1000Kitap Logosu
S. Ali
S. Ali
S. Ali
TAKİP ET
S. Ali
@aynabeyan
Kütüphaneci
“…Gün ışığında bir adam servetini altınla ölçerdi; ama biz o loş odaların karanlığında servetimizi kitap sayfaları ve bilgiyle ölçtük.” —Kahve Tüccarı adlı kitap-
S. Ali
bir alıntı ekledi.
siz ne kadar kaybederseniz onlar o kadar kazanıyor.
Bu kusurlu sağlık sistemini düzeltmek için hiçbir istekleri yok çünkü siz ne kadar kaybederseniz onlar o kadar kazanıyor. İlaç firmaları, tıbbi cihaz şirketleri, doktorlar, hastaneler, sigortacılar... Giderek büyüyen bu pastadan, sizin genişletmek için kendinizi ve ailenizi feda ettiğiniz bu pastadan hepsi paylarını alıyor.
1
S. Ali
bir alıntı ekledi.
Sağlık hizmeti masraflarındaki daimî artış ekonomik açıdan ne kadar sıkıntılı olursa olsun, bu artışın sağlık endüstrisindekiler tarafından sessizce kutlandığını da bilmelisiniz. Çünkü artan geliri ceplerine indiriyorlar.
4
S. Ali
bir alıntı ekledi.
Sağlığınızı bir kere doktora ve sağlık sektörüne emanet edip
Sağlığınızı bir kere doktora ve sağlık sektörüne emanet edip kendinizi onların “bakımına” bırakın, kâr etmeleri için ömür boyu onların kurallarına uymaya mahkûm olacaksınız.
2
S. Ali
bir alıntı ekledi.
Sağlık hizmeti, kâr getiren kısımlar dışında gerçek sağlığa karşı genellikle kayıtsız olsa da sağlık için kullanılabilecek bilgi ve araç imkânı hiçbir zaman bu kadar fazla olmamıştı. Ama sistem bu bilgiye ulaşıp onu tüm ailenize de yayacak durumda değil ki zaten bunu yapmayı umursamıyor da.
7
S. Ali
bir alıntı ekledi.
Gerçekten gerekli olup olmadığına bakılmaksızın, daha çok MRI taraması, cerrahi konsültasyon, organ nakli ya da diğer çok pahalı hizmetlerin kullanılmasını sağlayan doktorların dönem sonu ikramiyesi daha fazla olur.
2