Gizem Kocatürk

Gizem Kocatürk
@Kzlgezegen
Türk Dili ve Edebiyatı
422 okur puanı
Aralık 2019 tarihinde katıldı
104 syf.
·
Puan vermedi
İşte Böyle Oldu bir kadının öfkesinin hiç gizlemeden, en yalın, en doğrudan anlatımı. Tabancaya uzanan ve ateş eden o elin ardındaki bütün hikayeyi, öfkeyi, çaresizliği, yalnızlığı bu kadar net ve etkileyici bir biçimde anlatmak kitabı o kadar nefis bir hale getirmiş ki. Bir oturuşta okuyabileceğiniz harika bir iç döküş kitabı. Ben daha fazla bir şey yazmayayım, okumayanlar mutlaka okusun.
İşte Böyle Oldu
İşte Böyle OlduNatalia Ginzburg · Can Yayınları · 2022890 okunma
Reklam
120 syf.
·
Puan vermedi
Cumhuriyet'in İlk Sabahı
İlber Ortaylı
9.5/10 · 1.716 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
309 syf.
·
Puan vermedi
·
15 günde okudu
Norveçli yazar Vigdis Hjorth, Miras kitabında bir ailenin görünenin ardında nasıl bir portre çizdiğini ve aile bireylerinin birbiriyle olan ilginç ilişkisini anlatıyor. Aile olmanın gerektirdiği bazı sorumlulukların ve yakınlığın yol açtığı yaraları, hem hemen koparılabilecekmiş gibi gözüken hem de her şeye rağmen kopmadan devam eden bağların dört kardeş ve miras kalan iki kulübe üzerinden anlatıldığı bir hikaye bu. Kitap konusu itibariyle farklı ve ilgi çekici ancak anlatımı bana çok tekdüze geldiği için kitaptan beklediğim o keyfi maalesef alamadım bu da beni hayal kırıklığına uğrattı çünkü çok büyük beklentilerle başladığım bir kitaptı. Anlatımın inişli çıkışlı ve sürükleyici olmaması da bir noktada beni tıkadı, hep aynı döngüde aynı şeyleri dönüp dönüp okuyormuş gibi hissettim. Herkes tarafından çok beğenilen bir kitabı o kadar da beğenmeyince sorun bende mi acaba diye düşünüyorum bazen. Ama her durumda kitapla ilgili görüşlerimi paylaşmak istedim. Okumayanlar şimdiden kusura bakmasın.
Miras
MirasVigdis Hjorth · Siren Yayınları · 20213,829 okunma
"Hepimiz dünyaya kendi yalnızlığımızla geliyoruz. İçimizde geçmişin izlerini taşıyoruz, kimininkinin ağırlığı çok, kimininki daha az oluyor. Hepimiz dünyayı yine kendi yalnızlığımızla terk ediyoruz. Bu iki yalnızlık arasında boylu boyunca uzanıyor hayat. Bu yerde yaşamın sevinçlerini ve kederlerini paylaşmamız mümkün."
Sayfa 156 - Yapı Kredi YayınlarıKitabı okudu
Reklam
901 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.