1000Kitap profil resmi
Kurumsal 1000Kitap hesabı
6.394 kütüphaneci puanı
292 okur puanı
29 Eki 2013 tarihinde katıldı.
 • Merhaba değerli okurlarımız. Küçük bir güncelleme yayınladık.

  -Ne Okusam? önerilerimizi oluşturan kod parçacığımızı geri bildirimleriniz sayesinde biraz geliştirdik. Artık öneriler biraz daha isabetli olacak.

  -Takip ettiğiniz okurların "tekrar paylaş" gönderilerini artık kapatabileceksiniz. Bunun için okurların profil sayfasındaki menüyü kullanabilirsiniz.

  -Akışta aynı okurun aynı türdeki paylaşımları bir sayıdan sonra otomatik olarak gruplanacak artık. Bu sayede akış daha okunabilir olacak. Dileyen okur da istediği kadar gönderi paylaşabilecek. Örneğin 1 okur bir gün içerisinde 20 alıntı paylaştığında akışta sadece son 4 alıntısını görebileceksiniz. Gizlenen alıntıların yerine "x okurunun 20 yeni alıntısını göster" isimli bir düğme gözükecek.

  -Önceki özellik gibi, akıştaki kitap gönderileri de artık gruplanacak. Örneğin bir okur 20 kitabı okuyacaklarına eklediği zaman artık "19 kitabı ve x kitabını okumayı düşünüyor" ibaresi ile tek bir gönderi göreceksiniz.

  İyi okumalar dileriz.

  Not: Bu güncelleme neticesinde kısa bir süre için Android işletim sistemi kullanan bazı cihazlarda uygulamamız erişilmez hale geldi. Sorun düzeltildi. Sorun yaşamaya devam eden okurlarımız, uygulamayı kapatıp açarak bu sorunu aşabilir.
 • Merhaba sevgili okurlar. Bugün, uzun bir süredir üstünde çalıştığımız "Ne Okusam?" isimli yepyeni bir 1000Kitap özelliğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Artık "hangi kitabı okusam, bir türlü karar veremiyorum" derdinden tamamen kurtulacaksınız.

  Ne Okusam?'da her okura özel olarak bir öneri listesi oluşturulur.
  Bu önerileri etkileyen başlıca etkenler şunlar:
  -okuduğunuz kitaplar,
  -beğendiğiniz kitaplarınız,
  -beğendiğiniz yazarlarınız
  -kitap puanlamalarınız

  Liste siz kitaplarınızı işaretledikçe arka planda sürekli olarak güncelleniyor. Kütüphanenizi ne kadar güncel tutarsanız, öneriler de o kadar isabetli olacaktır.

  En önemlisi, dilerseniz önerileri evinizdeki kütüphaneniz ile de sınırlandırabilirsiniz. Bunun için Ne Okusam?'ın hemen üstünde bulunan "kütüphanemden" düğmesini kullanabilirsiniz.

  Dilediğiniz kitapları öneri listesinden çıkarabilirsiniz. Bunun için kitap işaretleme kutucuğunun en altındaki düğmeyi kullanabilirsiniz.

  Listeyi görmek için, uygulamarda hesap sekmesini, sitede de profil menüsünü kullanabilirsiniz.

  İyi okumalar dileriz. 🤓

  Not: Öneriler tamamen kişisel olduğu için, her okurun listesi sistem tarafından ayrı ayrı hazırlanıyor. Bu nedenle biraz bekleyebilirsiniz. Listeler çevrimiçi olma tarihine göre hızlıca hazırlanıyor.

  Not2: Mobil uygulamalarımızın yeni sürümü 2.5.29. Güncellemeler bütün telefonlara kısa bir sürede ulaşacaktır. Cihazınıza gelmediyse uygulamayı 2 defa kapatıp açarak daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. #29761865 bu iletide olduğu gibi uygulamada hesap sekmesinin sağ en altında 2.5.29 yazması gerekmektedir.)
 • Harp meydanında savaşarak elde ettiği gücü, demokrasi için kullanan Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun sevgili okurlar. 🇹🇷
 • Merhaba sevgili okurlar. Dergiler ve çevirmenler 1000Kitap'ta artık tamamen ayrı bir bölüm haline getirildi. Dergileri ve çevirmenleri kitaplar ve yazarlar gibi listeleri üzerinden ve sayfaları üzerinden inceleyebilirsiniz.

  Yapmak istediğimiz bazı büyük güncellemeler için bu güncellememiz bir ara güncellemeydi. Ayrıca geçen hafta kitaplara ve yazarlara "Eksik bilgi bildir" isimli düğmeleri yerleştirdik. Artık 1000Kitap'taki kitap, yazar, dergi ve çevirmen sayfalarında gördüğünüz herhangi bir bilgi eksikliğini direkt buradan bildirerek gönüllü kütüphanecilerimiz tarafından kısa bir sürede bunun düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

  İyi okumalar dileriz. 🤓😍
 • Merhaba değerli okurlar. 'İleti kitap filtresi' isimli yeni bir özelliği etkinleştirdik. Ucube bir ismi olan bu filtremiz sayesinde, profilleri kitap odaklı olmayan ve 1000Kitap'ı klasik bir sosyal ağ olarak kullanan okurların iletilerini artık keşfet sayfasında gizleyebileceksiniz. Bunu yapabilmek için 'Keşfet ayarları'na gidip filtre ayarını açmalısınız. Dilediğiniz zaman filtreyi kapatıp, bütün paylaşımları görmeye devam edebilirsiniz.

  Filtre şu anda hala geliştirme aşamasında olup, sürekli olarak güncellenmektedir.

  İyi okumalar dileriz.

  (Not: Mobil uygulamalarımızın yeni sürümü 2.5.24. Güncellemeler bütün telefonlara kısa bir sürede ulaşacaktır. Cihazınıza gelmediyse uygulamayı 2 defa kapatıp açarak daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. #29761865 bu iletide olduğu gibi uygulamada hesap sekmesinin sağ en altında 2.5.24 yazması gerekmektedir.)
Kurumsal 1000Kitap hesabı
6.394 kütüphaneci puanı
292 okur puanı
29 Eki 2013 tarihinde katıldı.