1000Kitap Logosu
Sezar Agustus Romulus
TAKİP ET
Sezar Agustus Romulus
@Patrokloss
Sezar Agustus Romulus
Tanrının Kırbacı Attila - 1'ı inceledi.
504 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Beklentilerim çok üstünde bir eser olduğunu söylemek istiyorum. Tarihin okul kitaplarından yada siyasi tarih kitaplarından okuyup bir şey anlamayanlara tavsiye ederim. Kitap 2 cilt , diğerini de bulunca okuyacağım. Atillayi büyük yapan nedir sorusunun cevabı ,diğer Hun Beylerinden farklı olarak birikimidir derim. Roma da yaşadığı bir yıllık esir hayatı ona çok şey kazandırmis , genç yaşlarda büyümüş ,liderlik vasfını kazanmıştır. Karaton ,Balamir , Alarich, Muncuk Han, çin imparatoru çin si Huong,,Greka ,Ataulf , Oktar, Ruga ,son Roma imparatoru faliviius Romulus Agustus gibi isimleri de görmek mümkün.
Tanrının Kırbacı Attila - 1
Okuyacaklarıma Ekle
2
Sezar Agustus Romulus
Kendime Düşünceler'i inceledi.
156 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitabın başlığı bile tek başına yeterli. Bir insan kendisine kitap yazarmi ? Bir insanın kendini bu kadar iyi bilmesinin haddini ve hududunu fark etmesi oldukça etkileyici. Sokrates e göre dünyayı filozof krallar kurtaracak yada halkın kendisi filozof olması ... Filozof burda bilgiçlik taslayan değil , bilmediğinin farkında olan , cahilliginin farkında olan anlamındadir. Bir Cermen seferi sırasında yazan ünlü imparator ( devleti yıkan da bu kavimlerdir.) Stoa felsefi ile (500 yıllık bir felsefedir) yazan imparator , kısaca doğaya uyumlu ol , yarın ölecekmis gibi dürüst ve verimli yasa der.
Kendime Düşünceler
8.5/10
· 5,6bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
368 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Başlangıcından bitimine kadar merakla okuyacağınız enfes bir biyografi. Kazım bey in kendisi gibi asker olan babası ile şehir şehir gezmesi ile başlayan Makedonya'daki eşkıyayi kovalamak ile devam eden bir aşk hikayesi. Bir vatan ve millet ( ümmet çoktan bitmişti) hikayesi. İttihat ve Terakki'nin fikirlerini istibad karşısında daha uygun gören Kazım bey , hem milletinden hemde milli mücadeleden yana olmuş. Aldigimiz nefes ondan bize mirastır.
Hayatım
8.2/10
· 354 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5
Sezar Agustus Romulus
Çerkez Ethem'i inceledi.
224 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Ülkenin bulunduğu olağanüstü koşullar , olağanüstü insanlar ortaya çıkardi. Milli mücadele yıllarında bunlardan biride birkaç arkadaşı ile birlikte başladığı mücadeleyi , birçok isyanı ( Anzavur , I,II Düzce , Çapanoğlu ) bastıran bir komutana dönüşmüştür. Fakat önce hayvan hırsızlığı ( 2500 koyun ve 500 öküz) sonra Yeşil ordu ( Ukrayna da ortaya çıkan bir eşkıyalık adı) kısa sürede gözden düşmesine neden oldu. Belki abileri belki inatçılıgi belkide gücün etkisi ile milli mücadele ye karşı çıktı. Perdenin son kısmında Yunanlara teslim olması onun için en kabul edilmez son oldu. Yazık oldu....
Çerkez Ethem
7.5/10
· 2 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4
234 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Çok kapsamlı bir kitap olduğunu belirterek başlamak isterim. Eski ve yeni ahit , Yunan ve Roma mitolojisi hakkında derin bilgi istiyor. Kitabın konusu ne peki , Alman yazar Goethe kendi entelektüel birikimiyle şeytani konuşturmus. Onu ikna etmeye çalışan Seytan ile bir pazarlığın içine girmişlik var.
Faust
8.0/10
· 8,7bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4