Okur
Son zamanlarda büyük bir sesizlik taşıyorum içimde ,olup biten her şeyi izlemekle yetiniyor bazen sözlü müdahil olsamda genel olarak yaşananlar ruhuma işlemiyor ,büsbütün cehalet dıyorum onların mutluluk olarak nitelendirildiği aile kurma hayali daha çok para kazanma ihtimali hırsları espiri konum oluyor.
1
Gültuğba
bir alıntı ekledi.
1975 yılında Almanya'da yaşayan bir göçmen ailesi, kızlarının Siemens gibi büyük bir uluslararası şirkette çalışmasından gurur duyardı. Aynı aile, yıllar sonra, kız torunlarının Hooters( mini şortlu seksi kızların servis yaptığı Amerikan restoran zinciri) gibi büyük bir uluslararası şirkette çalışmasından gurur duyur mıydı?
6
birmartıneden☮
Kum Tefrikaları'ı inceledi.
432 syf.
·
11 günde
·
Beğendi
Kum Tefrikaları "Muhtelif Evhamlar Kitabı”nın yazarı Ömür İklim Demir’den kesinlikle tuhaf bir ilk roman Şöyle ki : Roman bir adamın var oluş sancılarıyla başladı , tarihi olaylar silsilesiyle ilerledi derken olaya günümüz bir aile trajedisiyle şekil buldu, roman tam bitti diyorsunuz ki hop giriş ve gelişme kısmından son derece farklı olarak fantastik bir romanla karşı karşıya kalıyorsunuz. Eser, türler arası bu geçişlerde okuyucusunun merak duygusunu da sürekli uyanık tutmayı da ihmal etmiyor. Kesinlikle başarılı bir roman .
Kum Tefrikaları
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
128 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İyi akşamlar sizlere @okuyankulkedisi2 canımın tavsiyesiyle okuduğumuz @dkyayinlari kitaplarından yazar @birneslihanolmak kaleminden #mıh kitabının yorumuyla geldim. Bir aile düşünün dışarıdan mutlu, varlıklı, her çocuğu için ayrı bakıcısı olan. Acaba her şey her zaman görüldüğü gibimidir? Hani derler ya dört duvar arasında yaşananları sadece yaşayanlar bilir. İşte bu kitap da bunu anlatıyor. Neyse ben daha fazla uzatmadan yorumuma geçeyim. Doktor Giray bey ve eşi Fahiya hanım üç çocuğuyla birlikte rahat be lüks bir yaşam sürmektedirler. Ama her çocuk kendi alemindedir. Hele evin oğlu Civan başlı başına bir sorundur. Sokak yaşamına özenir evden kaçar ama başına gelen talihsiz bir olay sonrası katil olur, hemde eline geçen bir mıhla. Ama nie şekilde bu işten kurtulur evine döner. Doktor Giray ise bence yapılabilecek en büyük hatayı yapar eşini evin hizmetlisiyle aldatır. Olay ortata çıkar hizmetliyi kovar ama bence yaptığı hatayı düzeltmeye yetmez. Aradan geçen zaman da hep anne ailesini bir arada tutmaya çalışır. Bir gün bahçede mıhla kendini öldüren birisi olur. Ölen kim ve neden kendini öldürdü? Yapılan hataların bir bedeli olacak mı? Bu soruların cevapları ve dahası bu harika kitapta mutlaka okuyun derim. @dkyayinlari @birneslihanolmak @okuyankulkedisi2 #mıh #neokudum #kitap #kitaptavsiyesi #1k1f #okuyananneler #vuslatınkitapkurtları #1000k #keşfet #kitapokuyankadınlar #hobimmizah #hobimmacro #hobimtraveler #hobimnations #hobimbnw #hobimportrait #hobimmizah #hobinizhobimolsun #hobimfoto #hobimflowers
Mıh
9.4/10
· 11 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Müslüm Karabal
bir alıntı ekledi.
İffetin değeri nedir? Zaten bugün onu korumak için çaba gösteren kim ki?! Gerçek şu ki, erkeğin de duyguları nasırlaşmış ve namus kaygısı kaybolmuştu, artık bu gibi şeyleri önemsemiyordu. Hatta bayağı hayvanî zevkleri uğrunda herhangi bir sorumluluk yüklenmesi söz konusu olmaksızın arzularını gerçekleştirmek imkânını kolaylaştıran bu evrimi sevinçle karşıladı... Ahlâk kurallarına ters düşmek ve geleneklere aykırı davranmak endişesi kalmamıştı... Çünkü ahlâk da gelenekler de gitmişti. Cinsel doyum karşılığında, aile yükümlülükleri altına girmek de artık söz konusu değildi. Bu evrim sayesinde sorumluluk söz konusu olmadan, üstelik karşılıksız şekilde arzularını tatmin etme imkâni ortaya çıkmış bulunuyordu. Zira arkadaşlık (flört], cezayı engellemektedir.
1
meryy
Tuzluk'u inceledi.
94 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Her noktasını, virgülünü ezbere bildiğiniz kitabı kaç kere okursunuz ? Ben hiç saymadım.. 'Yakupsal sancılar çekiyorum. Kuyuların içine atılan Yusuf' un sessiz çığlıklarını duyar gibi duy istiyorum. Bu kuyunun içindeki su tuzlu.Bir kervan bekliyorum. Maksadım Mısır piramitlerine hükmeden bir kral olmanı değil , Züleyha nın çektiği hasretin son bulduğu gün Yusuf'un güzelliğine bürünmüş , ölümden sonraki hayatta annemin Yusuf yüzlüsü olmanı diliyorum. ' Züleyha nın Yusuf'u Şirin in Ferhat ı Leyla'nın Mecnun u varsa Kezban ın Sedat ı var... Aşka aşık bir annenin, sevmeye doymadığı bakmaya kıyamadığı,ölüm mü ? Ne cüret ! Asla konduramadığı ... Biz aşkı meleklerden değil annemizden öğrendik... Eğer Allah aile seçme hakkı verseydi (çekirdek aile:anne,baba,kardeş) yine ailemi isterdim .. Bugün okuduğum kitapta 'anne bir evin penceresi baba ise kapısıdır .Baba evde ise kapı kilitlemeye bile gerek yok.' yazıyordu. Gülümsedim ama bizde kapımız olmasada o kapının önünde nöbet tutan dişi bir aslan vardı ... Hiç korkmadık ki biz kapısı olmayan evde yaşamaktan .....Nazlı duran
Tuzluk
7.6/10
· 16 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3