• Sevmek yüreği genişleten bir duygudur. Sevgi daha sonra o genişliğe dahi sığmaya bilir. Sevginin boyutu ölçüsü açısı çapı yoktur. Pazarlığı hesabı yoktur. Gerçek sevgiyi taşıyacak günümüzde nadir yüreklerin kaldığına inanıyorum. Diğerleri biraz yapmacık hani, bir hayal dünyasında heveslere çekilen ve daha bir iki çekimde yorulup bırakılan, sonun da soğuk dibe batan kürekler gibi..

  Sevmek yüreği genişleten bir duyguydu sımsıcaktı
  Giriş kapısı samimiyet, sadakat ve biraz arzuydu
  Sonra bu zamanla silindi ve kayboldu
  Arzular büyüdükçe samimiyet yoldan çıktı
  Sadakat bütün ışıkları ihlal etti
  Masadan hızla itilen aşk cam kırıklarıyla doldu
  Tıpkı dibe batan kürekler gibi sevmek, sevilmek
  Bir boşlukta soğuktan hasta oldu.
 • Ve ben yeminlen bütün fotolarını da sildim. Senide sildim. Şiirlerini mesajlarını. Numaranı her şeyini az önce ağlaya ağlaya hıçkıra hıçkıra tek tek tek tek tek sildim. Hiç silmemiştim. Unutmam asla demiştim. Çok şükür sildim. Bak kurtuldun gittin işte benden. Aşkn yalan oldu. Acısı kaldı. Bitti. Müthiş bir şekilde. Ne güzel sen ağlamıyosun. Bana fa öğretsen keşke ağlamamyı vicdansız olmayı keşk. Üzülmemeyi kalp kırmayı ezmeyi öğretsene. Senin mesajlatını asla göstermem ihanet olmasın. Aşk ihaneti sanma. Bem ileri ki ilişkim için yazıyom bunları. Unutmiyi ders çıkarıyım diye. İhanet evet. Sevgilim olmadı şükür. Eşime ihanet etmem asla eğer ilerde öyle bir şey olursa. Arkadaşım derim. Beni sapığım diue kaydetmişsin belki de. Sapığım dermiş arkilerine. Özelimi ayıbımı her şeyimi göstermiş derim. Öyle bir utandır mış ki yerin dibine sokmuş. Baştan aşağı kaynar sular dökmüş derim. Üzmüş ağlatmış. Derim vicdansız sapık iftiracı derim. O kıza bir ton yalan atmış drim. Asla seni rezil etmem valla bak. Zaten bem kaderimdekine ihanet etmedim hiç. Şükğt ki sevgilim olmadın. Ama hakkım sana haram haram haram. Hep ağlattın. Güldün aly rttin acılarımla. Hep üzdün. Ama sen ayıbı ortaya çıkardun ya Allah da senin ayıbını ortaya çıkatacak. Allahım bem değil belki ama inşalllah dedim öle kalpten keraat vakkti gene ağlıyom. Göklere dağlara taşlara haykırdım apladım beddualar okudum. İnşaalah öle bşr kız giterki hayatına ölümü hisseder acı çekwr. Ben çok acı çektim hrp ağladım. Dersiöden oldum. O kadar içten okudum ki. Seven ağlatmaz. Acların hasını yaşa inşallah senin bu yaptıklarının aynısının7777 katını yaşaminşallah. Öl geber acıdan kıvran. Ve emin oö asla istediğin aşkı kadını yaşayamicaksın. Yemin ederim affetmem seni asla. Keşke adım çıkmasaydı canjm çıksaydı. Ruhumu teslim etseydşm de o şeylerş duymasaydımm ayıbu mımortaya çıkardın özelimi. Rezil ettin bemi tanımadıpuım birine. Kimseye güvençm kalmadı. Tehdit de eder artık. Güvenmek ten başka çarem kalmadı. İlk erkke olarak dana güveniçmiötim. Aramızdakiler sır dihe düşünmüştüm. Helalim olursun demiştim. Tütksin zaten bu en büüyk engeldi. Ama ben ailemi sülalemi bile hiçe sayrdım. Rezil ettin o illet şejite. Asla olmicak. Asla benim gibi trmiz kızfa bulamazsın. İnşallah öle acılar yaşarsın. Ve hep beni hatırlatır. Ahımı öyle bir alfın ki. Bemim gibi masum bir kızı öyle ağlattın üzdün acılar çektirdin ki.. Olan sana oldu.
 • Bronz Atlı aklımda yer eden kitaplardan oldu.
  823 sayfa gözünüzü korkutmasın, bir çırpıda bitiveriyor.
  Kitap iki kısımdan oluşuyor ve çok akıcı ilerliyor.
  Elinizden bırakmak istemeyeceksiniz :)
  Olaylar 1941 yılında Rusya da geçiyor. Almanya’nın Leningrad’a açtığı savaş sonrası insanların yaşadıkları açlık, sefalet, soğuk ve her gün yağan bombalar :)
  Açlıktan ölenler…
  Soğuktan donarak ölenler, hastalığa yakalananlar ve bombalar sonucu ölenler…
  Cesetler sokaklarda öylece kalıyor…
  Komşularını, yakınlarını, ailelerini göz göre göre kaybedenlerin acısı ve çaresizliği.
  Ve tüm bu savaşın ortasında filizlenen aşk.
  Öyle bir aşk ki o zorluklara rağmen kendini değil de karşısındakini düşündürebiliyor…
  Önce can değil önce canan dedirtebiliyor…
  Ancak bu aşk imkansızlıklarla dolu…
  Birde sinir bozucu yan karakterlerimiz vardı tabi…
  Çok akıcı bir anlatım…
  Okurken içim parçalandı, o insanların yaşadıkları duyguları resmen hissettirdi yazar bana..
  Üşüdüm….
  Acıktım…
  Korktum…
  Çaresizlik yaşadım..
  Sadece aşk romanı diyemeyiz bu kitaba…
  Tarih, Siyası entrikalar ve savaşın gerçek yüzü….
  Çarpıcı bir sonla bitiyor…
  2. Kitabına ara vermeden başlamak isteyeceksiniz…
  Okumayanlar kesinlikle okumalısınız…
 • Aşk eşitler arasında yaşanır; daha önce hiç aşık olmamış iki kişi arasında, ya da aşk acısı çekmiş iki kişi arasında, veya aşkı arayan iki kişi arasında..
 • Aşk acısı çekmek zoorr..
 • Aşkın acısı baldan tatlıdır.
  Acıların en güzelidir.
  Onun verdiği tadı hiçbir şey vermez.
  Aşk, acıyı bal eyleyendir.
 • Kalbimiz hep gizliden aşk acısı, hasret çeker fakat bu hiç bir şeyi etkilemez, değiştirmez. Aşkımızı ömür boyu saklar ve bu dünyadan hüzünle göçeriz. Hazin olan ölüm değil, aşksız yani manasız bir hayata rıza göstermektir.