Hakan Arık, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

Puhahhahaha
Nasıl anımsamazsın Adolf Hitler'i
Neden hiç evlenmediğini soranlara
Karısının Almanya olduğunu söylerdi
-Söylentiye göre alev alev
Yandı onun koynunda

Sevda Sözleri, Cemal SüreyaSevda Sözleri, Cemal Süreya

ömrüm Boyunca 62 milyon tane yahudi öldürdüm. Atimin nalı kurumadan savastim. ve sonunda yahudilerin eline geçtim. bana son sözün nedir dediklerinde ...yahudi olmak istiyorum dedim..Nedenini sorunca onlar..
Ben : Bari dünyadan bir tane daha yahudi gitmiş olur ...

Kavgam, Adolf HitlerKavgam, Adolf Hitler
Nuri Torun, bir alıntı ekledi.
23 May 04:53 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Amerikalı bir kadın, "Nasıl oluyor da hala kitaplarınızdan bazılarını, Adolf Hitler'in dili olan Almanca'da yazabiliyorsunuz?" diyerek bana sitem etti. Karşılık olarak, mutfağında bıçak olup olmadığını sordum, "Evet" yanıtını alınca, ürkmüş, şok olmuş gibi yapıp bağırdım: "Onca katil, kurbanlarının karnını deşip öldürmek için kullandıktan sonra nasıl hala bıçak kullanabiliyorsunuz?" Sonuç olarak Almanca kitap yazmama itiraz etmeyi bırktı.

İnsanın Anlam Arayışı, Viktor E. Frankl (Sayfa 162)İnsanın Anlam Arayışı, Viktor E. Frankl (Sayfa 162)
Ahmet Albayrak, Kavgam'ı inceledi.
23 May 04:08 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Tarihe ve Nazi Almanyası’na olan merağım beni bu kitabı okumaya yöneltti.Bi hevesle alıp okumaya başladım.Hala merakla araştırdığım Nazi Almanyası hakkında bilmediğim birşeyler öğrenme isteğim bu kitapta malesef sonuçsuz kaldı.Adolf Hitler’in sürekli aynı konu hakkında sayfalarca yaptığı açıklamalar beni bu kitaptan fazlasıyla soğuttu.Kitabı okumayı düşünen arkadaşlar bunları göze alarak okumaya başlasınlar.Ayrıca bende bulunan Yason Yayınevinin bastığı kitap fazlasıyla yazım hatası ve çeviri hatası içeriyor bir yerden sonra anlam bütünlüğünü sağlamakta zorluk çeker hale geliyorsunuz.

Buğlem Öner, Kavgam'ı inceledi.
22 May 20:39 · Kitabı okudu · 17 günde · Beğendi · 10/10 puan

Insanlığın maruz kaldığı baskı ve zulüm, işkence ve uğranılan iftiralardan ancak görüşlerdeki doğruluk, azmin varoluşuyla çok daha güçlü olarak galip cikalabilecegini örnekleme ile en iyi şekild e anlatılmış kavgam.

Buğlem Öner, bir alıntı ekledi.
21 May 23:56 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ben şuna inandım ki namuslu yönetici buluncaya kadar aramaktan bikilmamalidir. Bu namuslu yöneticilere hareket ve faaliyetlerinde tam bir özgürlük ve serbestlik çalışanları üzerinde de kayıtsız şartsız bir otorite verilmelidir. Tam anlamıyla liyakat sahibi olmayan bir kişi astina karşı otorite sağlayamaz. Iki yıl içind e ben zafere ulaştım. Düşüncelerim kabul edildi. Çalışmalarımın kesin başarısını 9 Kasım-1923 te gözlerimle gördüm.

Kavgam, Adolf Hitler (Sayfa 516)Kavgam, Adolf Hitler (Sayfa 516)
Hakan Ç, bir alıntı ekledi.
21 May 20:02 · Kitabı okuyor · Beğendi

Tolstoy da kitap yazdı, Adolf Hitler de. Sorun yazıda değil, kimin ne amaçla yazdığında. Tanrı bile kendini yazıyla anlatıyor.

Serenad, Zülfü Livaneli (Sayfa 368)Serenad, Zülfü Livaneli (Sayfa 368)