ÜMİT GÜĞÜMCÜ, bir alıntı ekledi.
19 May 23:17 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Aklın ışığını yüreğimize yansıttığımızda zenginleşiriz. Aşkta da işte de...

Tamamla Bizi Ey Aşk, Ali Poyrazoğlu (Sayfa 12 - Doğan Kitap)Tamamla Bizi Ey Aşk, Ali Poyrazoğlu (Sayfa 12 - Doğan Kitap)
ÜMİT GÜĞÜMCÜ, Tamamla Bizi Ey Aşk'ı inceledi.
19 May 22:41 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok keyifili bir o kadar da kahkahalar atarak okuyacağınız bir kitap çünkü sadece aşkı değil aşkın var ettiği sanatı insanları ve yaşamı anlatıyor.
"Kimi sakin yollarda yürümeyi sever, kimi fırtınalarda yelken açmayı"

Feyzi Demirelli, bir alıntı ekledi.
30 Nis 19:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ali Poyrazoğlu diyor ki: "Türk parasının sahte olup olmadığını anlamak için ışığa tutarız. Eğer içinde Atatürk varsa o para gerçektir. Içinde Atatürk yoksa sahtedir. Ne mal olduğunu anlamak için insanları da ışığa tutun. Içlerinde Atatürk yoksa sahtedir. Içinden Atatürk geçmeyen insanlara paye vermeyin, iltifat etmeyin."

İsim Şehir Hayvan, Yılmaz Özdil (Sayfa 441)İsim Şehir Hayvan, Yılmaz Özdil (Sayfa 441)
Mehmet durmaz, Dijital Saadet Olmaz'ı inceledi.
20 Nis 00:27 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kesinlikle tavsiye etmem ali poyrazoğlu gibi ironik yazmaya veya aziz nesin gibi yazmaya çalışsa da çok basit. Yazmak için yazılmış hissini veriyor

Oku, İçimdeki Timsah'ı inceledi.
05 Nis 20:27 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · Puan vermedi

Anlatı türünde yazılmış olan bu kitabı elime ilk aldığımda Ali Poyrazoğlu ve oyunculuk üzerine bir kitap okumayı umuyordum. Kitabı okumaya başladıkça öykülerinin de çok keyifli ve etkileyici olduğunu farkettim. Özellikle "Karpuz Olan Çocuk" öyküsü çok hoşuma gitti. Olumsuz bir eleştiri yapılacak olursa da Bodrum ile ilgili gereğinden fazla ayrılmış bir bölüm olduğunu düşünüyorum. Ali Poyrazoğlu'nun çok yönlülüğünü yansıttığı bir eser.

Oku, bir alıntı ekledi.
04 Nis 16:57 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Tiyatro, küçükken annelerimizin ya da şanslıysak onlarla yaşayabilmişsek, büyükannelerimizin ellerimize taktığı yün çilelerine benzet: Hani " Tak bakayım şunu, sana bir kazak öreyim," derler. Uzatırsın iki elini. Geçiriverirler yün çilesini. Alırlar yünün ucunu başlarlar sarmaya, top yapmaya. Siz açarsınız onlar sarar, siz açarsınız onlar sarar. Rengarenk yün çileleri top olur, örmeye hazır hale gelir. Kazak olur, kaşkol olur, eldiven olur yaşamı ısıtır. Tiyatro dediğiniz de böyle bir şeydir işte. Sizi sarar sarmalar, yaşamınızı ısıtır.

İçimdeki Timsah, Ali Poyrazoğlu (Sayfa 53)İçimdeki Timsah, Ali Poyrazoğlu (Sayfa 53)
Oku, bir alıntı ekledi.
04 Nis 16:50 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Hani masalın sonunda "Gökten üç elma düştü..." derler ya. O üç elma, kapıp da yiyesiniz diye düşmez. Masalın kıssadan hissesi, içine gizlediği felsefesi, kozmosa bakışıdır o üç elma. Alıp, bir jonglör gibi, o üç elmayı atıp tutarsınız kafanızın içinde. O fikirlerle bir can olup, üstüne iyice düşünüp taşınasınız diye düşer gökten üç elma. Elmalar düşünce masal bitmez, başlar.

İçimdeki Timsah, Ali Poyrazoğlu (Sayfa 54)İçimdeki Timsah, Ali Poyrazoğlu (Sayfa 54)
Oku, bir alıntı ekledi.
04 Nis 16:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Jean Richter'den...
Anılarımız, kovulamayacağımız tek cennettir.

İçimdeki Timsah, Ali Poyrazoğluİçimdeki Timsah, Ali Poyrazoğlu
Oku, bir alıntı ekledi.
 04 Nis 16:04 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

...Güzellikler bekletmeye gelmez. Bahar gibidir güzellikler, gelir... Sonra gider. Her bahar gelir mi, o da belli olmaz.

İçimdeki Timsah, Ali Poyrazoğlu (Sayfa 38)İçimdeki Timsah, Ali Poyrazoğlu (Sayfa 38)
yelda sever, Ödünç Yaşamlar'ı inceledi.
03 Şub 09:41 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

trump gösteri merkezindeki asi kuş oyunu sonrası aldım kitabını. ve koşarak kulise gittim imzalatmak için. elinde çayı, üstünde bornozu, "seni yatak odası kostümümle karşılıyorum şekerim" diyerek attığı kahkahası ve bir kaç dakika sürse bile asla unutmayacağım şahane sohbetiyle, ne muhteşem bir insandır.