Suat Tatlı

Suat Tatlı
@Meds03
Beşiktaş’k They’ll never understand... Good is Dead…
240 syf.
·
Puan vermedi
·
23 saatte okudu
Aslında daha tarafsız ve kendi yorumlarını katmadan kitabı yazmaya çalışmış olsalardı, çok daha güzel bir kitap olabilirdi. Özellikle Osmanlı’ya hayranlıkları ve Osmanlı sonrasında kurulan cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve yaptığı bazı reformlara karşı önyargılılar.
Doğu Batı - Sayı 38 (Ağustos-Eylül-Ekim 2006)
Doğu Batı - Sayı 38 (Ağustos-Eylül-Ekim 2006)Doğu Batı Düşünce Dergisi · Doğu Batı Yayınları · 20066 okunma
Reklam
408 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Atatürk’ün tavsiye ve talimatıyla yayımlanan bir kitap olarak dikkatimi çeken bu kitabı okudukça çok büyük keyif aldım ve hayran kaldım. Tamamen akıl üzerine yazılmış din ve dincilerin safsatalarına cevap niteliğinde bir eser. Yazarın eski bir rahip olması aklıma hemen Turan Dursun’u getirdi. Kesinlikle okunması gereken bir kitap. Pek çok din gönderen Tanrı başarısız değil midir? Ahlak için Tanrı şart mıdır?
Sağduyu
SağduyuJean Meslier · Kaynak Yayınları · 2019306 okunma
256 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 saatte okudu
Cennetten vazgeçip, cehennemden korkmamaya başladığımız ve olaylara objektif bir gözle bakıp nesnel yaklaştığımız anda gerçekleri daha net görmeye başlıyoruz. Evrensel ve her döneme hitap ediyor denilen Kur’an ve şeriatın, daha inme aşamasında iken bile kendisiyle çelişiyor olması ve kendi döneminin gereksinimlerine cevap veremiyor oluşunu çok güzel bir dille anlatmış.
İslamiyetin Ekonomi Politiği / İslamiyet Gerçeği 4
İslamiyetin Ekonomi Politiği / İslamiyet Gerçeği 4Erdoğan Aydın · Kırmızı Yayınları · 200827 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
340 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Bütün ahlak kurallarını ve dini vacibeleri kadının mal, tarla veya itaatle mükellef bir köle olarak gördüğü bir din. 1400 yıllık gelenekte, islamcı siyaset ve iktidar sahipleri, erkek toplumcu çıkarları baz alarak, kadının değerini ve kadınlık onurunu ayaklar altına alışını ve kendilerine göre yorumladıkları bütün ahlaksızlıkları dini hüküm diye kadınlara dayatılmasını çok güzel anlatmış.
İslamiyette Ahlak ve Kadın
İslamiyette Ahlak ve KadınErdoğan Aydın · Kırmızı Yayınları · 200835 okunma
380 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Çokça belirtildiği ve söylendiği halde din ve Kuran’ın bilimle uyuşmadığının kanıt ve olaylarla ispatı. Ve bilim insanına karşı sert tutum, sürgün ve yeri geldiğinde cinayete kadar ileri gitmesi. Dogmalar ve tamamen bilimsellikten uzak hurafeler üzerine kurulu bir kitap, o kitabın yaydığı din ve dine inananların bilime bakış açısı...
İslamiyet ve Bilim
İslamiyet ve BilimErdoğan Aydın · Kırmızı · 200848 okunma
Reklam
Reklam
80 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.