1000Kitap Logosu
Asya
TAKİP ET
Asya
@__Asya___
Bir araya getirdiğim harfler beni anlatmaktan uzak. Tezer Özlü
8 Mayıs
1226 okur puanı
25 Mar 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
128 syf.
"Rüyada günlük görmek iyi bir kitap okuyacağınıza işarettir. Rüyada günlük görülse de görülmese de
Beş Sevim Apartmanı
Beş Sevim Apartmanı
'nı okumak iyiye işarettir, onu okuyanın gönül gözü açılır, peri kızları rüyasına girer." Haberiniz olsun...... " Pürtelaş Sokağı'nda kediler bir gün canhıraş feryatlarla ortalığı inlettiler. Pürtelaş Sokağı'ndaki Beş Sevim Apartmanı'nda tuhaf şeyler oluyordu. Beş pencereli, beş odalı, beş acayip insanın oturduğu Beş Sevim Apartmanı'nda perdelerin arkasında tuhaf şeyler olup bitiyordu. Cinler âleminden gelenler, periler áleminden gelenler, cinperi âleminden gelenler, orada beş garip hikâye yazdılar. yazdılar.. yazdılar. Pardon, altı hikâye yazdılar. Bir de Doktor Samimi ve onun günlüğü var.
Mine Söğüt
Mine Söğüt
ilk romanı Beş Sevim Apartmanı ile okuyanı cinperi âlemine götürüyor, uzun bir masal dinletir gibi, anlatır gibi, gösterir gibi." "Ben rüyaya inanırım mesela, mıhlanmış duygulara. Rüya dediğim de senin anladığın değil, bunu da belirteyim laf arasında.! "
Birhan Keskin
Birhan Keskin
Siz kadın şairler,yazarlar hep varolun emi. Ne çılgın, ne pervasız, ne kadar da yoksunuz.... Yaşasın kutsal cuma.....(Ankara hani bugün 6 derece sıcak olacaktı.)
Beş Sevim Apartmanı
8.4/10 · 4.116 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Şimdi bütün bu kitapları beyninizde sıkınız ve bana bir damla, bir damla aydınlık süzünüz. Çıldıracağım. Söyleyiniz bana, nasıl bir dünyadayız biz?
Peyami Safa
Sayfa 202 - Ötüken yayınları 39. basım (1. basım Nebioğlu yayınevi 1949)
Asya
tekrar paylaştı.
160 syf.
Canım Aliye Ruhum Filiz
Bir kitap, içimizdeki donmuş denize inen bir balta gibi olmalı
Franz Kafka
Franz Kafka
Ne baltası bu mektuplar içime oturdu, kalkmıyor. Aşk, gurbet, evlat sevgisi, yokluk, hayata tutunma çabası, erkenden kayıp giden bir değer. İçime dokunan -yani diğerlerine göre daha çok dokunan- iki nokta vardı. Okulda minnacık kıza (Filiz' e) koministin kızı demeleri birde hep genç kalacağım kısmı): O kadar nahif o kadar nahifti ki mektuplar. Ruhum doydu. " Etrafın seni sıktığı zaman kitap oku ... Ben şimdiye kadar her şeyden çok kitaplarımı severdim . Bundan sonra her şeyden çok seni seveceğim ve kitapları beraber seveceğiz . İnsan muhi tin bayağı , manasız , soğuk tesirlerinden kurtulmak istediği za man yalnız okumak fayda verir . Bana en felaketli günlerimde kitaplarım arkadaş olmuştu . Fakat bu yetmiyor . Şiirlerimde de gördün ki kitaplara rağmen çok ıstırap çektim . Çünkü candan bir insanım yoktu . Sen benim yarım kalan tarafımı ikmal edeceksin . Seni şimdiden çılgın gibi sevmeye başladığımı hissediyorum . Yazacağını söylediğin birçok şeylerden bahseden mektubunu beklerim . Derhal yaz . Uzun , çok uzun şeyler yaz ... Seni hasretle kucaklarım benim birtanecik Aliye’m ... Sabahattin Ali. " (Sayfa 17) "biliyor musun, ilk mektuplarımda 'bana böyle şeyler yazma, sonra sana deli gibi aşık olurum.' demiştim, oldum işte... Sana bugün çılgın gibi aşığım." (sf. 55) yazıyor. Ya yazdığı mektupları çok iyi hatırlıyor ya da bir örneğini kendine saklıyor. * Keşke birbirlerine gönderdikleri fotoğraflara da yer verilebilseydi kitapta. Keşke.... Tüm yaşamı boyunca aklından ve kalbinden koparıp yazdıklarıyla bir Sabahattin Alı geçti bu dünyadan… İyi ki…
Canım Aliye, Ruhum Filiz
Okuyacaklarıma Ekle
1
...
5,3bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.