Okur
Beyza Betül Özdemir
TAKİP ET
Beyza Betül Özdemir
@Beyzabetulozdemir
"Kitaplarla, resimlerle, güzel şeylerle dolu olan insanların alçak sesle konuştukları, kendilerinin ve düşüncelerinin temiz olduğu bu havayı solumak istiyorum."
İstanbul Tıp Fakültesi
İstanbul Tıp Fakültesi
9 okur puanı
25 Eki 2019 tarihinde katıldı.
69
Kitap
5
İnceleme
7
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
“sen hiç yılanı deri değiştirirken gördün mü, zor iştir. öldürür yılanı. yılan önce yumuşak otlu bir yer bulur kendine. bir süre orada otların üstünde döner durur. sonra yay gibi iki üç kez gerilir. gerilir bırakır, gerilir bırakır. sonuncusunda çok uzun gerilir, bir top olur açılır. bir de bakmışsın ki yılan o anda kavlamış, derisini upuzun, bambaşka, bir çalı dibine bırakmıştır. derisini bıraktıktan sonra yılan bir sersemlik, bir korku içindedir, ne yapacağını, nereye gideceğini bilemez. oralarda sersem sersem dolanır durur.”
9
Beyza Betül Özdemir
Benim Üniversitelerim'i inceledi.
176 syf.
·
Puan vermedi
Çocukluğumdan beri süregelen kitap okuma serüvenim 5 sene önce Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar kitabını okumamla değişti. Oğuz Atay benim için sık sık açıp işaretlediğim kısımları okuma isteği uyandıran hayatımı etkileyen bir yazar. Tutunamayanlar kitabında Maksim Gorki’den çok kez bahsedince mutlaka okumalıyım diye aklımın bir köşesine not etmiştim.Üzerinden 5 sene geçti. Ben üniversiteye başladım. Kitap okuma eylemini çok daha özenle çok daha bilinçli yapmaya başladım. Artık seçtiğim kitapların her biri bana Dünya’nın farklı bir penceresini gösteriyor üzerinde yaşadığım gezegenin tarihini,uygarlıklarını,devrimlerini,gelişimlerini ilgiyle okuyor kendimi gerçekten bir Dünya vatandaşı gibi hissediyorum. İyi ki de 5 sene sonra elimi atmışım bu kitaba. Daha öncesinde anlayamayacaktım muhtemelen ve daha fazla kitabını okumalıyım düşüncesine kapılmayacaktım. Şimdi kitabı bitirdiğimde aklımdan geçen ilk düşünce Maksim Gorki’nin daha fazla kitabını okumaktı. Üzerimde gerçekten iyi bir kitap okumuş olmanın ve önümde uzun bir okuma serüveni olduğunu fark etmemin keyfi var. Okumayan herkes mutlaka okumalı ve Maksim Gorki ile tanışmalı..
Benim Üniversitelerim
8.1/10
· 5,1bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16