Giriş Yap
Yazgı Yurdaarmağan
@Yazgiyur
Felsefem özgürlüğe inanmaktır, silahım gülmektir, lisanım ise kalbimin sesidir. Charlie Chaplin
Lisans mezunu
1728 okur puanı
24 May 2017 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
240 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
Anlatıma nasıl başlayacağım inanın ki bilmiyorum. Şimdiye kadarki okuduğum kitapların en en en iyisiydi diyebilirim. İşlenen konular o kadar güzel bir şekilde ele alınmış ki, okudukça hem üzüldüm insanların çektiklerine hem de cesaretlendim kazanılan zaferleri okudukça. O kadar çok alıntı paylaştım ki, herhalde kendimce katkıda bulunmak istedim bu düşüncelerin yayılmasına. "Beyaz Zambaklar Ülkesinde" Finlandiya’yı konu edinen bir kitap. Kitapta, bataklıklar ve kayalıklar arasında yer alan, doğal kaynakları olmayan bu küçük ülkenin adeta "yoktan varoluşunu" anlatan; yani yoksulluktan kurtuluşunun ve siyasi, ekonomik ve kültürel açıdan gelişmiş bir ülkeye dönüşümünün hikâyesi anlatılıyor. Bu dönüşümün mimarları da, yani kitaptaki tanımıyla "yaşam mimarları"; toplumun her kesiminden, kalbi vatan sevgisi ve hizmet aşkıyla çarpan avukat, mimar, din görevlisi, öğretmen, köylü, işçi ve mermer ustasıdır. Bu bir avuç aydın kesim, bütün gerici güçlere karşı; sözde vatanını seven ama yalancılıktan, dolandırıcılıktan, ahlâksızlıktan ve yolsuzluktan başka bir iş peşinde olmayan insanlara karşı büyük bir savaşım içine girmişlerdir. Ve bunu sevgi, eğitim ve sabırla yerine getirmişler, kan dökerek değil. Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Okumayan çok şey kaçırır. 1000kitap.com/_A_Y_ abi.. çok haklıymışsın..
Ecem
sen de canım..
·
7 yorumun tümünü gör
Ağlayan pastayı kim ne yapsın? O gün, orada mutluluktan ağlatan pastayı icat etmişti benim annem. Sırrını verir mi başkaları gibi televizyon ekranlarından?
Reklam
Yazgı Yurdaarmağan tekrar paylaştı.
Size de olur mu hiç?
Biri halini soracak olsa kendini tutamayıp iki gözü iki çeşme ağlayıvermesi olmayacak bir şey değildi; bundan korkup odasına kapandı.
Kızıl ile Kara, StendhalSayfa 478 - Can Yayınları
·
1 yorumun tümünü gör
Yazgı Yurdaarmağan tekrar paylaştı.
Herkesi de sevemem..
Herkesi sev, azına güven, haksızlık etme hiç kimseye. Kaba güçle değil, zekânla çık düşmanın karşısına Kendininmiş gibi savun dostunun hayatını. Gevezeliğin için değil, suskunluğun için kızsınlar sana. Gökler donatsın seni mutlulukla.
Yeter ki Sonu İyi Bitsin, William ShakespeareSayfa 4 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları IX. Basım
·

Okur takip önerileri

Büş
@pamukcucelerYazgı Yurdaarmağan ile benzer
Δες Τινα
@DesssYazgı Yurdaarmağan ile benzer
Burak
@Baggio10Yazgı Yurdaarmağan ile benzer
Daha fazla göster
Oluyor...
Anasız çocuk olur mu?
Reklam
2
968
9,7bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42