1000Kitap Logosu
SEHER
SEHER
SEHER
TAKİP ET
SEHER
@Shde
Mutluluğa giden tek yol vardır.Oda elinizden bir şey gelmeyen şeyler için endişelenmemek. Epiktetos Dm kullanmıyorum
lisans
sakarya
251 okur puanı
29 Eki 2020 tarihinde katıldı.
65
Kitap
46
İnceleme
878
Alıntı
161
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
SEHER
Limit Sizsiniz'i inceledi.
156 syf.
·
16 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
LİMİT SİZ'SİNİZ
Her satırını adeta emerek okudum. Bir yazı sizin ruhunuza işliyorsa bilin ki içten gelen ve yaşanan bir samimiyetle yazılmıştır.Her tavsiyesi yazarımızın neredeyse bir ok gibi zihnime saplandı.Öteleyip ertelediklerimiz,aman daha zaman var deyip geri gelmeyen tek sermaye olan zamanı saman alevi gibi tükettiğimizi düşünürsek ve asla geri sayımla alamıyacağımızı bilmemize rağmen gevşek davrandığımız veya oturduğumuz yerden esefle seyredip kaçırdığımız ne başarılı başarısızlıklarımız ve ne fırsatlarımızı yiyip bitirdiklerimiz oldu...Hayat boş bir sahne,tırnaklarımızı ısırıp,dizlerimizi dövme döneminin modası çoktan geçti.Ekmek aslanın midesini de geçti bağırsaklarında gübreye dönüştü ellerimize düştü.Hemen toparlanmalı eğer içimizdeki "başarma"kıvılcımı görmezden gelmeyle baş edemiyorsak onu tutuşturmayı tekrar tekrar denemeliyiz.Dedirten bir kitap Delirten bir kitap :-)Mutlaka okuyun! Zira bu fırsatıda kaçırmanızı istemem...Ben okumayı başardım..Darısı sizin başınıza . :-)
Limit Sizsiniz
7.7/10
· 2.718 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
8
SEHER
bir alıntı ekledi.
Sen yine de doğrusunu yap!
1. İnsanlar çoğu kez makul değildir, mantıksız ve bencil­dirler. Onları yine de sevin! 1. İyilik yaparsanız insanlar sizi bencillikle, gizli amaçla­ra sahip olmakla suçlayabilir. Yine de iyilik yapın! 3. Başarılıysanız, sahte arkadaşlar ve gerçek düşmanlar edinebilirsiniz. Yine de başarılı olun! 4. Bugün yaptığınız iyilik yarın unutulacaktır. Siz yine de iyilik yapın! 5. Dürüstlük ve açık sözlülük sizi kırılgan yapabilir. Siz yine de dürüst ve açık sözlü olun! 6. En büyük, "büyük düşünen kadın ve erkekler", en kü­çük "küçük düşünen kadın ve erkekler" tarafından alaşağı edilebilirler. Siz yine de büyük düşünün! 7. İnsanlar güçsüz insanları tercih eder, ama yalnız güç-lüleri izlerler. Siz yine de gerektiğinde birkaç güçsüz adına savaşın! 8. İnşa etmeye yıllarınızı verdiğiniz bir şey bir gecede yı­kılabilir. Yine de inşa edin! 9. Yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım ettiğinizde, on­ların saldırısına maruz kalabilirsiniz. Siz yine de yardım edin! 10. Dünyayı daha iyi bir yer yapmak için elinizden geleni yaptığınızda, tekmeyi yiyebilirsiniz. Siz yine de dünya için elinizden geleni yapın!
1
9
SEHER
bir alıntı ekledi.
KENDİ KAPASİTENİZE İHANET EDEMEZSİNİZ!!!
Kendi kanatlarıyla uçmak zamanı geldiğinde hatırlayın ki; Kendi kanatlarıyla uçmak, aynı yerde yeterince beklediği­ni düşünmektir. Kendi kanatlarıyla uçmak, ötelerde bir yere gitmeyi deli­ce istemektir. Kendi kanatlarıyla uçmak, kanıtsız bir emin olma duygu­suyla ileri atılmaktır. Kendi kanatlarıyla uçmak, kapasitesini zorlayarak gücü­nün sınırlarını öğrenmektir. Kendi kanatlarıyla uçmak, içindeki sesin çağrısına daha fazla kayıtsız kal(a)mamaktır. Kendi kanatlarıyla uçmak, başkalarına sadık olmak adına, yapmak için doğduğu şeye ihanet etmemektir.
6
Tıpkı Can Yücel'in şiirinde dediği gibi: Her Şey Sende Gizli! Yerin seni çektiği kadar ağırsın, Kanatların çırpındığı kadar hafif. Kalbinin attığı kadar canlısın, Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç... Sevdiklerin kadar iyisin, Nefret ettiklerin kadar kötü... Ne renk olursa olsun kaşın gözün, Karşındakinin gördüğüdür rengin. Yaşadıklarını kâr sayma: Yaşadığın kadar yakınsın sonuna; ne kadar yaşarsan yaşa, Sevdiğin kadardır ömrün... Gülebildiğin kadar mutlusun. Üzülme, bil ki ağladığın kadar güleceksin Sakın bitti sanma her şeyi, Sevdiğin kadar sevileceksin. Güneşin doğuşundadır doğanın sana verdiği değer.Ve karşındakine değer verdiğin kadar insansın. Bir gün yalan söyleyeceksen eğer; Bırak karşındaki sana güvendiği kadar inansın. Ay ışığındadır sevgiliye duyulan hasret, Ve sevgiline hasret kaldığın kadar ona yakınsın. Unutma yağmurun yağdığı kadar ıslaksın, Güneşin seni ısıttığı kadar sıcak. Kendini yalnız hissettiğin kadar yalnızsın Ve güçlü hissettiğin kadar güçlü. Kendini güzel hissettiğin kadar güzelsin, îşte budur hayat! İşte budur yaşamak, Bunu hatırladığın kadar yaşarsın.Bunu unuttuğunda aldığın her nefes kadar üşürsün.Ve karşındakini unuttuğun kadar çabuk unutulursun Çiçek sulandığı kadar güzeldir, Kuşlar ötebildiği kadar sevimli, Bebek ağladığı kadar bebektir. Ve her şeyi öğrendiğin kadar bilirsin, sevdiğin kadar sevilirsin...
11
2
...
1.328 öğeden 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.