Dilek Yesilyurt'un Kapak Resmi
Dilek Yesilyurt, bir alıntı ekledi.
31 Oca 00:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yüz üstü bıraktınız o canım sevmeleri. Bir daha geri dönemediniz..

Beni Neden Sevmedin?, Zeus Kabadayı (Sayfa 147 - Hayykitap)Beni Neden Sevmedin?, Zeus Kabadayı (Sayfa 147 - Hayykitap)
Dilek Yesilyurt, bir alıntı ekledi.
30 Oca 11:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir öpmeye ayrıldık. Masal kitapları yakılsın.

Beni Neden Sevmedin?, Zeus Kabadayı (Sayfa 35 - Hayykitap)Beni Neden Sevmedin?, Zeus Kabadayı (Sayfa 35 - Hayykitap)
Dilek Yesilyurt, Apartman Boşluğu'yu inceledi.
30 Oca 11:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Barış Bıçakçı kalemi ile tanışma kitabım oldu Apartman Boşluğu. Kitaptaki kelime oyunlarını çok sevdim. Kahvenizi hazırlayın ve oturup bir an önce Arif'in hikayesi ile tanışın. Aslında hepimizin bu hayatta en az Arif kadar korkuları ve endişeleri vardır. Huzursuz bir adam. Hayatını sıfırlayıp yeni bir düzen kurmak isterken karşısına çıkan ufak bir delik, hayatını bambaşka karmaşaya sürüklemektedir. Işte tam da bu noktada giderek paranoyaklaşan bir müzisyenin seslerle kurduğu hastalıklı ilişkisini okuyoruz. Yaşanan hayatın gerçekliği içinde tüm şizofrenisi ve yoğunluğuyla zihnin başka kapılarını aralıyor Hakan Bıçakçı. Çokk sevdim, çoktaa hayran kaldım.. Okuyun, okutun..

Dilek Yesilyurt, Kul'u inceledi.
21 Oca 18:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ahh Mercan. Kul oldun kocan geri dönsün diye. Aşındırdığın o tüm camiler, kilisiler,cemevleri yetmezmiş gibi bağlamakla doymadığın dilek çaputları.. Kimsesizliği, terkedilmişliği ve yalnızlığı ile tanıyacağınız Mercan umutlarıyla ayakta.. Elinizden bırakamayacaksınız.

Dilek Yesilyurt, bir alıntı ekledi.
21 Oca 16:51 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Yanında anlatacağın eşin dostun olunca, dert zehir de olsa bir damla bal süzülüyordu.

Kul, Seray Şahiner (Sayfa 79 - Can yayınları)Kul, Seray Şahiner (Sayfa 79 - Can yayınları)
Dilek Yesilyurt, Hep Sonradan'ı inceledi.
21 Oca 14:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ilk kitabı olan Ya Da Biz Masal Olsak; ruhumun yansıması gibi olmuştu. Kitabı hemen okumuş acıma ortak olan bir hikaye diye esiri olmuştum. İkinci kitabı merakla bekleyip, acabaa diye endişelenerek, elime alıp her defasın da ya aynı tadı vermez ya beğenmezsem diye başladım. Ahh paylaştığı konu ve ara ara verdiği mesajlarla ne güzel yaraları kanatıyor Ezgi Durmuş. Naif ve güzel Eylül ile adı gibi uçsuz bucaksız ve bazen hoyrat Deniz'in öyküsünü bir de siz okuyun. Bakalım siz kendinize dokunan hangi kelimenin altını çizerken bulacaksınız kendinizi.

Dilek Yesilyurt, Antabus'u inceledi.
21 Oca 13:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Seray Şahiner'in okuduğum ilk kitabıydı. Yazim diline bayıldım. Fazlasıyl doğal, her kapalı kapının ardında yaşanan bir insanlık öyküsü bence. Antabus; yaşatılan şiddet ortamlarını ve bu şiddet sonucu ortaya çıkan insan hallerini konu alıyor. Benim tavsiyem Leyla'nın hiakyesi ile bir tanışın ve kendini içinde bulunduğu durumdan kurtarmak için nasıl çabaladığını anlattığı bu kitabı bir solukta okuyun.

Dilek Yesilyurt, Erken Kaybedenler'i inceledi.
19 Oca 20:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Emrah Serbes'in okuduğum ilk kitabı oldu. Bölüm bölüm erkek çocuklarının hayatlaRındaki hikayelerine yer veriyor. Her hikayede bir hüzün ve içli cümleler mevcut. Gerçekten elime aldığım andan itibaren bırakmak istemedim. Düşünüyorum ki; geç kalmışım Emrah Serbes'in dilini tatmakta ve kalemini tanımakta. ;)