Giriş Yap
Dilsiz ve bitkindi benim kahkaham; ağlamak özlemini taşıyordu.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Ağlamak isterdim oy yaprakların altında Gülüşlerden, kuşların şarkılarından uzak! Kime? yapraklı yaşamları rüzgarda çiçek gibi Mezarlara uçanlara mı ağlamak? Hayır; kendime ağlamak -ölü ben'im, meleğim Ben'im, soğuk yüreği kefene bürünen! Ayakları çirkefte, maviliği düşleyen Her şeyimi yitirdim, garibim... -Ağlamak isterdim, oy!
62 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Victor Hugo
ağlamak için gözden yaş mı akmalı? dudaklar gülerken, insan ağlayamaz mı? sevmek için güzele mi bakmalı? çirkin bir tende güzel bir ruh, kalbi bağlayamaz mı? hasret; özlenenden uzak mı kalmaktır? özlenen yakındayken hicran duyulamaz mı? hırsızlık; para, malmı çalmaktır? saadet çalmak, hırsızlık olamaz mı? solması için gülü dalından mı koparmalı? pembe bir gonca iken gül dalında solmaz mı? öldürmek için silah, hançer mı olmalı? saçlar bağ, gözler silah, gülüş, kurşun olamaz mı?
Aforizmalar
7.7/10 · 152 okunma
AĞLAMAK İÇİN GÖZDEN YAŞ MI AKMALI? Ağlamak için gözden yaş mı akmalı? Dudaklar gülerken,insan ağlayamaz mı? Sevmek için güzele mi bakmalı? Çirkin bir tende güzel bir ruh,kalbi bağlayamaz mı? Hasret;özlenenden uzak mı kalmaktır? Özlenen yakındayken hicran duyulamaz mı? Hırsızlık;para, mal mı çalmaktır? Saadet çalmak, hırsızlık olamaz mı? Solması için gülü dalından mı koparmalı? Pembe bir gonca iken gül dalında solmaz mı? Öldürmek için silah, hançer mi olmalı? Saçlar bağ, gözler silah , gülüş, kurşun olamaz mı? Victor Hugo
Reklam
·
Reklamlar hakkında
dokunaklı sevinç, gözyaşlarının her şeyden daha parlak olması. ona ağlamak denmez, olsa olsa aşk denir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14