mltmcck'ın Kapak Resmi
mltmcck, bir alıntı ekledi.
 Dün 00:54

Sana söylemem gereken en gerçek sözleri, anlatmayı diliyorum; fakat onlara inanmazsın korkusuyla cesaretim kırık.
İşte bundan dolayıdır ki, demek istediğimin tersini söyleyerek, onları hakikat değilmiş gibi gösteriyorum.
Sen de gülersin korkusuyla, ıstırabımı gülünecek bir şeymiş gibi gösteriyorum.
Senin hakkında en nadide kelimeleri kullanmayı diliyorum; fakat aynı değerde karşılık alamam korkusuyla cesaretim kırık.
İşte sana zalimane isimler takmamın ve duygusuz kuvvetimle övünmemin sebebi bundandır.
Istırap nedir, hiç bilmezsin diye, seni incitiyorum.
Senin yanında sessiz oturmayı diliyorum; fakat kalbim dudaklarımdan taşar korkusuyla cesaretim kırık.

Bahçıvan, Rabindranath Tagore (Dergah Yayınları)Bahçıvan, Rabindranath Tagore (Dergah Yayınları)
mltmcck, bir alıntı ekledi.
13 Kas 19:25

İnsan dişisinin cinsiyet eşitliği mücadelesi, kadının daha üstün olduğu bir cinsiyet düzeniyle son bulacaktır. Yalnızca yüzeysel olgulardan kendi cinsiyetinin gelişimini sezebilen modern kadın aslında insan ırkının bağrında şekillenen daha derin, daha kuvvetli bir şeyin tecelli edişidir.

Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 51 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 51 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)
mltmcck, bir alıntı ekledi.
13 Kas 19:12

Yıkmak için inşa ediyoruz. Çalışmalarımızla kaynaklarımızın çoğu insafsızca heba ediliyor. İlerleyişimizi tahribatla damgalıyoruz. Gözümüzün gördüğü her yerde zaman, emek ve yaşam kaybı var. Sevimsiz bir manzara; ama gerçek bu.

Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 42 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 42 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)
mltmcck, bir alıntı ekledi.
13 Kas 19:04

Annem insanın tabiatından anlar, asla beni azarlamazdı. Bir kişinin kendi aptallığından veya ayıplarından başkasının çabalarıyla değil ancak kendi iradesiyle kurtulabileceğini bilirdi.

Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 35 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 35 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)
mltmcck, bir alıntı ekledi.
13 Kas 18:56

Enerji elde etmek için yakıt kullanırsak sermayemizden yer ve onu hızla tüketiriz. Barbarlıktan farkı olmayan bu yöntem gereksiz israfa yol açar ve gelecek nesillerin hayrına bir an önce durdurulmalıdır.

Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 32 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 32 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)
mltmcck, bir alıntı ekledi.
13 Kas 18:51

Hep yeni heyecanlara açızdır ama çok geçmeden onları kanıksar ve kayıtsız kalırız. Dünün mucizeleri bugünün sıradan olaylarıdır.

Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 28 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 28 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)
mltmcck, bir alıntı ekledi.
13 Kas 18:44

Kadınlar önce eşitliklerini sonra da üstünlüklerini erkekleri fiziksel olarak taklit etme yoluyla değil, kadın zihninin uyanışıyla ortaya koyacaklar.

Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 21 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 21 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)
mltmcck, bir alıntı ekledi.
13 Kas 18:40

Nefretiniz elektriğe dönüştürülebilseydi bütün dünyayı aydınlatmaya yeterdi.

Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 17 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 17 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)
mltmcck, bir alıntı ekledi.
13 Kas 18:37

En zoru, ayın son yirmi dokuz günü!

Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 16 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla (Sayfa 16 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayıncılık)