandaki beyaz tonunu bir derece düşürdük.
  2- Kitaplara doğrudan alıntı ve inceleme ekleme düğmesini geri koyduk. (Bu düğmeyi yapmayı unutmuştuk, çok üzgünüz. 😧)
  3- Kitaplıklarınızdaki 'okuyacaklarım' vs bölümlerindeki hatayı düzelttik.
  4- Reklamları kapatma* işlevinde bir sorun olmuştu, bu yüzden de reklamları kapatmasına rağmen bazı okurlar reklam görmeye devam ediyordu. Hem bu sorunu düzelttik hem de yeni olarak, artık reklam kapatan okurlar uygulamada da reklamları görmeyecekler.

  *Reklam kapatma nedir: 500 okur puanına** sahip okurlar hesap ayarlarından reklamları kapatabiliyorlar. Her ne kadar 1000Kitap'ın yayın hayatını sürdürmesi için tek gelir kaynağımız olan reklamlar bizim için hayati önemde olsa da, 1000Kitap'a çok fazla katkı yapmış okurların böyle bir seçeneğinin olması gerektiğini düşünüyoruz. Çok da şey etmiyorsanız, kapatmayın yani. 😄

  **Okur puanı nedir: Okur puanı 1000Kitap'ta yaptığınız etkinlikler üzerinden arka planda sistemin size verdiği bir puandır. Profilinizde bilgiler kısmında okur puanınız da yazar. Siz kitapları okuduklarınıza ekledikçe, incelemeler, alıntılar ve iletiler ekledikçe puanınız belirli oranlarda artar. Her paylaşımın değeri farklıdır. Ayrıca paylaşımlarınızdan aldığınız etkileşimler de çok az da olsa bir etki etmektedir. Son olarak, okuduğunuz kitapların puanınıza etki edebilmesi için okuduğunuz kitap sayısının %10'u kadar da inceleme eklemelisiniz. Örneğin 70 kitap okuduysanız en az 7 tane inceleme eklemediğiniz takdirde kitap sayınız puanınıza etki etmez. Okur puanının reklamları kapatma özelliğini açması dışında doğrudan herhangi bir etkisi yoktur.

  İyi okumalar dileriz. 🤓
  1000Kitap ekibi
 • Sevgili okurlarımız. Öncelikle güzel geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.

  1. Bazı okurlarımız emoji özelliğinden sonra haklı olarak bir zaman sonra 1k'ya fotoğraf eklenme seçeneğinin de gelmesinden korkuyor. Daha önce de ifade ettik. 1k'ya hiçbir zaman fotoğraf yükleme seçeneği getirmeyeceğiz. Buna tamamen karşıyız. İnsanların gittikçe 1 paragraflık yazıyı bile okurken zorlanmaya başladığı bu süreçte, buna bir katkı da biz sunmayacağız. Emojiler bizim bu anlamda sınırımızı oluşturuyor. Emojilerden sonra görsel oranını artırabilecek herhangi bir çalışma yapmayacağımıza söz veriyoruz. Ayrıca haklı tepkiler sonrası kitap incelemeleri ve alıntılarda emoji kullanımını kaldırdık. Çünkü alıntılarda sadece kitaptaki ifadeler yer alabilir. Ekleyen okur alıntı hakkındaki kendine ait ifadeleri paylaşmamalıdır.

  2. Keşfet bölümünde şimdiki seçeneklere ek olarak size özel, beğenebileceğiniz gönderileri gösterebilmek adına çalışmalarımız devam ediyor. Sıralama seçenekleri arasında size özel diye bir sekme koyup, daha önce beğendiğiniz gönderilere benzer yeni gönderileri gösterebileceğimiz bir özellik üzerinde çalışıyoruz. Buna ek olarak da gönderileri konu başlıkları üzerinden filtreleyerek takip etme adına bazı çalışmalarımız devam ediyor.

  3. Bildirimleri telefonlarınıza almayı çok istediğinizin farkındayız. Bunun için önümüzde bazı altyapı engelleri vardı. Web sitemizin yeni sürümünü (#29742731) tam yayına aldıktan bildirimler ve diğer yeni özellikler için bir an önce çalışacağız.

  Güzel ilginiz için teşekkürler. 😍
 • Merhaba sevgili okurlar. 🖖
  Artık 1000Kitap'ta emojilerinizi özgürce kullanabilirsiniz. Az önceki yaklaşık 20 dakikalık erişim kesintisinin sebebi de buydu. 😋
  İyi okumalar dileriz. 🤓
Kurumsal 1000Kitap hesabı
244 okur puanı
29 Eki 2013 tarihinde katıldı.