Okur
Kitubaki!i
TAKİP ET
Kitubaki!i
@Kitubaki
"İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin, Ya nice okumaktır." -Yunus Emre- instagram.com/kitubaki?r
336 okur puanı
15 May 2016 tarihinde katıldı.
170
Kitap
0
İnceleme
249
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Kitubaki!i
bir alıntı ekledi.
" Bir diğer tuhaflık da, yazarımın erkek olması... Belki de o yüzden öykülerimin sonunda hep dayak yiyorumdur. Ara sıra düşünmedim diil. Yazarları erkek olmasaydı, belki Asiye finalde kurtulurdu; Çalıkuşu Feride, bugün Milli Eğitim Bakanı filan olurdu... Yalan mı konuşuyorum anacım, istemese beni dövdürtmez, ben abimle babamı döverim... "
11
Kitubaki!i
bir alıntı ekledi.
" -... Ben bu kafeste ev kızı terbiyecileri tarafından kırbaçla eğitiliyorum... Vakti gelip gerekli numaraları öğrenince, görücüye çıkartılıcam... Ağır ol, hanım hanımcık ol, fingirdeme, fink atayım deme, bütün gün otur, kek yap, kek ye, kek yedir... Güne misafir git, kısır ye, mozaik pasta, puding kurabiye yut... Sonra? Standart ev kızı anatomisi: kaçınılmaz bir dötten bacaklık... 20 yaşında selülit, 35 yaşında hipertansiyonlu yağ varili..."
11
Kitubaki!i
bir alıntı ekledi.
"Fakir bir adamın zekası, zengin bir adamın zekasından daha iyi çalışırdı. Fakir, attığı her adımda etrafına bakar. Karşısına çıkan her adamın söylediği kelimelere şüphe ile kulak kabartır, kendi kendine attığı her adım düşüncelerine, hislerine bir vazife yükletir. Kulağı hafiftir. Hissi incedir. Tecrübesi fazladır, ruhunda yanıklar vardır. "
12
Kitubaki!i
bir alıntı ekledi.
"Yukarıda, ağaçlarda; aşağıda, toprağın üstünde, ısrar eden hayatın gürültüsü duyuluyordu; haşir neşir olan, gürültülü, endişeli, mahvolmamak için mücadele eden hayat..."
14