Okur
Sevilay
TAKİP ET
Sevilay
@Sevilaytzr
34 okur puanı
11 Ara 2018 tarihinde katıldı.
46
Kitap
5
İnceleme
22
Alıntı
20
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sevilay
tekrar paylaştı.
Erol
bir alıntı ekledi.
Hayatım boyunca okuduğum yüzlerce kitabı, dinlediğim insanları, anlamaya çalıştığım kavramları düşündüm; fizik, edebiyat, felsefe, tarih... Hepsinden geriye kalan tortu, bir avuç kumdan daha fazla değildi. Yirmi beş yıl boyunca, yaşamın özüne ilişkin hiç ama hiçbir şey öğrenmemiştim. Beni, kendimi, temelden ilgilendiren bir soruyla yüzleşmiş miydim gerçekten? Bu çeyrek yüzyılı, tek bir ağacı sabırla izlemeye adasaydım, kesinlikle daha bilge biri olmuştum bugün.
2
24
Kısa bir süre önce ara verdiğim turunculu murunculu saçıma tekrar geri döndüm. Bu ani duygu geçişlerimin de allah belasını versin malboranın da
6
Sevilay
Bir Ömür Nasıl Yaşanır?'ı inceledi.
288 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
Önsözden itibaren altı çizilecek birçok satırı olan bir kitap. Kitap okuyormuş gibi değilde ilber hocayla sohbet ediyormuşum gibi hissettim. Ki zaten soru cevap şeklinde ilerliyor. Dolayısıyla zevk aldım okurken hiç sıkmadı. Bilen bilir kişisel gelişim tarzı kitapları pek sevmem. Gerçi kişisel gelişimden ziyade biyografi söyleşi türünde. Lezzetli birşey çıkmış yani ortaya. Sadece şunu söyledim kendi kendime, keşke bu yaşta değilde yirmili yaşlarda okuma şansım olsaydı bu kitabı biraz geç kaldım sanki hocanın tavsiyelerine uymak için, zira hatrı sayılır bir etkisi olacağına ikna oldum.
Bir Ömür Nasıl Yaşanır?
OKUYACAKLARIMA EKLE
9