'Nur, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

" Korkunç asık suratlı uyanıyorlardı; her akşam tıklım tıklım metrolarda dönerken hınç duyuyorlardı; bunalmış durumda, pislik içinde kendilerini divanın üstüne atıyorlar ve uzun hafta sonlarından, bomboş günlerden, sabah keyiflerinden başka bir şey düşlemiyorlardı. "

Şeyler, Georges PerecŞeyler, Georges Perec
birkitabimbirkahvem, Bir Çapkını Baştan Çıkarmanın Dokuz Yolu'yu inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok tatlı, eğlenceli, aşk ve tutku dolu bir kitapla tanıştıracağım sizi.
1800'lerin Londrasında genç bir leydi Calpurnia... O dönemin güzellik anlayışına göre biraz tombul ve güzel olmadığını düşünüyor. Katıldığı balolarda dans teklifi gelmemesi de bu düşüncesini doğruluyor. Bir gün canına tak ediyor ve süs bitkisi gibi yaşamayı bırakıp o dönemde bir leydinin yapmaması gereken şeyleri içeren 9 maddelik bir liste yapıyor kendine. Bunlar, başkası tarafından öğrenildiğinde sosyetede itibarını yerle bir edecek maddeler. İlk maddeyi gerçekleştirmek için gecenin bir yarısı, on senedir platonik aşık olduğu Ralston Markisi'nin kapısını çalıyor.
Adı çapkınlar defterinde ilk sırada yazılı olan Ralston Markisi Gabriel, çapkınlıkları ve metresleriyle ünlü. Bir tarafta el değmemiş, saf ve tek isteği sevilmek olan bir Leydi, bir tarafta ise çapkınlar çapkını, yakışıklı mı yakışıklı ancak aşık olmaktan korkan Gabriel!
O kadar eğlendim o kadar benimsedim ki kitabı inanamadım. Karakterleri olsun kurguyu olsun her bişeyi çok sevdim. Gabriel'e aşık olmuş olabilirim evet. Calpurnia ve Gabriel'in atışmaları favorim oldu! O kadar tatlılar ki! 1800'lerin Londrasında onlarla birlikte yaşadım sanki. Harikaydılar.
Yazarın 4 kitabı var kitaplığımda ancak henüz okuma fırsatı buldum ve iyi ki okumuşum diyorum. Zaten tarihi romanlara bayılıyorum bir de içine böyle eğlence girince daha bir hoşuma gitti. Yalnız küçük kardeşlerim için tavsiye etmiyorum çünkü adından da anlaşılacağı gibi +18 bölümler var. Uyarımı da yaptığıma göre yorumumu bitiriyorum.

MAVİ DÜŞ - OKURGEZER, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Yaşlı bir adam bir kadına âşık oluyor. Hem de öyle ikinci bahar değil, küçük bir çocuğun ilk aşkı gibi. Koca bir ömür onu beklemiş gibi. "Müjdeler olsun," diyor yaşlı adam, "Şükürler olsun." Harcanmış bir ömrün sonunda kavuşana ne mutlu.

Kafka Okur Sayı 21, Kolektif (Sayfa 20)Kafka Okur Sayı 21, Kolektif (Sayfa 20)
sleepsleeslesls, bir alıntı ekledi.
5 saat önce

“Peki şey nasıl bir şey,” dedi. Devamını getirtmekte zorlandı. “Bir kız sayesinde mutlu olmak.”
Sessizlik içinde bir süre geçirdikten sonra cevap verdi aşık adam. “Yenilmez gibi hissediyorsun kendini. Mesela ben, dünyanın kralı da gelse çıplak ellerimle dikilirim karşısına.”

Mumsema Han, Hakan Karakaşoğlu (Sayfa 72 - sel yayınları)Mumsema Han, Hakan Karakaşoğlu (Sayfa 72 - sel yayınları)

"Azrail'e aşık bir şair, bütün şiirlerini ölüme yazar ancak."

OKUNMUŞ KÜTÜPHANE, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

Çatı
Kaç aşktan ters yüz edilmiş
Aşık varsa hepsi ben
Bütün çiçeklerle donanıp
Bütün insanlarla ölen

Gün Doğmadan, Sezai Karakoç (Sayfa 109)Gün Doğmadan, Sezai Karakoç (Sayfa 109)
Gamze, Kaç Benimle'yi inceledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · 1/10 puan

Bomboş bir kitaptı. Neredeyse 400 sayfanın yarısından fazlası seks. Hiçbir olay yok. Çift tanıştı, aşık oldu, evlendi bitti. Hiçbir duygu hissedemedim. Yalnız yazar mükemmel bir erkek karakter yazmış. Öyle ki fazla mükemmelikten sıkılıyorsunuz. Serinin ilk kitabı diye yazar acemilik mi göstermiş yoksa tüm seri böyle kötü mü merakımdan ikinci kitabı da okuyacağım. Zaten serileri yarım bırakamama gibi bir takıntım var.