Giriş Yap
Cem SALIK
@CemSalik
34 okur puanı
kitapyurdu.com/kitap/kulden-kalele...;filter_name=K%C3%BClden+Kaleler+
01 Eyl 00:34 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Cem SALIK tekrar paylaştı.
KÜLDEN KALELER insan, insanın hayatında ne derin izer bırakır bazen, öyle ki kendi dahi bilmez açtığı yaraları. Öyle durumlar vardır ki kişi zihninin labirentlerine sardığı hikayesinde yolunu bulamaz. Külden Kaleler İpek için mi kuruldu Vedi'nin içindeki Cemal için mi? Kitabın sayfaları boyunca bulacağınız izler tahmin etmeyeceğiniz yerlere varabilir. Sevgilisinden ayrılan İpek'in yaşadığı psikolojik sorunlara yakından şahit olan ailesi özellikle küçük kardeşi İnci'nin ablası için yaptıkları, bu hikayede Vedi'nin yer... Ritmi yüksek bir hikaye olmasa da akıcı bir anlatımla süren psikolojik roman oldukça düşündürücü. Ayrıca bir de sürpriz son beklemekte. İpek, Cemal ve Vedi ile büyük bir iç yolculuğa hazır olun.
Külden Kaleler
8.5/10 · 5 okunma
·
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Cem SALIK tekrar paylaştı.
390 syf.
·
3 günde okudu
·
8/10 puan
Selam! Bugün size soğuk kapalı kış günlerine tam uyan bir #kitapyorumu ile geldim. Kitap psikolojik dram türünde, o yüzden yaşı henüz küçük olan okuyucularımıza önermem. Başında okuyacağınız ilk kısımlar aslında kitabın direkt sonuyla bağlantılı, ilk başta anlaşılmayabilir. Kitabı bitirdikten sonra dönüp okursanız anlamlanacaktır. Bu kitapta İpek’in geçmişi, hisleri açık kartlar şeklinde önümüze konulmuş. Eski sevgilisi Vedi’yle 10 yıl sonra yüzleşmelerini, onunlayken yaşadıklarını ve onsuzken olanları İpek’le birlikte yaşıyoruz. Bir ayrılık insandan neler götürür ve neler bırakır? Vedi karakterine ne kadar sinir olunabilirse o kadar oldum, ta ki kitabın sonuna kadar. Didar sevmemekten ziyade üzüldüğüm bir karakterdi. İnci ise en sevdiğim karakter oldu. Aslında her ne kadar İpek ve Vedi’yi söylesem de bu bir aşk romanı değil. Freud’un id-ego ve süperego psikanalizini de bizzat görüyoruz. İd, en ilkel benlik - ego, id ve süperego arasında aracılık eder- süperego ise eleştirel ve moral verici rolü oynar. Kitapta buna da yer verilmiş, o kısmı dikkate almanızı tavsiye ederim. Bu arada kitap bazı şeylerin farkına varmamı sağladı. • “Ölüm insan icadı bir kelime, Tanrı ise sandığımızdan çok daha cömertti.” • “Tanrı’nın bizi sınadığı en büyük oyun herkesin sadece bir hayatı yaşıyor olmasıdır.” Kitabı genel anlamda beğendim. 12 ve 15. kısımlar benim üzerimde etki bıraktı. Psikolojik romanları sevenlere önerimdir.
Külden Kaleler
8.5/10 · 5 okunma
·
1 yorumun tümünü gör
Cem SALIK tekrar paylaştı.
"Hangisi önce hangisi sonra hiçbirinin önemi yok. Bana bir hikâye verdin. Yenildim ve inandım. Inandim ve yenildim."
Sayfa 124 - Kdy
·
Cem SALIK tekrar paylaştı.
Külden Kaleler Esra Akdoğan İnceleme Vidyosu
instagram.com/reel/CkxE-ePDDIc/?i... 🧭🧭🧭 Esra Hanım'a bu güzel her zamanki gibi hissederek konuştuğu inceleme için çok teşekkür ederim. 🙋‍♂️
·
Cem SALIK tekrar paylaştı.
390 syf.
·
7 günde okudu
·
Beğendi
·
9/10 puan
"Hakkında çok az şey bildiğimiz konuların ya da insanlarınsa hayatımızda olmaması en iyisidir... Kendini bağlanmaktan Koru nokta az birliğin hiçbir şeye değer verme. Bu detayda düşünmekten de böyle düşünmekten de utanma." Selam Kasım ayının ilk kitabı #küldenkaleler oldu. Kitabın ismini okuyunca ilk anda fantastik bir kitap gibi geldi bana. Siz de bu yanılgıyı yaşamayın kitabımız psikolojik dram türünde Vedi on yıl önce ayrıldığı kız arkadaşının kardeşinin isteğiyle Ankara'ya onların evlerine, onu görmeye gider. İpek'in kız kardeşi Vedi'yi neden çağırmıştır ya da o bu çağrıyı neden kabul edip gitmiştir? Kitaba başlayınca ilk aklıma bu sorular geldi. Oradan on yıl geçmiş. Demek ki çok önemli bir şey olmuş ki eskide kalmış birisine çağırmışlar. İşte bu merakla kitabı okumaya başladım... Vedi Ankara'ya İpek'in evine gittiği zaman, İpek geçmişten başlayarak yaşadıklarını anlatmaya başlar. Her anı ve her duyguyu en ince ayrıntısına kadar hatırlamaktadır İpek. Onun anlatımı ile biz de geçmişte olanları adım adım ilerleyerek öğreniyoruz. İpek'in çektiği acılar ve ailesinin buna şahit oluşu. Anne olarak düşününce, Vedi'nin o eve gelmesi ve her gün onunla karşılaşmak İpek'in annesi için gerçekten çok zor olmuş olmalı. İpek'in yaşadıkları , aşkı, karşı tarafın beklentisini karşılayıp karşılamadığı ve ayrılık sonrası yaşadıkları... An ve an bu duruma şahit olduk İpek'in anlatımı ile. Bir genç kızın mutluluğu yakalaması, çok mutlu olduğunu düşündüğü zamanlarda mutluluğun elinden uçması ve küllerinden yeniden doğmasını okuyoruz. Sırf bunlardan ibaret değil tabii ki kitabımız. Kitabın başında aklımda yer alan soru işaretlerini kitabın sonunda cevaplıyor yazarımız. Üstelik hiç aklıma gelmeyen farklı olaylar ve detayları da anlatarak. Bu yönden son sürpriz oldu benim için. Kurgunun içerisindeki hüzün, duygular ve tahliller ile tam sonbahara uygun buldum Külden Kaleler'i .
Külden Kaleler
8.5/10 · 5 okunma
·
1 yorumun tümünü gör
2
8
72 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17