Giriş Yap
Ece
@Ecenr
Tanıştığın her insan bilmediğin bir savaş veriyordur. Bu yüzden nazik davran. Her zaman...
Bilgisayar Mühendisi
Lisans
602 okur puanı
21 Oca 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
282 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Bu kitapta kırılmış, manipüle edilmiş, şiddete maruz kalmış iki kırık ruhun hikayesini okuyoruz. Kitapta geçen şu cümle de zaten ne okuyacağımız hakkında bir fikir veriyor: “İki kırık insan, korkularını ve geçmişlerinin onlara verdiği zararı gerçekten yenebilir mi? Yoksa en başından saklanıyor, kendimize yalan mı söylüyoruz?”... Aaron bir Formula 1 sürücüsü ve Elle bir gazeteci. Yaralarını saklamaya çalışan, ancak ezici bir çekiciliği ve bağı paylaşan iki kırık karakter... Kitaptaki her şeyin bir derinliği var. Yazı, olay örgüsü, karakterler, geçmişleri, duyguları. Her şeyin gelişimini görebiliyorsunuz. Karakterlerin geçmişleri, mevcut durumları, ilişkileri, hikaye. Umut ve güven, bu hikayenin temel unsurlarından bazıları ve sona doğru ortaya çıkan itiraflar okuyucunun kendi karakteriyle kolayca özdeşleştirebileceği şeyler. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen gerçekten başarılı bir kitap olduğunu düşünüyorum. Ayrıca asıl mesleği de oyunculukmuş.
Significant
8.0/10 · 1 okunma
Reklam
348 syf.
·
8/10 puan
Shifters serisinin devam serisi olan Wildcats serisinin ilk kitabıydı denebilir. Bundan önce sanırım Hunt isimli bir kitap daha varmış ama ben onu okumadan direk bu kitaba geçmişim. Bu sefer olaylar Faythe yerine Jace ve Abby'nin ağzından anlatılıyor. Abby karakterini zaten
Serseri
kitabından hatırlıyordum. Faythe ile birlikte verdikleri mücadeleyi ve geçirdikleri zor süreci biliyordum. O zamanlar 16 yaşında olan Abby bu kitapta 21 yaşında ve hala zaman zaman yaşadığı travmaları hatırlıyor. Tıpkı Faythe'in yaptığı gibi o da üniversiteye giriyor ve bu sayede en azından bir süre normal bir insan gibi yaşama fırsatı buluyor. Gittiği üniversitenin bulunduğu gurur sürüsünün alphası Jace olduğu için Abby'nin alphasıda Jace oluyor. Bulundukları bölgede vahşi bir kedi tarafından insanlar öldürülmeye başlıyor ve kurulun toplanması emrediliyor bu yüzden Jace Abby ile birlikte eskiden yaşadıkları bölgeye gidiyor. İki ay önce olan bir olayda Abby kendini korumak için yanlış bir davranışta bulunuyor ama Jace onu sürüden atmak yerine ona bir iş teklif ediyor. Abby ilk başta teklifi kabul etmiyor ama daha sonrasında sakladığı bir sır yüzünden bu teklifi kabul ediyor. Olaylar bu şekilde başlamış oluyor. Güzel bir kitaptı Shifters Serisi bittiğinde biraz üzülmüştüm. Orjinal bir seri olduğunu düşünüyordum. Devam serisinin olduğunu öğrendiğimde gerçekten çok sevindim. Bu kitapta beni yanıltmadı. Eğer fantastik ögeleri seviyorsanız okuyabilirsiniz.
Lion's Share
8.0/10 · 1 okunma
2 yorumun tümünü gör
300 syf.
·
8/10 puan
Dirty Letters,
Vi Keeland
ve
Penelope Ward
ikilisinin en iyi kitabıydı diyebilirim. Kitabın konusuna spoiler vermeden değinmek gerekirse, Luca ve Griffin henüz çocukken öğretmenleri sayesinde mektup arkadaşı olurlar ve Luca mektuplara yanıt vermeyi bırakana kadar hayatlarındaki her ayrıntıdan birbirlerini haberdar ederler. 8 yıl sonra Luca'ya gelen yeni bir mektup her şeyin gidişatını değiştirir. Kitapta bir çok kere bahsedilen, Griffin'in Luca'ya yazmış olduğu Luca şarkısının seslendirilmiş olduğunu öğrendim ve bu beni çok heyecanlandırdı. Dinlemek isterseniz size link bırakıyorum mail adresinizi girmeniz yeterli oluyor (linki kitabın içinden aldım): subscribepage.com/DirtyLetters
Dirty Letters
9.0/10 · 5 okunma
·

Okur takip önerileri

Mehmet GÖKŞEN
@Mgoksen83Ece ile benzer
Yasemin Tekeli
@JkYaseminJkEce ile benzer
Tuğba Atıcı Coşar
@OkurYazarAnnecikEce ile benzer
Daha fazla göster
520 syf.
·
7/10 puan
Ejderin Tutkusu,
serinin üçüncü kitabıydı. Büyük bir merakla başladım ama beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Evet, kitap serinin diğer kitapları kadar aksiyonlu, eğlenceli ve akıcıydı ama bu kitaba kadar okuduğumuz ve bize tanıtılan karakterlerin, karakteristik özelliklerinin tam olarak yansıtılmadığını gördüm. Gwenvael normalde, çapkınlığı ile nam salmış bir ejderha olmasına karşın ben kitapta bunu vurgulayan bir şey görmedim. Damar, Canavar lakabı ile anılan biri olarak gösterilmeye çalışılıyor ama bu unvanı neden hak ettiğinine dair somut bir olay yok. Birde ana karakterler bu kitap için Damar ve Gwenvael olmasına rağmen son 200 sayfada bu ikiliye çok az yer veriliyor. Kısaca konusundan bahsedeceğim, Gwenvael, Annwyl'e gelen mektupta yazanları görünce ona ve bebeklerine yardımcı olabilmek için Kuzey topraklarına gider. Mektubu yazan kişi, Canavar olarak anılan, Kuzey toprakları hükümdarının tek kızıdır. Tabii Gwenvael yolculuk sırasında duyduğu hikayeler sebebiyle onu gözünde fazlasıyla büyütür ve gerçekte Canavar'ı gördüğünde şaşırmaktan kendisini alamaz. İri yarı, korkunç ve barbar birini beklerken karşısına ufak tefek, sade giyimli Dagmar çıkar. Damar, her Kuzeyli gibi acımasız ve soğuktur. Onu diğer insanlardan ayıran en büyük özelliği zekasıdır. Zekası sayesinde babası üzerinden krallığı ustaca yönetir. Aslında lider olmak için doğmuştur ancak Kuzey'de kadınlara pek değer verilmediği için tahta çıkarılması söz konusu bile olmaz. Kuzey'de çıkması beklenen bir savaş söz konusu olduğundan, Damar elindeki bilgiyi karşılığında Annwyl'den yardım istemek için Gwenvael ile birlikte Güney'e doğru yola çıkar. Kesinlikle kötü bir kitap değil. Ben de seriye devam edeceğim. Eğer fantastik kitaplar ilginizi çekiyorsa şans verebilirsiniz. 18 yaşın altındaysanız okumamanızı tavsiye ederim.
1 yorumun tümünü gör
439 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Ejderin Arzusu, serinin ikinci kitabıydı. İlk kitaba göre çok daha heyecanlı, hareketli ve akıcı olduğunu söyleyebilirim.
Ejderin Aşkı
'nda yavaş yavaş tanıdığımız hanedanlığın üyelerinin, bu kitapta daha ayrıntılı işlenmiş olması hoşuma gitmedi desem yalan olur. :) İlk 200 sayfada öyle çok fazla aksiyon bulamıyorsunuz ama bu kısımlar karakterlerin oturması ve gelecekte olacak olayların şekillenmesi bakımından önem taşıyor. Sonraki 200 sayfada ise sabrınızı karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz. (Spoiler Uyarısı) Kitabın konusundan kısaca bahsetmek gerekirse; Talaith, cadı olduğu öne sürülerek köylüler tarafından yakılmak istenir. Eli kolu bağlı törene götürülürken gümüş ejderha kalabalığı dağıtır ve Talaith'i kurtarır onu kardeşinin mağarasına götürür. Briec abisi Fearghus'un Annwyl'i çok sevdiğini görür, bunun nasıl bir şey olduğunu merak eder. Bu yüzden Talaith'in gitmesine izin vermez. Talait, ejderhalar ile geçirdiği zamanda çok eğlenir. Ne yazık ki bir gün onları terk etmesi ve doğduğu andan itibaren ona verilen görevi tamamlaması gerekmektedir. Bu görev yüzünden çölün ortasındaki ailesini terk etmiş ve tanımadığı bir adamla 16 sene evli kalmıştır. Kimseye sırrını söyleyemeyen kadını belirsiz bir gelecek bekler. Ya sevdikleri ile beraber kalacaktır ya da canı pahasına kendisine verilen görevi tamamlayacaktır. Ben bu kitabı kesinlikle ilk kitaptan daha çok sevdim. Eğer sizde benim gibi fantastik evrenleri ve ejderhaları seviyorsanız okuyabilirsiniz. :)
Reklam
2
4
32 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42