1000Kitap Logosu
Kismet Parpar
Kismet Parpar
Kismet Parpar
TAKİP ET
Kismet Parpar
@Kismetim
"Herkes dünyayı değiştirmek ister, oysa kimse kendini değiştirmeyi düşünmez." TOLSTOY
361 okur puanı
17 Haz 2017 tarihinde katıldı.
288
Kitap
263
İnceleme
217
Alıntı
111
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Kismet Parpar
Sevda'yı inceledi.
128 syf.
Hikaye gerçekten çok acıklı. Kitabın sonlarına doğru dini konulara girilmiş konudan ayrılınmış olsa da eğitici bir kitap. Ne olursa olsun, tövbe kapısı açıktır. Yanlıştan dönülebilir Allah'ın izniyle.
Sevda
8.7/10
· 688 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
Kismet Parpar
Kıyam - Et U'yu inceledi.
344 syf.
İnsan... İnsan arayış demektir. Yolcu demektir... “Çokluğunu” bulmak için “yokluğunu” arar bu hayat yolculuğunda... Ve o, tüm hayatı boyunca hayallerini dışarıda zannederken karşılaştığı acılarda da aldığı yaralarda da başka bir istikamete değil aslında hakiki kendine, “öz”üne yolculuk ettiğini fark eder bir gün. Hayallerinin, özlemlerinin ve herkesin peşinde olduğu Kafdağı’nın ardındaki o meşhur “hazine”nin izini sürerken, aslında aşılması gereken tek Kafdağı’nın kendi nefsi olduğunu fark eder. İşte bu yolda ilerlerken insan, onu bekleyen HAZİNENİN SAHİBİNİN, ona “kelam”ıyla, “elçi”leriyle İŞARETLER bıraktığını görmeye başlar. Ve her şeyin onun için çok önceden büyük bir sevgi ve şefkatle hazırlanmış ve düşünülmüş olduğunu... Eğer ki inşa ettikleriniz sarsılıyorsa... Eğer ki hayatınızdan vazgeçilmez sandıklarınız uzaklaşıyor, kayıp sandıklarınız artıyorsa... Bilin ki aslınıza Hicret’tesiniz; giden herkes ve her şey, sizin HAZİNENİN TEK SAHİBİ Allah’a, kanatlanıp uçmanıza yük olan ağırlıklardır. Bırakın gitsinler... Rüzgâr ve ruh birbirine benzer. Eğer kendinizi O’nun nefesine, ruhuna bırakırsanız O size yeni kanatlar verir ve kanatlarınız altındaki rüzgâr olur. Çünkü O’nun her şeye gücü yeter... Bedenimde nâr Ruhumdaysa yâr var Bana burası yeryüzü diyorlar Oysaki her yer YÂR-yüzü Bilmiyorlar... Kitap güzel ama ben biraz sığ buldum. Değişik bakış açılarını sevdiğimden okunabilir bir eser.
Kıyam - Et U
8.5/10
· 766 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Kismet Parpar
bir alıntı ekledi.
"Hakk'ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını." Şemsi Tebrizi
2