Kedi Çobanı

Kedi Çobanı
@KediCobani_
Sıkı Okur
Evli • 30⁰³.08⁰⁹.2023²⁰²³
Grafik Tasarım
Bilgisayar Programcılığı
Kastamonu
897 okur puanı
Ocak 2019 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Sabitlenmiş gönderi
Gül bahçesi isteyen, gül tohumu eker. Sevgi isteyen sevgi verir, sevgi gösterir, sevgi yayar. Bu uğurda emek verir, sebat gösterir. Saygı görmek isteyen önce kendisi öğrenir saygıyı.
Reklam
kimliği ile huysuz uğultular yoluyor ah gülizâr ruhum ki senin ruhunda rehin
Kağnı kolunun en sonundaki alaca önlük kuşanmış, başına benli bir çar örtmüş olan kadın, sırtına sardığı yavrusuyla bu sefere çıkmıştı. Bu kadın, Devrekâni İlçesi'nin Seydiler Bucağı'nın Satı Köyü'nden Şerife'ydi. Elindeki üvendireyi zayıf öküzlere dürterken, sanki yeteri kadar beslenmemekten zayıf düşen, bu yüzden de kendisine karşı direnen hayvanlara başladıkları bu işi mutlaka tamamlamaları gerektiğini anlatmak istiyordu. Şerife "Açlık ve soğuk beni durduramaz. İnebolu'dan aldığım bu mukaddes emanetizamanında yerine ulaştırmalıyım." diye düşünüyordu. Sırtındaki yavrusunun kendi çektiklerini çekmemesi için, bunu başarmalıydı...

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Küre, Ilgaz Dağları kağnı gıcırtılarıyla inlemeye başladı. Bu gıcırtı yayıldı bütün Anadolu'ya, ulaştı cephedeki askerlerimize kadar. Kağnılar birdi, bin oldu. Çoğaldı gittikçe, Türk'ü kurtaracak umut oldu. Fırtına, yağmur, kar soğuk durduramadı onları. Uzadı gitti kağnı kolları İnebolu'dan Ankara'ya, İnebolu'dan Sakarya'ya kadar.
Düşman çizmelerinin giremediği İnebolu, eli silâh tutan bütün erkeklerini cepheye göndermiş, evlerde yaşlı erkekler, kadınlar ve çocuklar kalmıştı.
Reklam
Kedi Çobanı
Bir kitabı okumaya başladı
Şehit Şerife Bacı
Şehit Şerife BacıMehmet Sayan
9/10 · 16 okunma
Onun istediği gibi davrandığınızda, onun isteklerini yerine getirdiğinizde, onun dediklerini yaptığınızda, onun istediği biri gibi olduğunuzda aynı dozda ilgiden ve sevgiden faydalanıp, ödüllendirilerek yoksunluk hissini giderme yoluna düşülmektedir çoğunlukla.
"Aldatan kişi, her zaman aldatılmaya hazır birisini bulacaktır."
Sayfa 149 - Niccolò Machiavelli
80 syf.
6/10 puan verdi
Kedi Çobanı
Kedi ÇobanıMetin Örki
6/10 · 1 okunma
...hüzünlü de olsa sonunda mutlu olmak güzeldi
Kedi Çobanı
Kedi Çobanı
için.
Reklam
Kalbi etten değil de en kudretli yıldızların ışığından örülmüş gibiydi vücuduna umudu pompalayan.
Ne denli dönek olabiliyor insanların duyguları.
:S.s
"Peki, hangi ismini kullanıyorsun?" "
Kedi Çobanı
Kedi Çobanı
!" "Hmmm yazık, oysa ben Şam Şeytanı'nı çok beğenmiştim." "Dilersen öyle çağırabilirsin beni, benim için lakaplar pek bir anlam ifade etmez." "Madem öyle, Şam Şeytanı olarak hitap edeceğim sana." "Tamam, o halde bundan sonra adım Şam Şeytanı senin için!"
Sayfa 35
Kediler!" Dostları aklına geldiğinde yakaladığı iki gram öfke de yitip gitti ellerinden. Dostları aç kalmıştı yokluğunda. Belki şanlıysalar Kıyamet patlatmıştır yem poşetini diye iç geçirdi. Yolunu değiştirip aceleyle kedilerine gitti.
Her tepki ya da her tepkisizlik kişiseldir, kişiye özeldir, karşı tarafla ilgili değildir ve olamaz.
...sevgisine layık olabilecek olanları sevecektir. Onun sözünü dinleyen, fikirlerine karşı çıkmayan, canını sıkmayan, huzurunu bozmayan, onu tatmin eden, eğlendiren, iyi hissettiren, başarı kriterlerine uyan, üzmeyen, sorumluluklarını yerine getiren insanları sevmeye layık bulacaktır. Sonra bir de bakacaktır ki: "dünyada sevecek insan yok!" Halbuki sevmeye her an hazırdır kendisi. Sonsuz bir sevgi pinarı vardır içinde. Alabildiğine sevecektir ama buna layık kimse yoktur ne yazık ki...