Giriş Yap
Narissa
@Narissa_
Okuma alışkanlığımı geri kazanma yolculuğuma hoş geldiniz.
1 Haziran
35 okur puanı
14 Şub 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
190 syf.
·
2/10 puan
duf.
İçinde bulunduğum kitap kulübünde seçilmese idi sanırım hayatımın sonuna kadar okumayı düşünmezdim. Yazarın ilk kitabı olduğu daha ilk sayfadan anlaşılıyor. Yazımı oldukça çiğ. Ve bana oldukça, nasıl desem, cringe geldi bazı yerleri. En basit örneği kim silah patlama sesine DUF der? Duf nedir ya? Birde yazarın profilinde edebiyat ve felsefeyi harmanladığı yazılı... Yani ne diyebilirim. Yerseniz öyle. Yemezseniz pek alakası yok. Bazı yerleri bana sadece orayı uzatmak için/yazılmak için yazılmış gibi de geldi. Ve bazı yerlerinde ise yazar bizleri güldürmeye çalıştığı için komik şekilde yazmayı denemiş ama oraları da çok itici geldi ve beni rahatsız etti. Kitabı okurken kendimi durmadan gözlerimi devirirken buldum. Öyle aman Allahım kesin alın okuyunluk bir kitap değil kendi fikrimce. Okumazsanız bir şey kaybetmez okursanız da eh en azından yazara katkıda bulunabilirsiniz. Tek iyi diyebileceğim şey sanırım konusu. Güzel bir konu, denenmek istenen şey güzel. Keşke daha iyi yazılabilseymiş. Dilerim ilerleyen zamanlarda tekrar kitap çıkarırsa daha başarılı olur. Ah, birde arka kapaktan bahsetmek istiyorum... Ya arkadaş yazın şu konuyu arka kapağa ya. Baayılıyorlar kitap içinden belli bir yeri arka kapağa yazmaya. Konuyu yazında ilgimizi çekiyor mu çekmiyor mu görelim! Kitaba 10 üzerinden versem versem 1,5 tan 2 verirdim. Dediğim gibi pek alınıp okunacak bir kitap değil. Elinize bir yerden geçerse belki okursunuz. Ama daha sağlam, oturaklı kitaplar okumuşsanız çok çiğ bir tat bırakabilir ağzınızda. Ps. Birde yazarın dc hayranı olduğunu düşünüyorum. Ondan da bir puan arttırabilirdim. Ama neyse. Ah birde bu kitaba 10/10 vermek için ya kitap okumaya yeni başlamış bir okur olmak ya da yazarın arkadaşı olmak gerekir.
Kördüğün
9.2/10 · 25 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
ve bir kitap okudu
190 syf.
·
2/10 puan
Kördüğün
9.2/10 · 25 okunma
şu anda okuyor
%52 (165/316)
104 syf.
·
1 saatte okudu
·
8/10 puan
Bu kitabı okumayı bu kadar ertelemeden de olurmuş. Bir saatte hemencicik bitti. Özellikle hikayelerden sonraki notları (Dumbledore'un notları) çok beğendim. Daha önce bilmediğim bir kaç şeyi gördüm. Kitabın içinde 5 hikaye var. Zaten sonuncusunu 7. Kitapta öğrendik; Üç Kardeşin Hikayesi... Bu beş hikayeden ikisini oldukça beğendim. Birisi zaten önceden bildiğimiz Üç Kardeşin Hikayesi, diğer ise İyi Kader Çeşmesi. Güzeldi. Çıtır çerez bi kitap.
360 syf.
·
5 günde okudu
·
Beğendi
·
5/10 puan
O kadar ümitle başladım ki bu kitaba. Tiyatro metni olduğunu biliyordum bu benim için sıkıntı değildi güzel olsun yeterdi ama... Ama bir çok yerinde sıkıldığımı hissettim ve üzüldüm. Harry'nin yapmayacağına asla emin olduğum, bazı karakterlerin söylemeyeceğini bildiğim o kadar çok şey vardı ki! Bunların dışında yine de kurgu olarak şıktı. Yani elimde olsa gidip izlerdim. Özellikle Snape'in olduğu bölüm! Orda biraz duygulanıp gözlerimin dolduğunu inkar edemem. Sonu da yine güzeldi. Ya sanırım ben bu seriye toz konduramıyorum. Pek objektif bakamıyorum. Uzun yıllardan sonra Harry Potter evrenine dönmek beni mutlu etti.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
11
101 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17