Giriş Yap
@dileklekitap
@Dileklekitap
113 okur puanı
01 Şub 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
İlk önce kitabı okudum sonra insanı. Ama en çok insanı. Çünkü bütün kitaplar insanı anlatmaktan ve anlamaktan söz ediyordu.
Reklam
128 syf.
·
Beğendi
·
6/10 puan
Çocukluğumda; akşam olup da lambalar yandığı zaman hep neyi merak ederdim biliyor musunuz? Özellikle hüzünlüysem. Acaba o evdeki mutlu mu? Şu an içinde bulunduğu zaman akıp gidiyor mu benimki gibi? Ben ağlıyorsam eğer o gülüyor mu? Herkes evinde huzurlu mu yaşıyor? Penceresinde ışık olan her ev mutlu muydu? Bence asıl soru buydu. Maalesef hayat herkese toz pembe yüzünü göstermiyor. Hatta bazen savurdukça savuruyor. İşte bu kitapta onların hikayelerini okuyacaksınız. Kavuşamayan sevgililerle birlikte hüzünlenecek, sahte sevgileri okuduğunuzda öfkeleneceksiniz. Hele bir de yitirilmiş bir can varsa tarifsiz bir gam içinde olacaksınız.
ve bir kitap okudu · 1yıl

Okur takip önerileri

Selçuk
@Selcuk1121000Kitap'ta popüler
Meryem Ç.
@xmeriys1000Kitap'ta popüler
Gökçe
@g_gkc1000Kitap'ta popüler
Daha fazla göster
120 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Anne ve babasının ayrılığı ile ruhunda büyük boşluklar oluşan, hayatının en travmatik olayını yaşayan Audrey Hepburn oldukça zor bir çocukluk geçirmişti. 2. Dünya Savaşı’nı yaşamış, Nazi işgali altında direnişe yardım ederek hayatta kalmıştı. Savaş sona erdiğinde yiyecek ve ilaç dağıtımında, yaralı askerlerin bulunduğu bakım evlerinde görev almıştı. Sonrasında ünlü bir bale okulunda eğitim alma fırsatı yakalayarak komedilerde ve müzikallerde yer almıştı. Bir kaç yıl sonra da o artık bir başrol oyuncusuydu. Güzelliği ve zarafetiyle 1950-1960 lara damgasını vuran ünlü Hollywood oyuncusu #audreyhepburn . Aristokratik, narin, kusursuz yüz hatlarıyla şık giyim tarzında bir moda ikonu, #audreylook imajının sahibi, pek çok modacının ilhamı. Sinemanın gelmiş geçmiş en güzel yüzlerinden biri. Peki bunlar olurken #audrey mutlu muydu? Savaşta ayakta kalmıştı, şöhretin getirdiği sorumluluğun altında eziliyordu. Daha çok sigara içiyor, depresyona giriyordu, çok mutsuzdu. Yıllarca çocuğu olmadı mesela. Pek çok düşük yaptı, ölü doğum yaptı. Evlendikten 6 yıl sonra ilk oğlu Sean’ı kucağına almıştı. Bir taraftan da evliliğini ayakta tutmaya çalışıyordu ama başaramadı. Yıllar sonra ikinci evliliğinden ikinci oğlunu dünyaya getirdi ama bu evliliği de uzun sürmedi. #unicef in iyi niyet elçisi olarak çalışmaya başlamıştı ama 5 yıl sonra kolon kanserinden hayata gözlerini yumdu. Belki de #rob ile tam da aradığı aşkı bulmuşken. Yazarın ilk #biyografik kitabıdır. Güçlü bir mücadelenin hikayesini okudum. Ne çok üzüldüm Audrey’e. Yokluğu yaşadığı gibi varlığın içinde de yokluk hiç bırakmamış yakasını. Sanki hep yalnız kalmış o gösterişin içinde. Aşkta hep yalnız kalmış. Bir çırpıda okuyabileceğiniz ve kesinlikle şans vermeniz gereken bir kitap, yaşanmışlıkları seviyorsanız eğer. Yazarımız 1000kitap.com/sedaerogluofficial ın kalemine sağlık.
204 syf.
·
5/10 puan
Merhaba, yine yaşanmışlıklarla dolu bir kitapla birlikteyiz. Karakterimiz ibret dolu yaşamının kaleme alınmasını istediği için yazarımıza ulaşıyor ve bu hazin hikaye de böylelikle başlıyor. Evin hayal kırıklığı olarak dünyaya gelmiş Sevgi. Kız çocuğunu sevmeyen, değer vermeyen bağnaz bir anne babanın kucağına doğuvermiş. Ne yazık ki insan ailesini seçemiyor. İşte Sevgi’nin de başına ne geldiyse sevgisizlik, kabul edilmemek ve kardeşine varana kadar yediği dayaklar... Birini sevdiyse eğer ya karşı taraf sahip çıkmamış ona ya da ailesi tarafından mutluluğuna rest çekilmiş. Hayalleri hep yarım kalmış. Tecavüze uğramış, hamile kalmış, doğurduğunda bebeği satılmış, gözünü açmış ama konuşturulmamış bile. Hep susturulmuş Sevgi. Hem ayak bağı yapmış kendilerine ailesi onu, hem her türlü kullanmışlar hizmetlerinde ama bir türlü değeri bilinmemiş. Evlenmiş, tekrar anne olmuş ama bu sefer de derdi bitmemiş. Kayınvalide, kayınpeder, görümceler, kocası derken, çekecek çok çilesi varmış Sevgi’nin. Okurken karaktere çok kızıyorsunuz. Başına gelen olaylardan ders çıkarmadığı için ama bir tarafınız da merhametini esirgemiyor. Çünkü Sevgi ne yaparsa sevilmek için yapıyor. Her kapıyı bunun için çalıyor aslında. Yaşanmışlık okumak en sevdiğim, her okuyucuya mutlaka bir şey katar fakat olaylar biraz hızlı gelişmiş kitapta. Mekan ve şahıslarda da bir betimleme olsaydı, üslup biraz daha süslenseydi daha çok ilgi çekici ve etkili kılınabilirdi. Yazarımız 1000kitap.com/fatma_asarsolak toplumumuzun kanayan bir yarasını dile getirmiş, yazım hayatında başarılar dilerim, kalemi daim olsun.
Sır ve Günah
7.7/10 · 7 okunma
Reklam
2
32
312 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.47