Ağlamak istedim ama gözyaşım tükenmişti.
Ağlamak, uğradığımız felaketlere karşı vücudumuzda kalan son kuvvetin bir feryadıdır. Ağlayamadığımız zamanlar bizde o gücün de mahvolduğu vakitlerdir ki onun yerine kaim olan acılı bir sükunet en şiddetli acıların hasıl ettiği göz yaşlarından bile daha yakıcıdır.
Hope .
Ona doğru yürümeye başladım ama o anda annemi gördüm, taşın arkasına saklandım. Öfke ve tiksinti beni ele geçirdi. Neden burada ki? Onu görmek istemiyorum. Nefesimi kontrol altına almaya çalışıyorum ama boğazım ağlamak istermişçesine düğümleniyor. Tate benim ailem. Benim gerçek ailem. Sarhoş annemin burada, onlarla keyifli zaman geçirmeye hakkı yok. “Jared’ın dönmesi için sabırsızlanıyorum." Tate’in sesindeki tebessümü duydum, kalbim ağzımdan çıkarmış gibi elimi ağzıma kapattım. Ona gitmek istiyorum ama herkes etraftayken bu mümkün değil.
Ağlamak stres hormonlarını serbest bırakır. Küfür ağrı toleransını arttırır. Öfke bizi harekete geçmeye motive edebilir. Ne hissettiğini hisset. Sessizlik ve gülümsemeler, acıya tepki vermenin tek yolu değildir. Bazen ulumak iyidir.
Ey mu'teriz ağa!.. Ağlamak isteyen çocuk gibi veya intikam isteyen kînedar düşman gibi, bahane mahane aramakla hilaf-ı şeriatla vücuda gelen ahvali ve sû'-i tefehhümden neş'et eden şübehatı sened tutmak, İslâmiyete leke getirmek pek büyük insafsızlıktır. Zira bir müslimin herbir sıfatı İslâmiyetten neş'et etme lâzım gelmez.
Dayanılmaz bir hüzün vardı içimde. Hatta ağlamak istiyordum. Her şeyi yadırgıyordum, huzursuzdum: Her şeyin bana yabancı olması çok etkiliyordu beni, bunu anlayabiliyorum.
Bir pazartesi sabahı seni düşündüm Ağaçlara ve gökyüzüne bakarak İstanbul gözlerin gibi pırıl pırıldı Denizin dibinden geçen balıkları gördüm. Seni düşündüm de ağlamak geldi içimden Sonra beni elimden ayağımdan Sonra beni bu kadar senden eden İstanbul’a Dönüp merhaba dedim.
Sayfa 43 - Yeditepe YayınlarıKitabı okudu
Göklerin karanlığında bütün yolculuğum, En büyük, en güzel, en uzak bir yıldız sanki ruhum. Rüyadaki güller gibi rüyaca yaşıyorum; Sevmek ve ağlamak ve yok olmak arasında.
Ağlamak.. yalnız gözyaşı dökebilen insan anlayabilir bazı şeylerin hikmetini.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.