1000Kitap Logosu

Anksiyete

Anksiyete nöbetlerini, bir kaç uyku ilacı ve antidepresanları çöpe atmıştık sarılarak. Bütün yollar daha yürünür gelirdi adımlarımızı aynı yöne doğru attığımızda, dünya çiçekler sermezdi belki ayaklarımıza ama evrendeki tüm balkonlarda beraber izlerdik gökyüzünü nolur hatırla.🕊
3
Pike
bir alıntı ekledi.
Depresyon, takıntı, anksiyete ve panik atak denilen sorunlarımız genellikle hatalı öğrenmeler, olumsuz şartlanmalar, en çok da kaygı ve korku koşullanmaları sonucunda ortaya çıkıyor.
7
Barbaros
bir alıntı ekledi.
Travma Müebbet Ceza Değildir Travma geçirenlere sıkıntı veren ürkütücü ve çoğunlukla tuhaf, birtakım semptomları şöyle sıralayabiliriz: geçmişe dönüşler, anksiyete, panik ataklar, insomnia, depresyon, psikosomatik şikayetler, açık olamamak, sebepsiz şiddetli öfke atakları, tekrarlayan yıkıcı davranışlar. Bir zamanlar sağlıklı olan insanlar, nispeten kısa zaman dilimlerinde meydana gelen olayların sonucunda "deliliğin kıyısına" doğru itilebilirler.
Peter A. Levine
Sayfa 53 - Butik Yayıncılık
5
Sena Ün
Zamanı Durdurmanın Yolları'ı inceledi.
328 syf.
·
10/10 puan
Uzun zamandır böylesine bağ kurduğum bir yazar olmamıştı. İngiliz tarihi okumuş biri olarak yazarın hikayenin içine koyduğu ipuçları İngiliz edebiyatı mezunu beni çok mutlu etti. Evet çoğu yazar Shakespeare’den ve Montaigne’den alıntı yapar ancak Keats’den yapanı ve bu kadar güzel oturtanı daha önce okumamıştım. Zaman ve tarih içinden geçilebilen canlı bir hale dönüşüyor kitapta. Okumayı nerede bırakırsanız bırakın elinize alınca sanki hiç bırakmamış gibi hikayenin içine girebiliyorsunuz. Diğer sorunlar ve hisler gibi anksiyete de ancak yaşayan birinin bu kadar iyi anlatabileceği ve ancak yaşayanın anlayabileceği bir durum sanırım, bu yüzden kitabın sonu ilham ve umut doluydu.
Zamanı Durdurmanın Yolları
Okuyacaklarıma Ekle
2
The goldwingg
O Kız Ben Değilim'i inceledi.
416 syf.
·
5/10 puan
Fazla monoton şekilde ilerliyor gibi geldi.Bazen anksiyete krizlerine girdiğini O KADAR FAZLA KEZ söylediği zamanlar oldu ki bi kaç sayfa atladım.Ama sonu şaşırtıcıydı ,ortalamaydı. Okuyacak kitap arıyorsanız aralarda okuyabileceğiniz bir kitap
O Kız Ben Değilim
8.1/10
· 120 okunma
Okuyacaklarıma Ekle