Ömür hanım

Ömür hanım
@Nurancng
Şükrü Erbaş
Şükrü Erbaş
kalemine hayran bir hanım Yağmur yağıyor Ömür hanım...gökten değil, yüreğimin boşluğundan ömrümün ıssız toprağına... Nişanlıı Gönlünün eşini bulan garip değildir.
Sabitlenmiş gönderi
İmtihanın, başı meşakkat Ortası yol Sonu mükâfaattır
Reklam
Anne gidince
Anne gidince bütün dengeler bozulur .. ! tabii.com/detail/154989 Çok etkilendim istifade eden olur belki

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Reklam
Evet kudret-i ezeliyeye nisbetle, ölümden sonra haşrin gelmesi, güzden sonra baharın gelmesi gibidir. Evet, nebatat gibi insanın da bir güzü, bir de baharı vardır.
İnsan
kendisini başıboş ve gayr-ı mes'ul zannetmesin. Onun da divan-ı muhasebatta pek karışık hesapları vardır. Ondan kurtulduktan sonra, müstahak olduğu yere gidecektir.
Ey arkadaş! İnsan da başıboş, serseri, sahipsiz bir hayvan değildir. Ancak onun da bütün harekât ve ef'ali yazılıyor, tesbit ediliyor ve a'malinin neticeleri hıfzediliyor ki muhasebe-i kübrada ona göre derece alsın.
Bu dünya ebedî kalmak için yaratılmış bir menzil değildir. Ancak Cenab-ı Hakk'ın ebedî ve sermedî olan "Dârü's-selâm" menziline davetlisi olan mahlukatın içtimaları için bir han ve bir bekleme salonudur.
kötü insanlara bakıp da üzülmeyin. Tam tersine bunlara bakıp iyilik yapmayı öğrenin.
Reklam
96 syf.
·
Puan vermedi
Ebu Zer
Ebu ZerAdem Güneş
7.5/10 · 60 okunma
Ebû Zer Allah Resûlü’nün kendisine şöyle dediğini aktarmıştır: “Sakın iyilikten hiçbir şeyi hakir görme! Velev ki kardeşini güler yüzle karşılamak dahi olsun.”
14,8bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.